Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Duphaston

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Niepłodność
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lizelotka



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 789

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

Skąd: Marki
PostWysłany: Wto Paź 27, 2009 9:56 am    Temat postu: Duphaston Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam moje drogie,
Nie było mnie kilka miesięcy na forum, od lutego staramy się o dzidzię, nic nie wychodziło i "obraziłam się" w końcu na wszelkie staranki z kalendarzem w reku, badanie temp itp.
Przeszło mi już, uspokoiłam się, ale wciąż dzidzi nie ma:(
Wciąż mam nieuregulowany @ po odstawieniu w styczniu tabletek anty, może to dlatego?
Ostatnio gin przepisała mi duphaston, biorę już 7 dni, ale @ jak nie było tak nie ma już ponad 50 dni, dodam że test robiłam - ciąży nie ma Sad
Wcześniej przez 3 miesiące brałam luteinę na wyregulowanie okresu, ale wtedy dostwałam @ 20, 21 dc! Teraz próbujęz tym duphastonem.
Czy któraś z Was brała ten dupaston? Pomógł którejś z Was?
_________________


Przyjdzie taki czas, gdy wyda Ci się, że świat jest Twój... Poczujesz wiatr... powiesz...leć wietrzyku, a on Cię poniesie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Wto Paź 27, 2009 10:50 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

lizelotka
Z moich obserwacji wynika,że działanie jest pozytywne( co nie znaczy,ze wszystkim pomaga)
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mężatka86



Dołączył: 16 Lis 2009
Posty: 44

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Śląsk
PostWysłany: Pon Lis 16, 2009 4:14 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja brałam,ale mi niestety nie pomógł!!!Sad((((((((((
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Pon Lis 16, 2009 5:45 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Duphaston jak i luteina nie są lekami ułatwiajacymi zajście w ciążę. Ich zadaniem jest wyregulowanie cyklu i podtrzymanie ciąży jz istniejącej ponieważ to progesteron wiec na początku bardzo sie przydaję. Wydłuża faze lutealna co w konsekwencji pomaga zagnieżdżeniu sie zarodka
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
dch



Dołączył: 09 Lis 2009
Posty: 13

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lis 26, 2009 1:30 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hej Dziewczyny:)
Mi @ zniknęła we wrześniu. Robiłam test ciążowy- wynik negatywny. Chociaż wolałabym, żeby jednak był pozytywny. Od od 7 miesięcy staramy się z mężem o dziecko i nic. Robiłam USG i wyszło, że mam mnóstwo pęcherzyków w jajnikach, ale brak tego dominującego, więc owulacji też brak. Lekarz, który wykonywał badanie bardzo mnie nastraszył, że może to być coś poważnego. Poszłam z tymi wynikami do mojej gin i powiedziała, że nie ma sie co przejmować, bo bardzo długo brałam antykoncepcje i to pewnie dlatego mam zaburzony cykl. Przepisała mi Duphaston. Brałam go 5 dni i dostałam w końcu Smile)) @. Zaleciła mi następną dawkę od 16 do 25 dc. Rozumiem, że to na uregulowanie cykli, ale ja sierota zapomniałam zapytać, czy muszę to brać regularnie czy tylko to co mi zapisała. LEkarz, który robił USG powiedział, że duphaston a tym samym wywołanie @ nic nie da i że należy zrobić poziom hormonów i leczyć bo to może być PCO. Moja gin twierdzi na odwrót i że nie ma się czym martwic. I komu tu wierzyć. Póki co stosuje się do recept. Co o tym sądzicie???
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Czw Lis 26, 2009 1:54 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hormony rzeczywiście przydałoby się zrobić. Proponuję skonsultować to z jeszcze innym lekarzem. Nie mówiąc nic o tym co mówiła Twoja lekarka i ten lekarz który robił usg.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Czw Lis 26, 2009 2:08 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dch duphaston niestety jest tylko na wyregulowanie cyklu i wspomogę fazy lutealnej , progesteronowej . Pomaga w zagnieżdżeniu sie ewentualnego zarodka. Niestety nie wyleczy Cie z PCO. To bardzo poważny problem i radzę go nie bagatelizować. Gin mówiąc ,że nie masz się czym martwić po prostu olała sprawę i tyle. Po odstawieniu duphastonu może miesiąc , dwa okre będzie ok ale później znowu wróci wszystko do normy czyli rozreguluje się całkowicie jak przed braniem tabsów. Ja też mam PCO i uwierz mi staranie o dziecko z tym dziadostwem to katorga. Trzeba zacząć działać. Na Twoim miejscu słuchałabym tego pierwszego lekarza bo Pani ginekolog mówiąc że jest ok wiedząc o pęcherzykach na jajnikach i nie zlecając żadnych badań hormonalnych jest nieprofesjonalna. Zapraszam do tematu
http://www.biomedical.pl/forum/pcos-vt4982.html
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
dch



Dołączył: 09 Lis 2009
Posty: 13

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lis 26, 2009 2:51 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ogólnie nigdy nie miałam większych problemów z cyklem. Raczej regularne ok 32 dni. Nie wiem czy owulacja w tym czasie zachodziła, ale @ była regularnie. w kwietniu odstawiłam antykoncepcje, która brałam kilka ładnych lat. Rozmawiałam z moją lekarz o PCO, sama ją o to pytałam. Powiedziała, że lepiej spróbować póki co od najprostszych rzeczy, czyli wywołania @ i zobaczyć co się będzie działo. A nie od razu od jakiejś bomby hormonalnej. Mówi, że przyczyną może być właśnie odstawiona antykoncepcja, bo organizm nie potrafi sobie sam radzić teraz. Jeżeli Duphaston nic nie pomoże i sytuacja będzie się powtarzać wtedy zaczniemy robić hormony. Jestem w gorącej wodzie kąpana i nie lubię czekać, więc może warto na własną rękę zrobić poziom hormonów i skonsultować wyniki. POtrzebne jest skierowanie jeżeli robię wyniki prywatnie? Może w ten sposób wykluczę to co mówił lekarz od USG. Odnośnie jego: jakieś 4 lata temu miałam 4,5 cm torbiel na jajniku. Ten sam lekarz robił USG co teraz. Wtedy też mnie nastraszył, że tę torbiel usuwa się tylko przez zabieg. Byłam wtedy u następnych dwóch lekarzy i kazali czekać, że sama się rozejdzie. I rzeczywiście tak się stało. Może on po prostu jest z byt przewrażliwiony? Póki co jestem optymistką i wierzę, że to rzeczywiście wina Yasminu i wszystko wróci do normy:))
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Czw Lis 26, 2009 3:13 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dch to całe szczęście,że brałaś tabletki antykoncepcyjne dzieki temu Twoja pula jajeczek jest jeszcze spora . Dlaczego dziwi mnie podejscie Pani doktor? Przy podejrzeniu PCO rrobi się odrazu cały profil hormonalny tym bnardziej jeśli kobieta stara się o dziecko. Szkoda czasu a jajniki coraz bardziej obrastają w pęcherzyki. Dlatego konieczna jest diagnostyka . Nie chodzi o to żeby odrazu wdrożyć niewiadomo jakie leczenie bo nie o to chodzi ale żeby sprawdzić i potwierdzić lub zaprzeczyć diagnozie. To,że okres masz regularnie nie świadczy o tym,że owulacja wystepuje więc trzeba zrobić monitoring cyklu aby to sprwdzić bo może w tym byc problem. Duphaston niewiele Ci pomoże. Przede wszystkim przejdz prosze z tym pytaniem do tego tematu to pogadamy . Nie róbmy tu offika
http://www.biomedical.pl/forum/pcos-vt4982.html
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ANIA33



Dołączył: 25 Sty 2010
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Sty 25, 2010 12:30 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Do LIZELOTKI.
też biorę ten lek duphaston i nic z tego 4-mś brałam dophaston i chostelbeggt i żadnych owoców z tego nie ma,brak mi sił na to wszystko.Teraz mam miesiąc przerwy najgorsze jest to że człowiek wogóle nie ma ochoty na sex,może te leki tak działają na psychikę.Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Niepłodność Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group