Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Duphaston

Idź do strony Poprzedni  1, 2
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Niepłodność
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Majama30



Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sty 27, 2011 9:44 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Stary wątek ale może ktoś odpowie Smile. Biorę Duphaston od tygodnia i puchnę jak balon. Spać mi się chce nieziemsko i czuję się jak na permanentnym kacu. Czy po dłuższej terapii mijały wam takie bądź podobne objawy, o ile w ogóle je miałyście? Oczywiście w całym procesie starań o dziecko wydaje się to być drobiazgiem ale utrudnia mi to normalne funkcjonowanie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Pią Sty 28, 2011 12:20 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Proponuję zmienić duphaston na luteinę
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Majama30



Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Sty 30, 2011 11:28 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tosia81 napisał:
Proponuję zmienić duphaston na luteinę


Dzięki tosia81, od luteiny wystartowałam i też było kiepsko. Lekarz zamienił ja na Duphaston, twierdząc że jest najlepszy, bo nie wpływa na pracę podwzgórza. Obawiam się, że po prostu źle znoszę progesteron, a leczyć się muszę. Pól roku jakoś przemęczę, chyba że to przejściowe.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
majorka



Dołączył: 25 Lut 2012
Posty: 43

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Sierakowice
PostWysłany: Czw Mar 01, 2012 7:11 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja bralam duphaston na podtrymanie ciazy, po nich czulam sie jak bym byla nacpana, cala sie trzeslam jak po prezdawkowaniu. ale to przez jakas godzine potem bylo ok
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
cdsx



Dołączył: 02 Gru 2012
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Gru 02, 2012 7:29 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wskazania: W połączeniu z estrogenem jako zastępcze leczenie hormonalne dolegliwości związanych z wystąpieniem menopauzy lub po operacyjnym usunięciu jajników. W przypadku podejrzenia lub stwierdzenia niedoborów endogennego progesteronu oraz w przypadkach, w których wykazano specyficzne działanie dydrogesteronu: bolesne miesiączkowanie, zespół napięcia przedmiesiączkowego, endometrioza, wtórny brak miesiączki, nieregularne cykle miesiączkowe, czynnościowe krwawienia maciczne, poronienie nawykowe i zagrażające na tle stwierdzonego niedoboru progesteronu, niepłodność związana z niedomogą lutealną.

------ Proszę usunąć odnośniki do stron w podpisie------
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Niepłodność Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group