Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Higiena umysłu

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Zdrowy tryb życia i medycyna naturalna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tomasz18



Dołączył: 21 Cze 2007
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Cze 21, 2007 9:38 pm    Temat postu: Higiena umysłu Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja mam pytanie moze nieco inne i należące do luźniejszych. Pytanie z dziedziny higieny umysłu - czy warto uczyc sie w wakacje? W przyszlym roku zdaję maturę, chcę pouzupełniać pewne braki. 2h dziennie rano codziennie i reszta dnia spędzona na rozrywkach to chyba rozsądna dawka? Chodzi o to, by jak najwięcej się nauczyc do matury, a przy tym, żeby nie obniżyła się moja efektywnosc nauki w klasie maturalnej. Wiem, że to nietypowe pytanie, ale moze ktos moglby mi powiedziec cokolwiek na ten temat?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Czw Cze 21, 2007 10:27 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mysle ze to dobry pomysł Wink przez wakacje potrenujesz pamiec i w roku szkolnym bedzie Ci łatwiej..a matura? zdasz na 5 Exclamation Razz good luck
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
helloween
Przyjaciel forum


Dołączył: 01 Maj 2006
Posty: 1008

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach


PostWysłany: Czw Cze 21, 2007 10:28 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ALe to jakas luzna nauka - umysl tez potzrebuje wypoczynku.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
comet



Dołączył: 27 Cze 2006
Posty: 325

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Cze 22, 2007 2:56 am    Temat postu: B. Prus Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ja mam pytanie moze nieco inne i należące do luźniejszych. Pytanie z dziedziny higieny umysłu - czy warto uczyc sie w wakacje?

Nie.
Noooooooooooo, daj sobie luz.
Po to są te wakacje aby się odprężyć i naladować akumulatory.
Rozumiem jakaś luźna lekturka, kryminałek, sf, ale zakuwanie?
Jak już bardzo ci zależy, to poczytaj sobie Lalkę.
Prusa.
Może skończysz na początku września?
Albo Chłopów?
Chociaż dla mnie, to były ciekawe książki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
poranek



Dołączył: 06 Kwi 2007
Posty: 59

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: zaświaty
PostWysłany: Pią Lip 20, 2007 7:44 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Na pewnym kursie jeden z wykladowcow powiedzial nam tak, ze uczyc sie trzeba caly czas, jezeli czlowiek nie uczy sie,nie zmusza umyslu do wysilku, starzeje sie, stoi w miejscu.

Jest tez takie lacinskie przyslowie "Non scholae sed vitae discimus"- Nie dla szkoly lecz dla zycia uczymy sie.

Polecam przed matura przeczytac ksiazke "Swiat Zofii" Josteina Gaardera, bardzo ciekawie przedstawia idee kazdej z epok, wyjaznia jaki wplyw mieli na takie poglady filozofowie itp.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kinia_18
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Lip 2007
Posty: 712

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: z internetu
PostWysłany: Pią Lip 20, 2007 8:54 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

właśnie znacie może jakieś sposoby żeby wiedza łatwiej do głowy przychodziła... Ja też zdaje mature w przyszłym roku i chcę ją napisać w miare możliwości jak najlepiej... Więc pewnie większość z was zna jakieś sprawdzone sposoby bo pewnie już ten stres macie za sobą, to jeśli możecie podzielcie się z nami napiszcie swoje doświadczenia związane z maturą
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
poranek



Dołączył: 06 Kwi 2007
Posty: 59

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: zaświaty
PostWysłany: Sob Lip 21, 2007 10:47 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kinia zajrzyj tutaj http://www.biomedical.pl/forum/-vp30302.html#30302
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Bilbao



Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Wrz 14, 2007 5:25 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z uczeniem się w wakacje poczekaj do pierwszej sesji poprawkowej na studiach lepiej ;]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Zibi
Przyjaciel forum


Dołączył: 14 Cze 2007
Posty: 1380

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Pią Wrz 14, 2007 5:34 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bilbao watek jest już stary, a wakacje minęły Smile Chyba nie ma sensu pisać o wakacjach i jak się w nie uczyć Smile PzD
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Bilbao



Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Wrz 14, 2007 6:21 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przepraszam, nie mogłem się powstrzymać ;]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Zdrowy tryb życia i medycyna naturalna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group