Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Gdy tetno siega 90...

Idź do strony Poprzedni  1, 2
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Kardiologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
fasolka
Przyjaciel forum


Dołączył: 31 Sie 2006
Posty: 752

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 9 podziękowań w 9 postach

Skąd: Wrocław
PostWysłany: Sro Mar 17, 2010 5:46 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj wstalam o 11 i zle sie czulam, jakby mnie jakas choroba atakowala.. ogolnie bol gardla glowy, zmeczenie, czulam sie jak slimak rozjechany przez walec drogowy, zjadlam sniadanie z jogurtem i herbata z sokiem malinowym wlasnej roboty. bylo mi zimno wiec wzielam 2 gripexy i polozylam się do lozka (godz.13)
caly czas od momentu polozenia sie do lozka mialam strasznie walace serce ze az mi sie glowa trzesla, polezalam tak probujac zasnac do 15.30 i sie wkurzylam bo zrobilo mi sie mega goraco, zmierzylam cisnienie, mialam 100/60 i PULS 120!! zmierzylam temperature - 36.8 zadzwonilam na pogotwie spytac co mam robic, pani mi powiedziala zebym wziela cos na uspokojenie. mam valused ale przeczytalam ze niektorzy maja po tym przyspieszenie akcji serca wiec nie brałam, lezalam pol godziny z nogami w powietrzu i tetno mam 100, cisnienie 100/70 i nagle mi jeest mega zimno a temperature mam tą samą.. :/ i zimne mam rece. Nie wiem co mam robic ;/

Dodano po 30 minutach:

w tej chwili zmierzyłam cisnienie ale juz nie na leżąco, tylko na siedząco, dobrze w miare sie czulam wiec z ciekawosci zmierzylam
i co?
108/73 i PULS 128 : /
_________________
Serce kobiety jest na kształt róży, którą każdy kochanek po listku odkrywa, tak, że dla męża tylko cierń pozostaje...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Sro Mar 17, 2010 6:07 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

miałaś jakieś badania?
EKG? może warto pokusić się o Holtera?
ja też mam często takie tętno. czasem dochodzi do 160 a EKG wychodzi idealnie.
może to rzeczywiście nerwy ale warto się przebadać.
może ja przy okazji "wpadnę" na to co mi może dolegać Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
fasolka
Przyjaciel forum


Dołączył: 31 Sie 2006
Posty: 752

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 9 podziękowań w 9 postach

Skąd: Wrocław
PostWysłany: Sro Mar 17, 2010 6:13 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

czekam na mame i pojedziemy na izbe przyjec. jak wrocimy to napisze co i jak Smile
_________________
Serce kobiety jest na kształt róży, którą każdy kochanek po listku odkrywa, tak, że dla męża tylko cierń pozostaje...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Sro Mar 17, 2010 6:55 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

koniecznie daj znać.
może to głupio zabrzmi ale jestem ciekawa co powiedzą lekarza.
trzymam kciuki i życzę spokojnego bicia serca Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
fasolka
Przyjaciel forum


Dołączył: 31 Sie 2006
Posty: 752

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 9 podziękowań w 9 postach

Skąd: Wrocław
PostWysłany: Sro Mar 17, 2010 9:59 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

u lekarza mialam juz nawet 140 puls. zrobili mi ekg wszystko ładnie. Mam czerwone gardlo, 36.8 temp. i lekarz powiedzial zebym zbadala jeszcze raz tarczyce (mialam badania krwi w listopadzie) dal mi skierowanie do kardiologa, powiedzial ze to moze byc przez zaczynajacy sie stan zapalny, ale bez przesady zeby miec az takie tetno i lepiej zeby mnie kardiolog oglądnął.
Przepisał mi propranolol wzf 2x1 i MgB6 2x2.

Dodano po 6 minutach:

w tej chwili zmierzyłam temperaturę i mam juz 37.5 stopnia..

Dodano po 3 minutach:

wzielam jedna tabletke tego propranololu. zaczelam wczoraj robic ten cykl cwiczen A6W i czy mogę tak za godzinę, lub dwie zrobic kolejne cwiczenia na dzisiaj? oczywiscie jak tetno bede miec ok?
_________________
Serce kobiety jest na kształt róży, którą każdy kochanek po listku odkrywa, tak, że dla męża tylko cierń pozostaje...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Sro Mar 17, 2010 11:40 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja bym sobie na dzisiaj darowała.
no ale jak tętno będzie ok i będziesz czuła się na siłach to możesz spróbować Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Kardiologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group