Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Coś na wzdęcia

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Leki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tinny



Dołączył: 26 Cze 2013
Posty: 160

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Lut 01, 2014 1:33 am    Temat postu: Coś na wzdęcia Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jak w temacie. Co byście doradzili? Bardzo mi dokuczają, zwłaszcza w kobiece dni.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Astiz



Dołączył: 26 Cze 2013
Posty: 87

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Pon Lut 03, 2014 10:02 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cześć, wzdęcia to strasznie dokuczliwy problem :/ sposób jest całe mnóstwo więc musisz znaleźć coś co zadziała na Ciebie. Na początek radzę Ci rano zamiast zwykłej herbaty pić zieloną - najlepiej bez cukru a jak już to maksymalnie z łyżeczką Smile Zielona herbatka super działa na wzdęcia! Ja pijam ją regularnie.

Kminek z miodem

Zmielona łyżeczka kminku wymieszana z łyżką miodu. Taką miksturę zjedz po każdym posiłku Smile

Herbatka z bazylii

Tutaj łyżeczkę bazylii zalewasz gorącą wodą. Potem po ok 15/20 minut przecedzasz sobie napar i wypijasz pół szklanki dziennie. Tak od dwóch do czterech razy dziennie Smile

U mnie wystarczyła zielona herbatka i jedzenie na siedząco. Pamiętaj też aby jeść powoli i nie przepijać pokarmu gazowaną wodą, to najgorsze co fundujesz żołądkowi Smile Po samym jedzeniu warto stać i poruszać się, może spacer?

Jeszcze u nas na stronie jest informacja o zaparciach więc może się przyda...

http://www.biomedical.pl/zdrowie/jak+zapobiegac+lub+oslabic+gazy+i+wzdecia_60,421/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kruczek



Dołączył: 08 Lut 2014
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Lut 08, 2014 11:49 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam ten sam problem Sad ale tak zwane domowe sposoby w ogóle na mnie nie działają (dodam, że karmię piersią więc zależy mi na bezpiecznej metodzie zwalczania). Faszeruje się herbatkami, ale chyba musiałabym stosować wywar dożylnie żeby zadziałał...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Tinny



Dołączył: 26 Cze 2013
Posty: 160

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lut 10, 2014 12:37 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Astiz, toś mi wymieniła... kminku nienawidzę chyba bardziej, niż brukselki. A bazylia w takiej postaci to mi zwyczajnie nie wejdzie. Nad tą zieloną herbatką ewentualnie pomyślę, choć liczyłam, że może są na to jakieś tabletki albo krople... Dzięki anyway. Może ktoś jeszcze ma jakiś pomysł?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Astiz



Dołączył: 26 Cze 2013
Posty: 87

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Pon Lut 10, 2014 11:58 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No wiesz, starałam Ci się doradzić naturalnie tak żebyś się nie faszerowała chemią, brać od razu tabletki? Myślałam, że przychodząc tutaj o poradę to właśnie takich rzeczy się szuka... no wiesz, wystarczy przejść się do apteki i zapytać farmaceuty o tego typu tabletki. Jeżeli chodzi o jakieś tabletki no to, hmmm...

To może kroply lepiej? Coś takiego jak fix mięta, fix rumianek czy jakieś mieszanki ziołowe. Z tabletek jest bioprion. Tak jak mówie, zostaje apteka a może jeszcze ktoś tutaj na ten temat się wypowie Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
goxa



Dołączył: 05 Lut 2009
Posty: 94

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lut 13, 2014 12:35 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja zawsze sobie radzę w czasie wzdęć (szczególnie okres poprzedzający @) symetykonem. To najszybciej działająca substancja, dzieciom też podawałam jak na kolki cierpiały.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kruczek



Dołączył: 08 Lut 2014
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lut 13, 2014 6:11 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

goxa ale symetykon to jest przecież substancja chemiczna. Nie boisz się podawać go dzieciom?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Tinny



Dołączył: 26 Cze 2013
Posty: 160

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lut 17, 2014 3:36 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Astiz, szczerze mówiąc nie zastanawiałam się nad tym od tej strony. Po prostu chciałam coś, co zadziała... Smile

goxa, a co to ten symetykon i skąd go wziąć? Nie kojarzę kompletnie z nazwy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
goxa



Dołączył: 05 Lut 2009
Posty: 94

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lut 25, 2014 11:42 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

kruczek napisał:
goxa ale symetykon to jest przecież substancja chemiczna. Nie boisz się podawać go dzieciom?


Symetykon to składnik np. znanych kropli dla dzieci jak Espumisan, no nie mówcie że nie wiedzieliście. to naprawdę skuteczny i bezpieczny środek bo nie wchłania się do krwi. Dla małych dzieci i kobiet w ciąży wskazany.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kruczek



Dołączył: 08 Lut 2014
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lut 26, 2014 10:33 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

w sumie... weszłam sobie na stronę Espumisanu i tam jest opisane działanie symetykonu, że trochę przypomina mi to rozbijanie baniek mydlanych Wink
nawet jeśli można go podawać dzieciom to i tak jestem sceptyczna... nie masz pewności czy bobas (który nie umie mówić) płacze akurat bo ma wzdęcia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Leki Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group