Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Co podawaC 4-miesięcznemu dziecku do jedzenia?

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Dziecko
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
andzia1



Dołączył: 17 Cze 2008
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Cze 17, 2008 5:08 pm    Temat postu: Co podawaC 4-miesięcznemu dziecku do jedzenia? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam Smile Mam na imię Anka i mam 4-miesięcznego synka.Mam pytanie:Czy to normalne że mój synek pije mleczko na żądanie i wypija przy tym 220ml.?A daje mu mleko krowie 3,2% rozrobione z wodą?A tak pozatym to daje mu też deserki owocowe Wink Czy poza tym moge dawać nu coś jeszcze?To pierwsze moje dziecko i za bardzo nie wiem co moge podawać maluszkowi.Pomużcie Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Wto Cze 17, 2008 5:16 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie mam dzieci, ale mleka krowiego chyba nie bardzo powinnaś dawać. podobno do 5ego miesiąca powinno się karmić tylko piersią na żądanie a posiłki dodatkowe dopiero po 5tym miesiącu. no chyba że dziecko nie ssie lub matka ma problemy z karmieniem - wtedy mleko następne
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
monika26.81



Dołączył: 11 Kwi 2008
Posty: 37

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: wrocław
PostWysłany: Pią Cze 20, 2008 8:34 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam ja mojemu dziecku do roku podawalam mleko modifikowane a od 4 miesiaca zaczełam po mału podawac gotowaną marchewke,ziemniaka,jabłko a do picia sama robiłam sok z jabłka i marchewki
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Aga xs
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 508

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: warszawa
PostWysłany: Pią Cze 20, 2008 11:16 pm    Temat postu: Re: Co podawaC 4-miesięcznemu dziecku do jedzenia? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

andzia1 napisał:
Witam Smile Mam na imię Anka i mam 4-miesięcznego synka.Mam pytanie:Czy to normalne że mój synek pije mleczko na żądanie i wypija przy tym 220ml.?A daje mu mleko krowie 3,2% rozrobione z wodą?A tak pozatym to daje mu też deserki owocowe Wink Czy poza tym moge dawać nu coś jeszcze?To pierwsze moje dziecko i za bardzo nie wiem co moge podawać maluszkowi.Pomużcie Smile

takie male dziecko nie powinno jeszcze dostawac mleka krowiego,powinnas podawac Mu mleko modyfikowane odpowiednie dla wieku,no i mozesz podac ugotowana marchewke,ziemniaka,kawalek skrzydelka z kurczaka,deserki.a potem powoli wprowadzaj kolejne produkty np.brokuly.tylko nie podawaj narazie selera i pitruszki bo czesto uczulaja:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
monika26.81



Dołączył: 11 Kwi 2008
Posty: 37

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: wrocław
PostWysłany: Nie Cze 29, 2008 5:07 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

moim zdaniem za wcześnie jeszcze na mięso z kurczaka i wogule to gdzieś od piątego szustego miesiąca
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Aga xs
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 508

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: warszawa
PostWysłany: Nie Cze 29, 2008 11:11 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jesli dziecko jest na sztucznym mleku to sokojnie mozna pomalu wprowdzac jakies skrzydleko z kurczaka,oczywiscie zaczac od ziemniakow z marchewka i po kilku dniach mozna dodac troszke mieska Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ewa



Dołączył: 02 Lis 2005
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: kraków
PostWysłany: Pon Cze 30, 2008 9:14 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

monika26.81 napisał:
witam ja mojemu dziecku do roku podawalam mleko modifikowane a od 4 miesiaca zaczełam po mału podawac gotowaną marchewke,ziemniaka,jabłko a do picia sama robiłam sok z jabłka i marchewki
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
natusiaw



Dołączył: 18 Mar 2008
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Dobrzyca
PostWysłany: Pon Lip 28, 2008 10:16 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Krowie mleko jest dla takich małych bączków nieodpowiednie, gdyż zawiera niewłaściwe ilości białka. Zapewne nie jest ono sycące dla Twojego maluszka, skoro już w 4 miesiącu wypija 220 ml. Jednak synek może już być tak przyzwyczajony do takiego mleczka, że zmiana na mleko modyfikowane może okazać się niemożliwa, poza tym obawiam się sensacji żołądkowych... Mięsko z kurczaczka, indyczek - jak najbardziej Smile Poza tym, jak pisały moje poprzedniczki, marchewka, ziemniaczki, brokuły no i oczywiście soczki i deserki - najbezpieczniejsze są jabłkowe i marchewkowe, ale można już podawać owoce leśne (ostrożnie!!! Moją córeczkę bardzo uczulają). A może kleik ryżowy? Życzę wszystkiego dobrego!!!! Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
czarnulqaa



Dołączył: 20 Wrz 2008
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Wrz 20, 2008 11:08 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

moj synek ma 2 miesiace i potrafi mi zjesc 240 ml
150 zjada zawsze...
od 4 miesiaca mozesz wprowadzac marchewke ziemniaczki itp...
najlepiej idz po porade do lekarza ktory opiekuje sie twoim dzieckiem...
on najlepiej ci doradzi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Fulik



Dołączył: 14 Cze 2008
Posty: 18

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Nie Wrz 28, 2008 12:02 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zdecydowanie nie powinnaś podawać mleka krowiego, tylko modyfikowane. Mleko krowie można podawać w postaci jogurtów, albo deserków z twarożkiem po 6 miesiącu życia (polecam mus z owocami leśnymi i jogurtem Gerbera). W tym wieku możesz powoli zacząć wprowadzać warzywa lub kleik ryżowy lub kukurydziany
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Dziecko Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group