Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Gdy tetno siega 90...

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Kardiologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
malixa



Dołączył: 11 Lut 2010
Posty: 125

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 7 podziękowań w 7 postach

Skąd: z nikad
Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Czw Lut 18, 2010 12:26 am    Temat postu: Gdy tetno siega 90... Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czesc! Cisnienie mam ok ale tetno nawet jak siedze i nic nie robie mam 90! Idzie to jakos obnizyc? Przy tym miewam dusznosci ale nie wiem czy to skutek uboczny tabletek antykoncepcyjnych, nerwow, czy tez serducha?
U kardiologa bylam powiedzial,ze tetno jest wysokie ale nie niepokojace i skoro biore antykoncepcje to nie mam sie martwic. Problem w tym,ze to troche mi czasem przeszkadza.Co zrobic? Jak je obnizyc?
Te dusznosci to tez moga byc od tego serca?
Spirometrie robilam i jest ok!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Czw Lut 18, 2010 2:47 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jak już zmienisz tabletki antykoncepcyjne i się sprawa nie rozwiąże to pogadamy Wink
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
malixa



Dołączył: 11 Lut 2010
Posty: 125

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 7 podziękowań w 7 postach

Skąd: z nikad
Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Czw Lut 18, 2010 3:03 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wiesz, byl okres ze nie bralam juz tabletek anty a tetno mialam takie samo jak teraz , wiec lepiej gadaj:P

To jak jestes taka oblatana - dusznosci tez moga byc od tabsow - bo mam czasami/czesto?

Ale to tez moze byc od czestych cwiczen terenowych. Ehh ale sie kobiecie studiow meskich zachcialo to ma:P
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Czw Lut 18, 2010 8:34 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

malixa
Niepotrzebnie się unosisz,nie jesteś u lekarza na wizycie,więc aby ocenić należy zadać kilka pytań celu wywiadu.
Ile Masz lat?Jakie badania przeprowadzono w celu oceny zwiększonego tętna(czy jest zwiększone ocenimy)czy tętno jest miarowe,wykonano rtg płuc?Czy przed stosowaniem anty też było wysokie.Jak długa przerwa była w stosowaniu anty.Nazwa anty.Stres.nerwica?Jak dużo i od kiedy ćwiczysz?Kiedy pojawiło się wyższe tętno?
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
malixa



Dołączył: 11 Lut 2010
Posty: 125

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 7 podziękowań w 7 postach

Skąd: z nikad
Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Czw Lut 18, 2010 3:35 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hmmm widze ze sa problemy ze zrozumieniem tekstu.
Jesli gdzies sie unioslam prosze o przytoczenie bo ja sobie nie przypominam!

Wiek - zaraz 25 niestety. Pale papierosy, stres bardzo czesto - praktycznie codziennie:P

Tetno mam wyzsze od 2 lat. Przez 6 lat bralam tabletki antykoncepcyjne Yasmin. Tabletki odstawilam miesiac temu. Od jutra zaczynam brac Qlaire. 6 lat temu jak zaczelam brac tabletki anty tetno bylo ok.

Nerwicy nie mam. Potwierdzone naukowo! Chociaz zdenerwowana chodze czesto - i nie sa to nerwy normalnego smiertelnika, ktory denerwuje sie np przed egzaminem.

Robilam spirometrie - wyniki w pozadku.

Robilam badania krwi w tym: potas, morfologia, rozmaz, OB, proby watrobowe, mam przebadana tarczyce i sprawdzona glukoze - wszystko ok!

Kardiolog sprawdzil cisnienie krwi i tetno, robil mi ekg - tez jest ok! No prawie bo powiedzial,ze wedlug niego serce bije troche za szybko ale mieszcze sie w normach.

A cwiczenia hmm moze inaczej to wytlumacze - jestem na podyplomowce z zarzadzania kryzysowego. Jak sama nazwa wskazuje mam w tym cwiczenia obronnosciowe i inne... Bez ulgi dla kobiet a na roku jestem jedyna. Taki wysilek mam raz w miesiacu przez 3 dni z rzedu.

Rtg plu byl 3 lata temu, wiec chyba juz nieaktualny.

Wiecej grzechow nie pamietam! I sie nie unosze!

Dodano po 2 minutach:

aaaa bym zapomniala - zeby zdrowe! Bez ubytkow i prochnicy. "wyrastajace stopniowo" 8-ki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Czw Lut 18, 2010 3:52 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Widać,że jesteś nerwowa(zapytałem dla formalności) takie objawy podwyższonego tętna jeszcze w tym wieku mogą uchodzić za normę(ok 85)acz już powinny spadać do gr.65-75.Kobiety przeważnie mają wyższe tętno w stosunku wiekowym jak mężczyźni.Wskazane jest sprawdzić wydolność krążeniową,szybką przemianę materii czy nie występują problemy z tarczycą.Profilaktycznie spr. rtg płuc.Przy stresie może występować podwyższony puls.Anty., wszystko,to może powodować taki stan i tu należy szukać przyczyny.Bez badań nic się nie oceni a należało by wykonać kilka.O ile lekarz zechce wysłać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
malixa



Dołączył: 11 Lut 2010
Posty: 125

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 7 podziękowań w 7 postach

Skąd: z nikad
Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Czw Lut 18, 2010 5:06 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Luzzz dlatego zawsze pytam czym kogos zdenerwowalam - bo wiem,ze przy mojej pracy moge ludzi wkurzac Smile

Tarczyca jest w pozadku bo sprawdzilam ja dokladnie!

Wydolnosc krazeniowa? nie wiem - nie znam sie i jak to sprawdzic?

Przemiana materii - zawsze byłam ""Pączek" ale teraz jestem normalna:P
Przy 175 wzrostu - granica 69, 70 kg. To 70 kg to zalezy czy akurat babcia jest w domu kiedy ja w nim jestem hahaha.

Pluca - ok zrobie rentgen.

Ale z tego co "wyczytalam" miedzy wierszami twojej wypowiedzi raczej nie powinnam sie tym az tak stresowac? Tzn tetnem?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Czw Lut 18, 2010 5:21 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

EKG.USG. Dobrze czujesz jednak wolę jak zrobisz badania dla pewności.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
malixa



Dołączył: 11 Lut 2010
Posty: 125

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 7 podziękowań w 7 postach

Skąd: z nikad
Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Czw Lut 18, 2010 7:06 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

usg? czego?
ekg bylo - jest ok
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Pią Lut 19, 2010 9:21 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

USG serca
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Kardiologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group