Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Co podawaC 4-miesięcznemu dziecku do jedzenia?

Idź do strony Poprzedni  1, 2
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Dziecko
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Szwajcarka



Dołączył: 06 Lis 2008
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Szwajcaria
PostWysłany: Czw Lis 06, 2008 3:16 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moj synek ma 4 miesiace, wlasciwie skonczyl, zaczyna 5 miesiac. Je tylko mleko z piersi , na zadanie. I czasami, np. gdy wychodze na fitness, spotkanie z kolezanka itd, i akurat sie obudzi przed moim powrotem , to maz daje mu mleko modyfikowane, ale bardzo zadko. Natomiast normalne jedzonko, marchewka , ziemniaczek chce wprowadzic po 6 miesiacach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Izabela Anna



Dołączył: 13 Wrz 2009
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Słupsk
PostWysłany: Nie Wrz 13, 2009 11:26 am    Temat postu: co podawac 4 miesiecznemu dziecku? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witaj! ja tez mam 4 miesieczna corcie, do tej pory dawalam jej tylko piers, nawet nie podawalam jej nic do picia, Ale teraz chcialabym dolaczyc inne potrawy, ale nie wiem co, zeby jej nie zaszkodzilo. Probowalam jej dac deserki Gerbera marchew z jablkiem, napoczatek dalam jej 2 lyzeczki i ze wzgledu na to ze mam zamiar od pazdziernika sie uczyc daje jej butelke Bebiko1 od 2 dni, wypija 160ml. Co moge jej zaczac podawac jeszcze stopniowo?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
izka300984



Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 90

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Nie Wrz 13, 2009 2:35 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Gdy mój synek miał 4 miesiące dawałam mu tylko pierś od 5 mc zaczełam podawać starte jabłko marchewke serki gotowałam mu lekko strawne zupki i rozduszałam widelcem od 6 miesiąca zaczełam dodawać mu do posiłków mięsko
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
elzbieta.MP



Dołączył: 12 Sie 2009
Posty: 15

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Wto Wrz 15, 2009 4:43 pm    Temat postu: Re: Co podawaC 4-miesięcznemu dziecku do jedzenia? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

andzia1 napisał:
Witam Smile Mam na imię Anka i mam 4-miesięcznego synka.Mam pytanie:Czy to normalne że mój synek pije mleczko na żądanie i wypija przy tym 220ml.?A daje mu mleko krowie 3,2% rozrobione z wodą?A tak pozatym to daje mu też deserki owocowe Wink Czy poza tym moge dawać nu coś jeszcze?To pierwsze moje dziecko i za bardzo nie wiem co moge podawać maluszkowi.Pomużcie Smile


Czy dobrze rozumiem, że karmisz i piersią, i butelką, czy karmisz butelką na żądanie? Jeśli dokarmiasz dziecko, nie powinnaś podawać mleka krowiego – najwłaściwsze jest dla dziecka w tym mleko modyfikowane, oczywiście jeśli nie chcesz karmić własnym mlekiem. Zachęcam do obejrzenia filmiki dostępne na Mamopedia.pl pod hasłami: Rozszerzanie diety, a także Mleko modyfikowane. Możesz także wpisać w naszą wyszukiwarkę nazwy produktów, które ewentualnie chciałabyś podać dziecku, a otrzymasz m.in. informacje dotyczące tego, od którego miesiąca Twoje maleństwo może je spożywać. Powodzenia!Smile
Ela, redaktorka Mamopedii
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
monika1988



Dołączył: 07 Kwi 2010
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Kwi 07, 2010 9:33 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie wolno podawac dziecku do roku mleka krowiego wogole. sa specjalne mleka np.Nan, Bebiko, Bebilon itp. jedno z tych mozesz podawac.mozesz wybrac nawet najtansze bo kazde z nich jest dobre. a od 4 miesiaca mozna podawac ziemniaka z marchewa ugotowany trzeba podusic na miazge i mozna podawac. wiem to wszystko bo sama mam synka 4 miesiecznego. zapytaj swojego pediatry nawet on ci powie ze mleka krowiego nie mozna podawac.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Pon Kwi 12, 2010 10:50 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

zamykam. podobny temat istnieje.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Dziecko Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group