Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Higiena miejsc intymnych

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dolegliwości intymne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marusia



Dołączył: 15 Paź 2008
Posty: 21

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: łdz
PostWysłany: Pią Gru 27, 2013 12:34 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja z Lacibios Femina też wypróbowałam już kapsułki, teraz właśnie wypróbowuję ten płyn Protecta. Przyznam, że trochę sie naszukałam płynu, który by miał pH 3,5 - a takie jest najlepsze dla okolic intymnych. No i Lacibios Femina ma właśnie takie pH. Poza tym jest bardzo łagodny, nie zawiera parabenów i innych szkodliwych substancji, ja k dla mnie na razie najlepszy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pomarańczka83



Dołączył: 21 Sty 2014
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lut 27, 2014 6:31 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

lactacyd plus ma odczyn pH 3,5 wiem bo używam. Mam nadżerkę dlatego muszę stosować tylko takie płyny, które zawierają kwas mlekowy. Do tego, po podmyciu, smaruję się provag żelem, też zawiera kwas mlekowy. Odkąd stosuję obydwa te środki żadna infekcja mi się nie przytrafiła.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Bella82
Spamer


Dołączył: 10 Lut 2014
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: kraków
PostWysłany: Czw Mar 20, 2014 10:55 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Na co dzień stosuje płyn do higieny intymnej z AA, nie mam po nim uczulenia i podrażnień. Jeżeli chodzi o probiotyki, to osobiście wole globulki dopochwowe niż kapsułki doustne, dlatego po okresie przez kilka dni zakładam invag, ponieważ właśnie po miesiączce problemy intymne zdarzały mi się najczęściej, odkąd stosuje go profilaktycznie ani swędzenie, ani upławy mi nie dokuczają.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anulka29



Dołączył: 28 Mar 2014
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Mar 28, 2014 8:54 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jak można myć wewnętrzne części pochwy?ja do mycia (zewnętrznych) okolic intymnych używam lactacydu, a przy podrażnieniach czy świądzie dodatkowo smaruję provag żelem, kiedyś używałam AA, ale od kilku lat nie miałam już tego płynu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nutka87



Dołączył: 10 Lis 2014
Posty: 77

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Wrocław
PostWysłany: Pon Lis 10, 2014 1:02 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja używam płynu z ziaji, póki co chyba jeden z fajniejszych jaki miałam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
oktavia



Dołączył: 19 Gru 2014
Posty: 80

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Polandia
PostWysłany: Nie Gru 28, 2014 2:44 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Polecam LaciBios Femina, jest bardzo skuteczny jeśli chodzi o podrażnienia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
frania20



Dołączył: 16 Lis 2017
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lis 24, 2017 12:34 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Podczas podrażnień najlepszy jest Mucovagin, ponieważ często lekarza polecają go po różnych infekcjach. Ja sama używałam płynu, a teraz przerzuciłam się na nowość - emulsję. Jest jeszcze lepsza i bardzo dobrze się czuję po zastosowaniu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kiniak



Dołączył: 20 Paź 2017
Posty: 10

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lut 12, 2018 9:44 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wiadomo że miejsca intymne są bardzo ważne i że trzeba o nie dbać. Niestety nawet mimo wielu starań może się zdarzyć jakaś infekcja. Dlatego każda z nas powinna wiedzieć że upławy i ich kolor mogą świadczyć o różnych infekcjach. Więcej możecie przeczytać na https://kobiecosc.info/uplawy-o-czym-swiadczy-kolor/.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
laurena8



Dołączył: 05 Kwi 2018
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Kwi 10, 2018 2:21 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Też używałam kilku różnych płynów, ale niestety ze względu na nawracające infekcje lekarz zalecił mi rezygnacje z nich na co dzień. Teraz stosuję tego typu płyny raz na jakiś czas i faktycznie infekcje już nie wracają. Mam też w domu chusteczki do higieny intymnej - są niezastąpione w czasie podróży i w czasie miesiączki.
Warto stosowanie nawet pozornie nieszkodliwych kosmetyków do higieny intymnej skonsultować z lekarzem. Być może zaleci on coś, co jeszcze bardziej korzystnie wpłynie na pielęgnacje tych wrażliwych części ciała
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
malasyrenka



Dołączył: 06 Kwi 2018
Posty: 23

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Czw Kwi 12, 2018 1:30 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja od zawsze stosuję płyn do higieny intymnej rumiankowy, a także chusteczki do higieny intymnej, które zawsze ratują mi skórę w podróży.

Staram się podmywać nie tylko na zewnątrz, ale również głębiej, choć nie jestem na 100% pewna czy wewnętrznie nie powinno się stosować jakiegoś preparatu zalecanego przez ginekologa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dolegliwości intymne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group