Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Czy tabletki antykoncepcyjne fałszuja wynik testów ciążowych

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tvisha
Przyjaciel forum


Dołączył: 22 Sie 2007
Posty: 1022

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Pią Wrz 07, 2007 1:37 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

pituszka no tak racja ...
lub mozna sie kochac bez dodatkowych zabezpieczen przy zaczeciu pierwszego opakowania ...
badz tabletki mogly byc przeterminowane
lub zle dobrane
lub ... bla bla bla Wink

Pigulki nie tylko powoduja brak owulacji ale rowniez zageszczaja sluz by plemniki sie nie dostaly do srodka oraz niektore uniemożliwiając zagnieżdżenie się zarodka.
jesli plemniki w dobrym srodowisku przezyja do 5 dni a w zlym 3 min to jesli kobieta zapomniala wziac jednej pigulki to daje plemnika gora 12 h.
24 h zyje sobie jajeczko w jajowodzie ...
Cykl podczas brania pigulek jest 28 dniowy co moim zdaniem daje okolo 2 dni na to ze komurka zostanie zaplodniona. Zagniezdzenie nastepuje po 10 dniach gdzie pigulki juz robia swoje. Istnieje rowniez od 40 -60% szans na niezagniezdzenie sie fasolki (mikroporonienie) w zdrowym nie zabezpieczajacym sie organizmie.

Wskaznik Pearla dla zdrowej kobiety nie stosujacej antykoncepcji przy regularnym stosunkowaniu sie wynosi 80, a dla tej ktora zazywa regularnie pigulki wynosi 0,2. Widze tu drastyczna roznice i sadze ze brak jednej pigulki nie wywola wzrost wskaznika do chocby nawet 10, czyli 10 kobiet na 100 ktore w ciagu roku zajda w ciaze.

Jesli mimo wszystko urodzil by sie mietek z przeterminowanych tabletek to pewnie mial by tyle sily co Hulk by przezwyciezyc warunki, byl by szybki jak Supermen by dotrzec do celu i mial tyle szczescia w zyciu co Forest Gump Very Happy
Bylabym bardzo dumna z tego ze mam takiego syna badz corke Wink nawet jesli niebyli by planowani Wink

Mam nadzieje ze to nie brzmi zlosliwie ale ja jesli mialabym problemy w czasie brania tabletek poszlabym do lekaza niz stosowala test ktory jest nie do konca skuteczny.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pituszka
Przyjaciel forum/Specjalista położnik


Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 3256

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Kalisz
PostWysłany: Pią Wrz 07, 2007 2:52 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no tak mozna gdybac, jeszcze trzeba pamietac ze do zaplodnienia moze tylko dojsc w bance jajowodu zeby w pore jajeczko sie zagniezdzilo i rozwinol sie z niego maly czlowieczek.... ale cuda sie zdazaja i sa kobiety ktore zapomnialy tabletki i bach , sa w ciazy hehe Wink to byl moj maly taki przykladzik jeden ....
a tak z innej beczki to zawsze zastanawialam sie na dtym jak to mozna zapomniec tabletki jak sie je bierze codziennie i to przez jakis czas <mysli>
hihi... taka moja mala refleksja Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
beatkab85



Dołączył: 06 Wrz 2007
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: szczecin
PostWysłany: Pią Wrz 07, 2007 5:01 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie zapomniala wziac tabletki i nie obawiam sie czy jestem w ciazy. ciekawilo mnie wlasnie tylko. gadalysmy z kolezankami i sadzilam,ze ten temat bedzie dobry,bo tu tylko wszystkie na podobne tematy. dzieki wielkie za odpowiedzi dziewczyny. pozdrawiam. Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Tvisha
Przyjaciel forum


Dołączył: 22 Sie 2007
Posty: 1022

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Pią Wrz 07, 2007 5:16 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

pituszka wierz mi mozna ... Wink

mialam nastawiony budzik moj chlopak wysylal mi smsy "czas na male co nieco" tylko problem w tym ze lubilam wybywac ... i czasem nie bralam opakowania bo wiedzialam ze niedlugo wroce a czasem poprostu nie mialam mozliwosci ( przyjecie rodzinne i moze zapytam sie mamy czy ja poczestowac Razz )
I potem zastanawialam sie czy wzielam czy nie wzielam i liczylam.Ale tylko raz sie zdarzylo ze nie wzialam jej przed uplywem 12 h, lekarz wtedy powiedzial mi ze to nie zadnen problem Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pituszka
Przyjaciel forum/Specjalista położnik


Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 3256

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Kalisz
PostWysłany: Pią Wrz 07, 2007 5:24 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hehe... no faktycznie, mozna gdzies wyjsc i zapomniec Wink
ale mi to nie grozi Cool
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Tvisha
Przyjaciel forum


Dołączył: 22 Sie 2007
Posty: 1022

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Pią Wrz 07, 2007 5:30 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie grozi .... bo? niebierzesz Razz

http://www.biomedical.pl/forum/ludzie-pomozcie--vt101.html ten temat mnie rozbroil hryhryhry ... hulk superman i ForestGump pewnie zyje Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pituszka
Przyjaciel forum/Specjalista położnik


Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 3256

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Kalisz
PostWysłany: Pią Wrz 07, 2007 5:37 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no nie biore i nie mam zamiaru hehe Wink
a co do tematu - cuda sie zdazaja Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
beatkab85



Dołączył: 06 Wrz 2007
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: szczecin
PostWysłany: Pon Wrz 10, 2007 9:46 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mi tez sie zapominalo wziac tabletki,ale nie robilam z tego jakiegos wydarzenia.po prostu dalej bralam i skonczylam opakowanie. jednego razu postanowilam ze koncze z tym,ale po trzech miesiacach wrocilam pigulek. ale w miedzy czasie,kochalismy sie kilka razy z moim chlopakiem bez zadnego zabezpieczenia i nie bylam i nie jestem w ciazy. i to bylo w roznym okresie cyklu. dlatego nie sadze,ze trzeba sie mocno przejmowac jedna zapomniana tabletka.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Tvisha
Przyjaciel forum


Dołączył: 22 Sie 2007
Posty: 1022

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Wto Wrz 11, 2007 9:41 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

puki nie chce sie miec dzieci to nalezy sie jakos zabezpieczac ... ja przy "lateksie" straszliwie sie stresuje, a przy wyciekajacych globulkach napewno nie zwracam uwagi na przyjemnosci tylko na to gdzie piana poleci ... wiec preferuje albo nie wspolzycie albo zycie ze swiadomoscia skutkow ...
jak stosowalam tabletki to stwierdzam ze zeczywiscie samo stosowanie moze dawac efekty ktore sa podobne do objawow ciazy ... laknienie bule w podbrzuszu zatwardzenie itp itd ... ale nie wpadlabym na pomysl stosowania testu by sprawdzic czy jestem czy nie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
scarlett



Dołączył: 03 Kwi 2006
Posty: 194

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Sob Sty 05, 2008 11:42 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a ja biore tabsy juz prawie poltora roku i ciagle mam schizy....ze jestem w ciazy. Nigdy nie zapomnialam zadnej tabletki, zabezpieczamy sie dodatkowo prezerwatywa a i tak przed kazdym krwawieniem robie trzy testy ciazowe...
Teraz schizuje bardziej, bo podczas ostatniego opakowania mialam problemy z zaparciami i wzielam xenne ( chyba 2 albo 3 razy w trakcie opakowania) ale biegunka byla zdecydowanie po uplywie 4 godzin od zazycia tabletki.... a stosunek (tabsy+prezerwatywa) po jakims tygodniu od brania xenny.... bylo jednak kilka ruchow bez prezerwatywy ale bez wytrysku....czekam na krwawienie, powinnam go dostac jutro albo w poniedzialek ale juz strasznie schziuje ze nie przyjdzie.... jak co miesiac
Moze lepiej bedzie jak skoncze z seksem Crying or Very sad Crying or Very sad bo wykoncze siebie i partnera
_________________
scarlett
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group