Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Ciekawe przepisy :)

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dieta i odchudzanie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Pon Cze 07, 2010 10:08 pm    Temat postu: Ciekawe przepisy :) Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czyli fajne nasze pomysły na dobre amu!

Kurcze, nie było takiego tematu az dziw. Przecież o jedzeniu można mówić bez końca Wink

Ja ostatnio trochę eksperymentuję. Ostatnio zrobiłam zupę krem z roszponki a dzisiaj smieszną zupkę do której jeszcze dodalam grzanki czosnkowe.

Zupa z czerwonych warzyw

A przepis bardzo prosty:
składniki:
- mieszanka mrożonka frosty czerwone warzywa na patelnie
- koncentrat pomidorowy lub vaga śródziemnomorska
- czosnek (dałam 5 ząbków, bo lubię)
- jedna cebula
- sól, pieprz
- kostka warzywna
- vegeta (zawsze daję zwykłą do zup, ale tym razem dałam natur do mozzarelli i pomidorów, bo przyprawowo pasowała)

czosnek z cebulką podmażyłam na maśle, dodałam koncentratu pomidorowego, żeby się podusiło. w osobnym garnku mrożonka sie gotowała z kostka, vegetą, solą i pieprzem. dodałam czosnek i cebulę z koncetratem do zupy, wymieszałam, zblenderowałam i voila!

zazwyczaj jeszcze dodaję kawałki sera lazur lub innego pleśniaka, ale ten miesiąc kiepsko z kasą, więc sobie darowałam Smile


a na krem z roszponki też dam przepis tylko później ;p
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mala_mi
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Maj 2007
Posty: 3310

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 134 podziękowań w 134 postach


PostWysłany: Pon Cze 07, 2010 11:01 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ooo bardzo fajny pomysl - nawet jesli stanie sie ten temat popularny zostanie podwieszony Smile

No to ja tez wytace swoje 5 groszy Very Happy Przerpisa chaotyczny ale pisze z pamieci, po drugie mam go od znajomej - przekaz ustny wiec prosze o wyrozumialosc

Spagetti z serem
- 1 opakowanie fixa knorr spagetti 4 sery, albo ta wersja z brokulami (tez sie nada)
- kawalek parmezanu
- swieża bazylia. i oregano (no ewentualnie ususzone... ale lepiej swieze)
- czosnek wiadomo zalezy od tego co kto lubi 1-4 zabki
- pol butelki bialego wina polslodkie/polwytrawne
- pol torebki makaronu (tak na 2 osoby) sppagetti albo innego zalezy co kto lubi
- oczywiscie oliwa z oliwek
- kostka knorr taka do makaronu - z oliwa czy cos takiego

Makaron ugotowac aldente w osolonej wodzie wlasnie z ta kostka do makaronu.

Na rozgrzana patelnie wlac, oliwe i podsmazyc czosnek, + posiekane drobno ziola... gdy wszystko sie ladnie zarumieni wlac wino....i czekac az wiekszosc odparuje. Rownoczesnie fix "namieszac" i w momencie gdy winko ladnie odparuje wlac na patelnie. Czesc startego poarmezanu dodac do sosu na patelni. Mieszac do zageszczenia. Następnie wymieszac z makaronem posypac startym parmezanem ewentualnie mozna przybrac ziolami. Reszte wina wlac do kieliszkow i nic tylko jeść! smacznego!
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
helloween
Przyjaciel forum


Dołączył: 01 Maj 2006
Posty: 1008

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach


PostWysłany: Wto Cze 08, 2010 12:59 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja od dawna gotuje sam dla siebie

jako ze na tycie dobry przepis to duzo jedzenia wiec przedstawie cos co zasmakowalo koledze )mi tez) i mowil ze czasem mama lepszego nie robi..

ugotowac makaron
fix do rondelka
do tego woda, po wymieszaniu oliwa z oliwek i uwaga 2łyzeczki chili (slodkiego) (nie bojcie sie to naprawde dodaje smaku nie ostrosci)
zagotowac zmniejszyc gaz / ogien i wsypac.. posiekanego gotowanego kurczaka Wink na ogniu trzymac jeszcze kilka minut
i wszystko wlac do makaronu gdzie juz mamy rozdrobnionego kuraka: )

Ogolnie na chyba cos 300ml wsypalem wieksze pol fixu i ok 100gr kurczaka (jeszcze ok 100gr bylo wymieszane z makaronem i polane gotowym sosem)

polecam tez jeszcze doprawic calosc i bedize naprawde ok ( ja tylko w sumie pieprzem doprawilem i papryka czerwona w proszku)

przepis maks chaotyczny ale ppowinno wszystko wyjsc : )
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mala_mi
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Maj 2007
Posty: 3310

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 134 podziękowań w 134 postach


PostWysłany: Wto Cze 08, 2010 10:11 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A jaki ten fix?:>
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
helloween
Przyjaciel forum


Dołączył: 01 Maj 2006
Posty: 1008

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach


PostWysłany: Czw Cze 10, 2010 1:30 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wink preferuje zwykly neapolitanski do spaghetti z winiar
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Czw Cze 10, 2010 9:30 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

też go najbardziej lubię Wink
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kawuszczyn
Zbanowany


Dołączył: 18 Gru 2008
Posty: 75

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: SHITOholia
PostWysłany: Sob Cze 19, 2010 9:29 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Warzywa i owoce najlepiej spożywać świeże (mrożonki, dżemy, konfitury słodzone lub przetwory nadmiernie solone to za zdrowe nie są).
Ja proponuję mizerię na jogurcie z ogórków, pomidorów i cebuli cukrowej oraz z pokrzywą + przyprawy kto jakie lubi.

Ziemniaki smażone na ooiwie, oleju lub smalcu posypane świeżym szczypiorkiem lub rzeżuchą z własnej uprawy (jeśli się nie ma działki to można sadzić na parapecie w doniczce szczypior lub rzeżuchę na wacie i to nawet zimą ma się ekologiczną oraz zdrową zieleninę bez nawozów czy pestycydów, a ni modyfikacji genetycznych).

Przeciery pomidorowe zastąpić najlepiej świeżymi pomidorami (podgotować je trochę we wrzątku, żeby skóra dobrze zeszła, gniazda nasienne opróznić, wyciąć "pępowinę łodygową".

Kostki smaku Knoor są dobre snkowa i cebulowa). Przydatne dla tych, którym klasyczny pieprz i sól już nie wystarczą:


Uncle Ben's kiedyś dobre sosy miało do Spagetti -b teraz tego w sklepach nie widuję.

Na zupę przepisu nie dam, bo wszystko robię z torebek (barszczyki, grzybowe, ogórkowe i gulaszowe).

Kawuszczyn większego obrazka nie było? Co to za reklama?! Usuwam! Jeszcze jedeen taki numer i poleci BAN.
Mala_mi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Baranoska



Dołączył: 01 Mar 2017
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Mar 01, 2017 6:41 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Najlepsze danie jakie jadłam - papryki faszerowane. Nic dodać ,nic ująć. BARDZO ŁATWE DO PRZYGOTOWANIA, szybkie danie, pyszne Smile i mogłabym jeść te papryki codziennie Wink szkoda tylko, że papryki są takie drogie Sad( i są też syte przez ten ryż.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
clour



Dołączył: 23 Maj 2016
Posty: 152

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Cze 27, 2017 9:40 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Również staram się jeść ostatnio głównie warzywa i owoce. Oczywiście mięsa nie wykluczyłam z diety bo jest bardzo ważne. Jem je jednak nie częściej niż raz czy dwa razy w tygodniu ( czyli tak jak powinno się jęść).
Daję tutaj składniki na dobra sałatkę, którą często przyrządzam:
olej1 łyżka
marchew150 g
cukier1 łyżka
sól i pieprz do smaku
sok z połowy cytryny
młoda cukinia

Jest to surówka z cukinii. Pyszna, zdrowa i idealna na kolację Smile
https://www.przepisy.pl/przepis/surowka-z-cukinii
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
zoltapigwa



Dołączył: 21 Wrz 2017
Posty: 125

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Paź 05, 2018 12:13 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zdarza się Wam korzystać z gotowców? Ja bardzo lubię żurek z krakusa i kupuję taki gotowy tylko do podgrzania, jak nie mam czasu na gotowanie to jest jak znalazł i można szybko zjeść ciepły posiłek.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dieta i odchudzanie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group