Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Higiena miejsc intymnych

Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dolegliwości intymne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
diasdarden



Dołączył: 14 Wrz 2012
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Wrz 14, 2012 12:58 pm    Temat postu: Higiena miejsc intymnych Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hej dziewczyny! Mam takie pytanko. Jak wyglada u was sprawa higieny intymnej? Myjecie tylko zewnetrzne czesci miejsc intymnych czy tez wnetrze pochwy? Bo zastanowilo mnie to co pisze na opakowaniu zelu do higieny intymnej a konkretnie: PH fizjologiczne. Pytam o to bo czesto mam infekcje i moze musialabym inaczej sie myc? Moze wnetrze pochwy tez trzeba myc tym plynem? Czy ktoras moze pomoc w tym temacie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Pią Wrz 14, 2012 8:48 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja myje zewnetrznie lactacydem.
nigdy "do srodka" nie myslałam zeby uzywac..
jak masz infekcje to powinnas isc do gin zeby przepisała Ci jakies globulki dopochwowe.
samymi zelami raczej nie wyleczysz
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
a_gusia_83



Dołączył: 13 Wrz 2012
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Wrz 15, 2012 2:14 pm    Temat postu: higiena Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie myj wnętrza! To zabija naturalne bakterie. Podczas okresu używaj chusteczek do higieny intymnej i staraj się generalnie nie przegrzewać mieć intymnych. Zapewniaj im przewiew. Możesz czasowo stosować probiotyk doustnie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
karioka
Przyjaciel forum


Dołączył: 01 Kwi 2006
Posty: 843

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach


PostWysłany: Sob Wrz 15, 2012 7:52 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Osobiście polecam też płyny do irygacji, np. typu Tantum Rosa Smile
_________________
I'm your little butterfly... Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
sekutnica



Dołączył: 21 Sie 2010
Posty: 131

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach


PostWysłany: Nie Wrz 16, 2012 12:48 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no.. może mamy xxi wiek, ale kurde Mr. Green ... czy to takie konieczne, żeby zdrowa kobieta musiała mieć osobny płyn do mycia każdego 'zakamarka' ciała?
Pytam z ciekawości, bo nigdy nie używałam preparatów przeznaczoncyh specjalnie do higieny intymnej, a normalny żel do mycia ciała podczas kąpieli i nigdy z tego powodu nie miałam nieprzyjemności...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Sro Wrz 19, 2012 11:45 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

karioka napisał:
Osobiście polecam też płyny do irygacji, np. typu Tantum Rosa Smile

a ja wręcz odwrotnie. bez zalecenia lekarza nie powinno się używać ani tantum rosa ani innych środków do irygacji pochwy, ponieważ zaburzają równowagę mikrobiologiczną pochwy, wypłukują dobre bakterie a trzeba pamiętać, że poźyteczna flora odbudowuje się dopiero po 48-72 godzinach. nie polecam.


sekutnica napisał:
no.. może mamy xxi wiek, ale kurde Mr. Green ... czy to takie konieczne, żeby zdrowa kobieta musiała mieć osobny płyn do mycia każdego 'zakamarka' ciała?
Pytam z ciekawości, bo nigdy nie używałam preparatów przeznaczoncyh specjalnie do higieny intymnej, a normalny żel do mycia ciała podczas kąpieli i nigdy z tego powodu nie miałam nieprzyjemności...

jeżeli nic Ci nie jest po zwykłym żelu, to ok, jednak wiele kobiet ma problemy typu infekcje i ogólnie bardzo wskazane jest stosowanie specjalnego płynu Smile kiedyś mniej było wiadomo o pH w pochwie, o florze bakteryjnej ochronnej miejsc intymnych u kobiety. trzeba pamiętać że miejsca te są bardzo wrażliwe a aktualnie przy współczesnym trybie życia: dieta pełna sztuczności, materiały sztuczne, uwierająca bielizna, nie mówiąc już o depilacjach i środkach z sls, parabenami, aromatami - wszystko to może podraznić. warto stosować płyny z kwasem mlekowym o niskim pH, ale nie wewnątrz pochwy tylko do okolic pochwy Smile

a dodatkowo dla osób, które mają skłonności w ogole do infekcji polecam też chusteczki (np. w podróży) i jednak probiotyki kobiece. ja miałam jestem akurat pod tym względem problemowa i biorę już długi czas lacibios femina - jest ZNACZNIE lepiej Smile
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Zyta



Dołączył: 06 Lut 2013
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lut 06, 2013 4:04 pm    Temat postu: Re: Higiena miejsc intymnych Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

diasdarden napisał:
Hej dziewczyny! Mam takie pytanko. Jak wyglada u was sprawa higieny intymnej? Myjecie tylko zewnetrzne czesci miejsc intymnych czy tez wnetrze pochwy? Bo zastanowilo mnie to co pisze na opakowaniu zelu do higieny intymnej a konkretnie: PH fizjologiczne. Pytam o to bo czesto mam infekcje i moze musialabym inaczej sie myc? Moze wnetrze pochwy tez trzeba myc tym plynem? Czy ktoras moze pomoc w tym temacie?


Ważne jest też odpowiednie nawilżenie miejsc intymnych, bo jak jest sucho to łatwo o infekcje. Może wypróbuj żel NeoVaginal, który zawiera kwas hialuronowy i intensywnie nawilża, a do tego zapewnia odpowiednie pH. O ile dobrze pamiętam, w składzie jest też jakaś substancja, która jest prebiotykiem - pożywką dla dobrych bakterii kwasu mlekowego. Jeśli więc będą miały co jeść, rozmnożą się i dzięki temu "złe" bakterie się nie przyplątają, bo po prostu nie będzie już dla nich miejsca.

Dodano po 1 minutach:

Zyta napisał:
diasdarden napisał:
Hej dziewczyny! Mam takie pytanko. Jak wyglada u was sprawa higieny intymnej? Myjecie tylko zewnetrzne czesci miejsc intymnych czy tez wnetrze pochwy? Bo zastanowilo mnie to co pisze na opakowaniu zelu do higieny intymnej a konkretnie: PH fizjologiczne. Pytam o to bo czesto mam infekcje i moze musialabym inaczej sie myc? Moze wnetrze pochwy tez trzeba myc tym plynem? Czy ktoras moze pomoc w tym temacie?


Ważne jest też odpowiednie nawilżenie miejsc intymnych, bo jak jest sucho to łatwo o infekcje. Może wypróbuj żel NeoVaginal, który zawiera kwas hialuronowy i intensywnie nawilża, a do tego zapewnia odpowiednie pH. O ile dobrze pamiętam, w składzie jest też jakaś substancja, która jest prebiotykiem - pożywką dla dobrych bakterii kwasu mlekowego. Jeśli więc będą miały co jeść, rozmnożą się i dzięki temu "złe" bakterie się nie przyplątają, bo po prostu nie będzie już dla nich miejsca.



Już wiem, BIOLIN - to jest ten prebiotyk w składzie żelu NeoVaginal. Przeczytałam ulotkę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
narciarka



Dołączył: 06 Lis 2012
Posty: 12

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Mar 27, 2013 12:25 am    Temat postu: dolegliwosci intymne Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mycie okolic intymnych jest bardzo istotne, w celu unikniecia infekcji, nie jest jednak wystarczajace, trzeba zazywac takze probiotyki, ktore uzupelniaja braki bakterii naturalnie wystepujacych w pochwie, a najlepiej pamietac o wszystkich zasadach higieny intymnej, nie jest latwo o wszystkim pamietac ale na dluzsza mete bardzo sie oplaca:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
krychaa



Dołączył: 23 Kwi 2008
Posty: 34

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Kwi 23, 2013 12:18 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tantum rosa ja osobiście stosowałam tylko po porodzie do podmywania, tak zalecali i tak robiłam. Kiedyś mnie dopadła grzybica, okazało się, że partner też to miał i zarażaliśmy się wzajemnie - po przepisaniu tabletek dla mnie i dla partnera grzybica przeszła i teraz stosuję zapobiegawczo płyn do higieny intymnej i kapsułki Lacibios femina. I bardzo polecam, naprawdę nie mam dzięki nim problemów z okolicami intymnymi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kokarda



Dołączył: 16 Kwi 2013
Posty: 12

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Pią Maj 10, 2013 4:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Też polecam lacibios femina Smile wypróbowałam już ich wszystkie produkty. Teraz jestem zachwycona żelem do pielęgnacji okolic intymnych:) nie uczula, nie klei się i super nawilża okolice intymne. Nawet do zabaw we dwoje można go stosować i już nie mam podrażnień po stosunku. A dodatkowo chroni przed infekcjami intymnymi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dolegliwości intymne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group