Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Guma do żucia

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Nałogi
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
stela



Dołączył: 06 Maj 2007
Posty: 17

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Sro Kwi 29, 2009 9:17 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Faktycznie od gumy można się uzależnić, ale to nie jest poważne uzależnienie Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
papaula



Dołączył: 03 Cze 2009
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Cze 03, 2009 11:35 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

AAAA!!! A myślałam, że tylko ja mam ten problem! Potrafię w ciągu 30min wpakować do buzi 20 drażetek! Nie wypluwam gumy, tylko kiedy chociaż trochę straci smak, wkładam następną. Ale obawiam się, że może to jednak być groźne. Podobno można wystawić sobie żuchwę! No i nie wiem co na to plomby w zębach Rolling Eyes
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Olga18



Dołączył: 28 Cze 2009
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Cze 30, 2009 9:26 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nosiłam aparat ortodontystyczny i nie wyobrazalam sobie zycia bez gumy orbit gdyz tam gdzie bywalam nie mialam mozliwoesci wyszczotkowac zębów Smile do dzis zuje bo wydaje mi sie ze mam neiswiezy oddech a nie da sie chyba sprawdzic samemu czy Ci czuc z ust chyba ze po nocce Very Happy nawet etraz sobie zuje:PP dla mnei guma jest tak niezbedna jak szczoteczka do zebow wiem z eejstem uzalezmiona ale nic na to nei poradzenawet bo uwielbiam smar i zapach mięty w gre wliczaja sie rowniez cukierki meitowe itd.. chyba nikt ni otkryl sposobu zeby zaprzestac temu nałogowi Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
MichaelloClass



Dołączył: 10 Lut 2010
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lut 10, 2010 7:28 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wszystko jest dobre ale z umiarem Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Primavera



Dołączył: 19 Maj 2010
Posty: 10

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Maj 31, 2010 12:41 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hmm... mam to samo. żuję ciągle gumę i powiem wam, że kiedys u dentysty zwichnęła mi się szczęka Shocked i teraz zaczęłam się zastanawiać czy przypadkiem nie był to skutek mojego ciągłego żucia Rolling Eyes
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mineral



Dołączył: 01 Cze 2010
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lip 28, 2010 7:14 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Żucie gumy nie jest pewnie tak strasznym i ciężkim nałogiem jak palenie papierosów, czy alkoholizm, ale też trzeba z tym uważać. Macie rację, że ciągłe żucie gumy może nadwerężyć żuchwę, także lepiej jest uważać z tym żuciem Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Sro Lip 28, 2010 10:00 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a poza tym, czytałam ostatnio, że urodzie szkodzi Wink
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ewel09



Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lis 22, 2010 1:06 pm    Temat postu: żuć palenie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam,
Ja osobiście próbowałam już chyba wszystkiego i nic nie działało. Straciłam rok na próbowanie różnych specyfików, gum, tabletek i plasterków i nic. Nadal paliłam papier za papierosem. Doszło do tego że podpalałam jednego od drugiego. A wiecie jak wygląda kobieta paląca papierosy- beznadziejnie i do tego dla osoby która nie pali smród jest niesamowity szczególnie kiedy się taką osobę całuję oczywiście tyczy się to też do mężczyzn. Teraz nie pale. Pozbyłam się tego okropnego nałogu nie tylko dzięki silnej woli i chęci zmiany trybu życia ale ktoś mi polecił super tani sposób ( wiadomo że wszystkie takie specyfiki są drogie jak nie wiem) Kupiłam tabletki do ssania ( wiem że brzmi to nie wiarygodnie ale pomogły) Tabacoff. Nie wiem czy są one dostępne wszędzie ponieważ w żadnej aptece ich nie widziałam. Ja kupiłam je przez internet na stronie usuwam Jasne że kupowanie przez internet jest ryzykowne ale ta strona jest sprawdzona i posiada koncesję wydaną przez Mazowiecki Inspektorat Farmaceutyczny na prowadzenie apteki ogólnodostępnej. Jak nie wierzycie możecie spróbować to jest na prawdę tani sposób a można zyskać. Tabletki nie mają skutków ubocznych jak pisałam wcześniej próbowałam wszystkiego i większość sposobów kończyło się u lekarza. A poza tym wyrzuciłam dużo kasy w błoto. Gorąco polecam. Pozdrawiam.

zamieszczanie stron pochodzących spoza biomedical jest zabronione.
następnym razem otrzymasz ostrzeżenie.
Gosia85
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
marikaz



Dołączył: 08 Lut 2011
Posty: 15

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lut 28, 2011 1:46 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja żuję gumę już od jakiś 13 lat non stop po za snem(no parę razy zdarzyło się przysnąć z gumcią) - jest to nałóg :)przyjemny, szkodliwy także- zęby, ale i to mi nie straszne odwiedzam dentystę regularnie i jakoś leci(a pro po żuchwy tteż mnie przestrzegła pani stomatolog ale mam to w nosie) ach i jeszcze coś o kwasach żołądkowych ktoś mi kiedyś wspominał.bla bla bla , gdyby nie guma do żucia to za czasów szkoły średniej miała bym naganę z zachowania za gadulstwo, a tak to zajmowałam się gumą i lekcje przebiegały w ciszy Smile- moje nauczycielki pozwalały mi żuć na lekcjach Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kuba007



Dołączył: 05 Mar 2011
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Polska
PostWysłany: Wto Mar 08, 2011 12:14 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wow, niektórzy mogliby tu ustanowić rekord Guinessa w zuciu gum..
Myślę, że gumy mają więcej zalet niż wad, dla zębów to rewelka,
unikajcie tylko gum z aspartamem- substancją, którą uważa się za rakotwórczą.
Pozdr!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Nałogi Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group