Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Co na cieknący katar?

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dziecko
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jenka



Dołączył: 18 Paź 2010
Posty: 41

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Mar 18, 2014 11:32 pm    Temat postu: Co na cieknący katar? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam. Moja córka niedawno wyleczyła się z choroby, niestety potrzebne były antybiotyki. Pomimo, że czuje się już dobrze, nadal ma mocno cieknący katar. Nie wiem co z nim zrobić, w ogóle nie chce przejść. Zacząć podawać jej krople? Ale z tego co wiem, to one nie leczą tylko hamują. Co wobec tego zrobić?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Sro Mar 19, 2014 9:31 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

moze zacznij ją inhalowac sola fizjologiczna?
a uzywałas kropli nasivin soft?
do tego masc majerankowa pod nos.
moze corka ząbkuje, stad ten katar?
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Sro Mar 19, 2014 10:45 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Krople , spraye na zahamowanie kataru sa dosyc ryzykowne. Mozna je stosować maksymalnie do 4-5 dni. Nawet te delikatne.
Na pozbycie sie kataru nie ma wiele sposobów. Mozna inhalowac to na pewno. Póxniej mocno dmuchac nosek. Proponuje rano i wieczorem inhalację z soli. Dmuchanie. W miedzy czasie woda morska do nosa i dmuchanie. Powtarzac bardzo często.
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
luizjana



Dołączył: 19 Mar 2014
Posty: 49

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Mar 19, 2014 2:32 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

inhalacje zdecydowanie i jakieś kropelki, ale nie nasivin, mojej córce to tak wysuszył śluzówkę że aż krew jej ciekła z katarem, wcale co nosa nie dała mi się dotknąć. A stosowałam tylko dwa dni mimo że pediatra kazała mi 7!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Sro Mar 19, 2014 4:29 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

u nas nasivin sie sprawdzil...
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Sro Mar 19, 2014 5:57 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nasivin to środek doraźny i nie można stosować dłużej niż kilka dni. Mocno wysusza śluzówkę
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Sro Mar 19, 2014 10:20 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tosiu rozumiem.
to co w takim razie jest dobre na katar? chodzi mi o kropelki
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Czw Mar 20, 2014 10:43 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z katarem jest generalnie ciezko Wink.
Trzeba rozróznić jaki to katar, czy:
- infekcyjny : bakteryjny, wirusowy, grzybiczny
- poinfekcyjny- czyli regeneracja wyściółki, podraznienia itd
- alergiczny
Jeśli jest żółty, zielonkawy to moze oznaczać bakteryjny...choc nie zawsze. Jeśli jest gęsty to stosuje mucofluid i flixonase przez tydzień. Super udraznia nos i rozrzedza wydzieline.
Jeśli jest bakteryjny to polecam neomecynę (oczną) . Smarujemy 3xdziennie obie dziurki Troszkę maści na paluszek i do wewnatrz na poczatku. Stosujemy przez 10 dni.
Jesli to katar alergiczny czyli wodnisty, mokry, cieknący to już trzeba zadziałac np. flixonase + aerius albo zyrtec
Tak czy siak z katarem jest problem. Większość mam juz potrafi rozpoznać kiedy katar jest z tych przeziębieniowych a kiedy juz wygląda inaczej
Oczywiście inhalacje z soli+ calcium + maść majerankowa pod nos i kropelki inhalujace na koszulkę
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
rejer



Dołączył: 11 Sie 2012
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Mar 20, 2014 12:39 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja brałem krople do nosa aż doczekałem się punkcji zatok. Uważam że krople do nosa są zbyteczne a lepiej jest poczekać aż katar minie. Euphorbium Heel biorę w przypadku jak mam zatkany nos i nie mogę zasnąć w nocy. One nie podrażniają tak śluzówki nosowej
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Czw Mar 20, 2014 12:54 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No dokładnie....od tych wszystkich rzeczy hamujących katar z daleka tym bardziej u dziecka.
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dziecko Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group