Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Co z moimi jelitami POMOCY!!!

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rawen2004



Dołączył: 09 Wrz 2009
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Sosnowiec
PostWysłany: Sro Wrz 09, 2009 4:14 pm    Temat postu: Co z moimi jelitami POMOCY!!! Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam
Gdy byłem małym dzieckiem wykryto u mnie celiakie , byłem pewny że da się z tego wyleczyć ( ponoc były inne kryteria niz teraz a ja nie miałem zadnych objawów )przeczytałem na forum ze to juz jest do konca życia wiec zrobiłem sobie gastroskopie i otrzymałem takie wyniki czy jest mi ktoś w stanie to przetłumaczyc??
Narząd wycinek
cz. zstępująca Dwunastnica

Gastritis atrophicans.
Narząd wycinek Antrum

Gastritis chronica simplex

Narzad wycinek Antrum

Duodenitis chronica.
simplex sine atrophia villorum

Pielegniarki gdy sie spytałem rozesmiała sie i powiedziała zebym nie palił i nie pił ( nie było mi do smiechu bo ani nie pale ani nei pije a ona chyba nie wiedziała z czym to jest zwiazane)
I moje pytanie czy w tych winikach jest wskazanie na zanik kosmyków w jelicie??

Prosze o Pomoc
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Sro Wrz 09, 2009 6:43 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

rawen2004
Narząd wycinek
cz. zstępująca Dwunastnica
Gastritis atrophicans.
Zanikowe zapalenie błony śluzowej żołądka
Narząd wycinek Antrum
Gastritis chronica simplex
Chroniczne zapalenie błony śluzowej proste okolicy przedodźwiernikowej
Narzad wycinek Antrum
Duodenitis chronica.
simplex sine atrophia villorum
przewlekłe zapalenie XII-cy,proste bez zaniku kosmyków
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
rawen2004



Dołączył: 09 Wrz 2009
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Sosnowiec
PostWysłany: Sro Wrz 09, 2009 7:06 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Carboczar
Dziekuje Bardzo

Powiedz mi w takim razie po tym badaniu wnioskuje sie ze mam celiakie czy nie???
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Sro Wrz 09, 2009 7:23 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To badanie nie wskazuje na obecność celiakii.
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
rawen2004



Dołączył: 09 Wrz 2009
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Sosnowiec
PostWysłany: Sro Wrz 09, 2009 7:45 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ale to badanie było pod takim właśnie kontem
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Sro Wrz 09, 2009 10:12 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Obecność kosmyków nie wskazuje na celiakie,takowa może objawiać się zanikiem kosmków jelitowych w różnym stopniu nasilenia.
czyli nie można tu mówić o celiakii.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
rawen2004



Dołączył: 09 Wrz 2009
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Sosnowiec
PostWysłany: Czw Wrz 10, 2009 7:39 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziękuje Bardzo
a czy znany jest czas regeneracji kosmyków??
Powiem dlaczego pytam
Gdyz tak jak pisałem ponad 18 lat nie prowadziłem zadnej diety
Gdy czekałem na badania gastro wprowadziłem diete około 2 tyg przed badaniem
Czy jest taka opcja ze te kosmyki zregenerowac by sie mogły w tak krótkim czasie???
I dlatego ich badanie wykazało obecność???

Bo z tego co mi wiadomo jest kilka stopni chyba zniszczenia kosmyków

Bo lekarz który robił mi badanie napisał mi rowniez w karcie:

Przełyk Bez zmian.Linia Z nieregularna. W inwersji podejrzenie przepukliny rozworu przełykowego.
Zołądek podatny na rozdymanie.Błona śluzowa okolicy podwypustowej i trzonu żołądka bez zmian.W antrum śluzówka zaczerwieniona, pstra z zaznaczonym przeświecaniem drobnych naczyn - wycinki but nr 1.
W sąsiedztwie odźwiernika na ścianie przedniej antrum grudka pępkowata 4-5mm wycinki but nr 2.
Typowo pobrano wycinki na test ureazowy wynik dodatni +
Odźwiernik kształtny Opuszka dwunastnicy o plamiście zaczerwienionej błonie śluzowej.W czesci zastępujacej dwunastnicy fałdy błony śluzowej sprawiają wrażenie delikatnie wygładzonych pobrano liczne wycinki do badan histo -pat

Reasumując czy wynika z tego wszytskiego ze nie mam celiakii tylko zapalenie i jak to leczyc
I czy mozna na 100% wykluczyc ze dieta 2 tygodniowa nie spowodowała całkowita regeneracje kosmyków

Dziekuje
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Czw Wrz 10, 2009 7:34 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

rawen2004
Regeneracja kosmyków trwa kilka miesięcy (przy zaniku typu III) 2 tygodnie to za mało.Dla ciekawości podaję skalę oceny.
skala oceny wg. Marsha.
Typ 0 - stopień przednaciekowy (prawidłowy).
Typ I - zmiany naciekowe - niewielki wzrost:
- limfocytów śródnabłonkowych.
Typ II - zmiany przerostowe - hyperplazja:
- krypt + zmiany naciekowe
Typ III - zmiany destrukcyjne i zanik kosmków:
- „a" częściowy zanik,
- „b" prawie całkowity zanik,
- „c" całkowity zanik kosmków.
To badanie nie wykazało obecności celiakii,ale bardziej dla mnie będzie badanie cytuję" W czesci zastępujacej dwunastnicy fałdy błony śluzowej sprawiają wrażenie delikatnie wygładzonych pobrano liczne wycinki do badan histo -pat .I to może być bardziej miarodajna ocena.
test ureazowy wynik dodatni wskazuje na obecność bakterii Helicobacter pylori i tu należy przeprowadzić leczenie za pomocą 2 lub 3 antybiotyki oraz blokery pompy protonowej.Leczenie HP trwa 7 dni(bardzo sporadycznie do 14 dni.Następnie kontynuuje się leczenie hamującego wydzielanie kwasu żołądkowe do 2-4 tygodni.I przeprowadzenie kontroli po 4-6 tygodniach.
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
rawen2004



Dołączył: 09 Wrz 2009
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Sosnowiec
PostWysłany: Sob Wrz 12, 2009 12:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziękuje za Pomoc Carboczar ( Masz naprawde sporą wiedzę)!!
Odnośnie H pylori mam juz umowiona wizyte u lekarza...

Natomiast nurtuje mnie jeszcze jedna rzecz czy ktoś wie jak w Polsce w latach 80-tych diagnozowali celiakie ? w Polsce ??
Bo wiem ze zmieniło się to po 1990 roku i te metody zostały już do dziś
Czy w latach 80-tych było to diagnozowane za pomoca przeciwciał w krwi , Czy wycinek i sprawdzali wtedy kosmyki ??Czy jeszcze w jakiś inny sposób np po zapaleniu dwunastnicy żołądka i jakiś innych objawach???

Pytam Gdyż mówiąc lekarzowi że ponoć raz zdiagnozowana celiakia jest do końca życia.....
Usłyszałem odpowiedz że kiedyś była całkiem inna diagnostyka to co by kiedyś uznali za celiakie dziś już nie

a pamiętam jeszcze jako małe dziecko iż "miałem wkładana rurkę do gardła"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
slomeczka6



Dołączył: 09 Paź 2009
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Paź 09, 2009 10:12 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam!
Mam 18 lat, 161cm i 46kg oraz problem z którym nie mogę sobie poradzić. Otóż od ok 2-3 mies zaobserwowałam u siebie bóle brzucha po lewej stronie oraz dziwne "kłucie" i bulgotanie w jelitach. Zazwyczaj te objawy doprowadzają do biegunki lub wymiotów(one pojawiają się rzadziej). Jestem także uczulona na wołowinę, cielęcinę i jagnięcinę...do tego dochodzi nietolerancja laktozy. Oczywiście unikam jedzenia tych rzeczy jak tylko mogę, choć przyznam się, że odkryłam mleko z obniżoną zawartością laktozy o ponad 80% i czasami je piję(nic się po tym nie dzieje). Nie palę, a jeśli chodzi o picie alkoholu to są to śladowe ilości (1-2 piwa). Jakiś czas temu(nie pamiętam dokładnie) zauważyłam u siebie śladowe ilości krwi na papierze po oddaniu stolca, lecz ustąpiły i do dziś nie ma po nich śladu(trwało to może ze 3 dni).
Niecały tydz. temu byłam u lekarza pierwszego kontaktu, powiedziałam mu o tych bólach i kłuciach. Stwierdził, że to może być grypa jelitowa lub żołądkowa....
Jednak na moje (niedoświadczone) oko nie wygląda mi to na żadne z tych.
Chciałam też dodać, że dziś rano przytrafiło mi się to co opisałam dokładnie na samym początku.
Co się dzieje i jak mogę temu zaradzić?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group