Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Dziwny lub nie?-język

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
fezes



Dołączył: 17 Maj 2018
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Maj 17, 2018 9:04 am    Temat postu: Dziwny lub nie?-język Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie,zaniepokoił mnie już jakiś czas temu wygląd mojego języka,wygląda on tak już od jakiś 6 miesięcy i do tej pory nie było żadnych objawów ani problemów z nim związanych jednakże ostatnio wyczuwam dziwny smak w ustach,ciężko go opisać jakby gorzki,metaliczny czasem jest słodki po umyciu zębów i szczotkowaniu języka jest lepiej, zdjęcia są świeżo po umyciu także normalnie jest on trochę bardziej obłożony szarym nalotem niedawno zauważyłem również krwawienie z dziąseł w różnych miejscach było nie wielkie i ustępowało po chwili,dodatkowo gdy wziąłem od znajomego 2 razy tabletkę na zgagę ''Ranitidine'' czuć było poprawę. Poza tym nie mam żadnych innych objawów,bólów czy dolegliwości,proszę o pomoc czy to coś groźnego,pozdrawiam.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lek.medicus



Dołączył: 28 Mar 2018
Posty: 22

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 5 podziękowań w 5 postach


PostWysłany: Sob Maj 19, 2018 10:42 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przyczyn może być kilka:
gastryczne
cukrzyca
niedobór minerałów

Stawiam na problem gastryczny, proszę zastosować leki z gr. IPP (można nabyć bez Rp.) wprowadzić probiotyki. jeśli nie będzie widocznej poprawy po tygodniu, trzeba będzie się przebadać(badanie krwi) przejściowo wskazana dieta lekkostrawna.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
fezes



Dołączył: 17 Maj 2018
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Maj 19, 2018 12:51 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziękuję bardzo za odpowiedź mam zamiar zrobić badania jednakże jestem teraz za granicą i w Polsce będę dopiero za 2 tygodnie,jeżeli to cukrzyca to czy mogę sobie jakoś pomóc do tego czasu oprócz diety czy faktycznie muszę udać się do lekarza jak najszybciej i te 2 tygodnie to za długo? Senny może i faktycznie jestem czasami ale tłumacze to sobie przez to,że pracuje po 60 godzin tygodniowo na nocne zmiany zatem chcę mi się spać w ciągu dnia jak mam wolne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lek.medicus



Dołączył: 28 Mar 2018
Posty: 22

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 5 podziękowań w 5 postach


PostWysłany: Sob Maj 19, 2018 2:40 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

fezes napisał:
czy faktycznie muszę udać się do lekarza jak najszybciej i te 2 tygodnie to za długo?
nie jest to pilne (opierając się na opisie wyżej)
proszę zapoznać się z dietą lekkostrawna, ograniczyć alkohol, kawę, mocne herbaty, napoje koloryzowane, pikantne potrawy,wzdymające itd. Spożywać regularnie posiłki, częściej ale mniej, wprowadzić leki przeciwkwasowe (IPP np Omeprazol czy Pantoprazol),witaminy i minerały.
O diecie można poczytać http://www.biomedical.pl/dieta-i-odzywianie/dieta-lekkostrawna-5829.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
fezes



Dołączył: 17 Maj 2018
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Maj 20, 2018 5:35 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam ponownie sprawdziłem dzisiaj z ciekawości cukier glukometrem i wyniósł on 5.3 mmol/L 12 godzin od ostatniego posiłku popijając tylko wodę więc wynik niby mieści się w normie jednak blisko górnej granicy, jutro pójdę po leki które Pan polecił.Zapomiałem dodać,że często przed umyciem zębów miewam zółtą gęsta ślinę więc może coś ze śliniankami? jakiś miesiąc temu skończył mi się wyżynać ząb mądrości górny prawy i wtedy dziąsło,a właściwie podniebienie mi spuchło i bolało tak,że ledwo mogłem ślinę przełykać i była ona zółto-czerwona ,jakoś po tygodniu ból sam przeszedł ale może to w dziąsłach jest jakiś problem skoro teraz też czasem krwawią? jak na razie posmak w ustach jest trochę mniejszy ale teraz zdecydowanie ma słodki smak jeżeli to nie cukier to co w takim razie? jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lek.medicus



Dołączył: 28 Mar 2018
Posty: 22

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 5 podziękowań w 5 postach


PostWysłany: Pon Maj 21, 2018 7:37 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Sądziłem, że była kontrola stomatologiczna.
bardzo możliwe, że tu jest problem(gdzieś może być infekcja i krwawienie w jamie ustnej), na razie płukać jamę ustną 3 - 4 x dn. Można też włączyć tabletki z rutyną
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kiwiurka



Dołączył: 21 Gru 2016
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Pon Maj 21, 2018 3:37 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja mam taki język za każdym razem, kiedy bierze mnie jakaś infekcja, może to też być jaka przyczyna u Pana
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
fezes



Dołączył: 17 Maj 2018
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Maj 22, 2018 5:43 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam byłem u dentysty z tym zębem i dziąsłem stwierdził,że musi go przypiłować bo gdy zamykam buzię obciera mi i kaleczy dziąsło stąd krew w ślinie,tak też uczynił jednak jak widać bez poprawy jak tak teraz czytam tematy w sieci to może przyczyną jest wirus opryszczki? dość często mam go na ustach pojawia się i znika,zazwyczaj zwalczam go tabletkami ''heviran 400mg'' ostatnio też brałem przez 5 dni zgodnie z ulotką bo wyskoczyła mi w 2 miejscach.jakby się tak przyjrzeć to mam sporo takich małych bezbolesnych krostek w kolorze języka na środkowo-przedniej jego części,strasznie wkurza mnie ten smak a iść do lekarza i zrobić badania krwi mogę dopiero za 2 tygodnie co jest jeszcze bardziej denerwujące,dziękuje za pomoc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group