Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Dłonie w strasznym stanie

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Kosmetyki i pielęgnacja ciała
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nutka87



Dołączył: 10 Lis 2014
Posty: 77

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Wrocław
PostWysłany: Sob Wrz 30, 2017 9:33 pm    Temat postu: Dłonie w strasznym stanie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Słuchajcie.. mam problem z dłońmi.. są strasznie popękane.. Nie mogę z nimi dojść do ładu..
Co polecacie? Jakie kosmetyki ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Tinny



Dołączył: 26 Cze 2013
Posty: 160

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Paź 02, 2017 9:43 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przede wszystkim musisz zadbać o złuszczenie skóry, a potem regularnie natłuszczać i nawilżać. Jeżeli skóra jest bardzo zniszczona, to warto sięgnąć po mocny peeling, a jeszcze lepiej złuszczające rękawiczki z kuracją naprawczą. Mnie coś takiego bardzo pomogło.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
laurena8



Dołączył: 05 Kwi 2018
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Kwi 10, 2018 2:27 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem zbyt mocny peeling w przypadku bardzo suchych i zniszczonych dłoni nie jest najlepszym rozwiązaniem, bo może tylko pogorszyć sprawę i wywołać podrażnienia. Samo złuszczanie naskórka, jak najbardziej, ale najlepiej jakimś delikatnym kosmetykiem. A następnie nawilżanie i natłuszczanie. Nie wiem jak w takim przypadku sprawdzi się np. kosmetyczna parafina - ogólnie podobno jest dość skuteczna, ale sama jej nie stosowałam. Akurat na moje wysuszone dłonie pomogły kąpiele w delikatnie ciepłym oleju/oliwie spożywczej, z dodatkiem soku z cytryny, suszonych ziół albo mleka. Po kilku tygodniach takich zabiegów wykonywanych raz na 4-5 dni skóra odzyskała zdrowy wygląd i była zabezpieczona przez wysuszeniem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
paulala



Dołączył: 17 Kwi 2018
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Kwi 17, 2018 12:08 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja dużo dobrego słyszałam o parafinie do dłoni, ale jeszcze jej nie wypróbowałam. Też mam suche dłonie i może wypróbuję metodę lauren8? Nie chce mi się tylko czekać kilka tygodni na efekty Neutral
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nutka87



Dołączył: 10 Lis 2014
Posty: 77

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Wrocław
PostWysłany: Wto Kwi 24, 2018 6:21 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Parafinę moja mama stosuje i jest zadowolona. Może i ja bym spróbowała kiedyś...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Janessie



Dołączył: 04 Sty 2018
Posty: 47

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Maj 08, 2018 7:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Podrzucam jeszcze do przestestowania ten krem intensywnie nawilżający https://www.cetaphil.pl/113/cetaphil-da-ultra/ z pantenolem ktory zalagodzi podraznienia. Kupilam zeby wygladzic przesuszone łokcie. Pracuje przy biurku i juz nawet tego nie kontroluje a non stop sie podpieram
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Rabarbarka



Dołączył: 23 Maj 2018
Posty: 17

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Maj 23, 2018 2:13 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Polecam kremy na bazie witaminy A+E Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Userka



Dołączył: 29 Mar 2018
Posty: 12

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Maj 25, 2018 9:06 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a ja mogę polecic eveline revitaplex to jest taka bardziej odzywka niz krem, w balsami z pompką, uratowala moje dlonie po zimie juz w praktycznie dwa tygodnie, poczytaj sobie opinie na wizazu najlepiej Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kasieńka28



Dołączył: 08 Cze 2018
Posty: 15

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Cze 14, 2018 8:31 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Podłącze się pod wypowiedź poprzedniczki, faktycznie ten cetaphil jest dobry. Miałam skórę na dłoniach podrażnionych po płynie do dezynfekcji. Były w okropnym stanie, a ten dermokosmetyk poradził sobie znakomicie. Teraz stosuje regularnie i dłonie są w dobrym stanie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
al4be



Dołączył: 26 Cze 2018
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Cze 27, 2018 3:16 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

bardzo dobre są zabiegi u kosmetyczki Smile Np parafinowy połączony z ampułką regenerującą i masażem. A z domowych to odżywczy krem i rękawiczki na noc Smile

________________
https://sprintpozyczka.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Kosmetyki i pielęgnacja ciała Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group