Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Dieta na mięśnie

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dieta i odchudzanie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
matti33



Dołączył: 26 Paź 2015
Posty: 9

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Gru 26, 2015 12:30 pm    Temat postu: Dieta na mięśnie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś poleci mi jakąś skuteczną dietę na przyrost mięśni? Oczywiście ćwiczenia to podstawa, wiem to, ale słyszałem, że właściwa dieta wspomaga budowę masy mięśniowej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
gringo



Dołączył: 31 Paź 2015
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sty 12, 2016 2:35 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Takie podstawy diety wzmacniającej mięśnie:

Ilość posiłków w ciągu dnia powinna wynosić 5-6, posiłki powinny być małe i jedzone w odstępach 2,5-3-godzinnych. Nie pomijamy posiłków.
Śniadanie jemy do godziny po przebudzeniu, a kolację najpóźniej 2 godziny przed zaśnięciem.

Jeżeli wykonujesz trening, to codzienną ilość kalorii zwiększasz o około 15%, tak do około 3000 kalorii.

Węglowodany złożone to podstawa. Wybieramy produkty takie jak pełnoziarniste makarony i pieczywo, kasze, otręby itd. Oczywiście nie zapominamy o warzywach i owocach. Powinno się jeść co najmniej 0,5 kg warzyw dziennie i ok 250 gramów owoców.

Białko to budulec w diecie na przyrost mięśni, wybieramy chudy drób, chudą wołowinę, ryby i nabiał (jogurty, kefiry, jajka).

Dieta powinna być nisko tłuszczowa. Tłuszcze w diecie wybieramy zdrowe, ich dobre źródła to orzechy, awokado czy nierafinowane oleje roślinne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
matti33



Dołączył: 26 Paź 2015
Posty: 9

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sty 14, 2016 12:05 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dzięki za odpowiedź, chciałem jeszcze zapytać czy jakiś konkretnych produktów należy unikać przy diecie na mięśnie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
gringo



Dołączył: 31 Paź 2015
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Mar 01, 2016 1:38 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czego unikać w diecie na mięśnie: przede wszystkim jedzenia śmieciowego (fast food itd.), żywności przetworzonej, bardzo tłustych potraw i słodyczy - w sumie tego czego powinno unikać się zawsze przy zdrowej diecie Smile

jeszcze taka myślę ważna wskazówka: nie jemy tłustych posiłków na 4 h przed treningiem na masę

poza tym, ważne jest też uzupełnianie płynów w czasie treningu

aha i taka dieta na mięśnie MUSI być połączona z treningiem - inaczej z powodu wysokiej zawartości węgli możesz przytyć, jak się nie będziesz ruszać

pamiętaj też o regeneracji po treningu i odpowiedniej ilości snu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kurter



Dołączył: 17 Maj 2016
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Wrz 19, 2016 10:11 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi się, że duża ilość białko i unikanie żywności przetworzonej to podstawa. Zastanawiam się co z tymi wszystkimi odżywkami na przyrost mięśni? Próbowaliście coś takiego? Czy to nie wyniszcza jakoś organizmu?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Marta Zet



Dołączył: 20 Paź 2016
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lis 29, 2016 2:12 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pamiętaj, że warto też wyposażyć się w odpowiednią wagę, która pozwoli Ci mierzyć więcej parametrów ciała, jeśli stosujesz taką restrykcyjną dietę.
Nie wiem, czy znasz wagi medyczne - poczytaj o nich
bo taki właśnie sprzęt można spotkać nie tylko w gabinetach lekarskich, ale również w wielu siłowniach czy gabinetach trenerów osobistych.
Daje on możliwość kontrolowania tych podstawowych paramentów, jak waga i wzrost, ale również można zmierzyć wartość BMI i poziom tkanki tłuszczowej,
zatem w tym wypadku dość kluczowe wskaźniki przy takiej diecie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Jutareko



Dołączył: 10 Sie 2016
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sty 26, 2017 1:15 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Według mnie warto jest w tym temacie zasięgnąć porady specjalistów. Po prostu niech ułożą odpowieni plan żywieniowy i dopasują dietę do zapotrzebowań Twoich i organizmu. Mi taką ułozyli i codziennie dostaję posiłki dostosowane do mojego planu żywieniowego, do treningów
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Bafekigors



Dołączył: 31 Sty 2017
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sty 31, 2017 9:50 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Polecam sok z kwiatów bzu bardzo dobrze działa na trawienie i można go stosować jako dodatek do diety nie ma problemu z tym wszystkim. Warto sobie to dodać do swojej diety.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
gabi145



Dołączył: 27 Sty 2017
Posty: 18

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Lut 26, 2017 5:36 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Odżywki węglowodanowo - białkowe dostępne na rynku, to idealne rozwiązanie dla osób, które pomimo włożonego w ćwiczenia wysiłku nie mogą uzyskać idealnej masy mięśniowej. Mogą ją stosować zarówno zawodowcy jak i amatorzy. Szczególnie polecana jest dla osób pragnących szybko zbudować swoją masę mięśniową. To suplement wspomagający osoby z szybką przemianą materii.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Katarzyna79



Dołączył: 30 Maj 2014
Posty: 12

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Mar 01, 2017 9:25 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Na pewno musi zawierać dużo białka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dieta i odchudzanie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group