Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Ciekawe przepisy :)

Idź do strony Poprzedni  1, 2
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dieta i odchudzanie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zrzucbrzuch



Dołączył: 26 Lip 2018
Posty: 30

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach


PostWysłany: Pon Sty 07, 2019 9:57 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem



Makrosy :

Energia: 676 kcal
Białko: 25 g
Tłuszcz: 23 g
Węglowodany: 90 g

Składniki :

Płatki owsiane - 5,5 łyżki (50 g)
Jaja - 2 duże (110 g)
Banan - 2 średnie sztuki (275 g)
Oliwa z oliwek - 1 łyżka (7 g)
Suszone śliwki - 0,25 garści (25 g)
Jogurt naturalny 2% - 0,25 szklanki (60 g)
Syrop daktylowy bez cukru

Przygotowanie :

Jajka ubijamy w talerzu razem z płatkami owsianymi, następnie smażymy na oliwie. Banany kroimiy wzdłuż i układamy naprzemian na omlecie. Następnie polewamy jogurtem i dodajemy suszone śliwki pocięte w drobniejsze kawałki. Na koniec posypujemy cynamonem i polewamy syropem daktylowym Smile

Przepis z mojego bloga http://zrzucbrzuch.blogspot.com/2018/08/owsiany-omlet-z-bananem-i-suszonymi.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
natalia399



Dołączył: 12 Maj 2017
Posty: 63

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Mar 25, 2019 12:10 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No wyglada bardzo fajnie jednak nie wiem czy jest to taka dobra potrawa dla osób, które chcą zrzucić zbędne kilogramy. Po pierwsze ma bardzo wiele kalorii, po drugie jest dosć słodka a cukier powinno się ograniczac ( juz lepiej jeść tłuszcze..)

Po trzecie nie wydaje mi się abym mogła się tym najeść na co dzień, szczególnie, ze mam pracę która wymaga wysilku fizycznego i lubię sobie zjęść cos sycącego i konkretnego.

Polecam zajrzeć sobie na bloga netto. Jest na nim bardzo wiele przepisów na dietetyczne dania i przekąski i mozna znaleźć dla siebie naprawdę wiele ciekawych i inspirujacych przepisów.

Zobaczcie sobie sami
https://netto.pl/blog/zdrowe-odzywianie/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
fitmotywacja



Dołączył: 12 Kwi 2019
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Pon Lip 22, 2019 12:48 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tutaj macie fajny przepis na Naleśniki razowe z borówkami - http://twojafitmotywacja.blogspot.com/2019/07/nalesniki-razowe-z-borowkami.html

Składniki :

Mąka pełnoziarnista - 0,5 szklanki (55 g)
Mleko 2% - 0,4 szklanki (90 g)
Oliwa z oliwek - 0,5 łyżki (5 g)
Serek homogenizowany naturalny - 3,5 łyżki (85 g)
Wiórki kokosowe - 1 łyżka (6 g)
Borówki Amerykańskie - (110 g)
Miód pszczeli - 0,5 łyżeczki (4 g)
Woda mineralna - 0,1 szklanki (22 g)

Przygotowanie:

1. Mąkę przesiej i zmiksuj na gładkie ciasto z lekko podgrzanym mlekiem oraz oliwą (zostaw odrobinę oliwy do posmarowania patelni). Do gotowego ciasta dodaj gazowaną wodę, delikatnie wymieszaj i odstaw.
2. Serek zmiksuj na gładki krem z miodem i częścią wiórków kokosowych.
3. Naleśniki smaż na rozgrzanej patelni posmarowanej cienko oliwą (oliwę dodaj tylko raz, na samym początku smażenia, potem jej dodawanie nie jest już konieczne).
4. Gotowe naleśniki posmaruj serkiem (część zostaw do dekoracji), złóż w koperty i ozdób pozostałym serkiem, oraz borówkami.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
poklask



Dołączył: 23 Maj 2014
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lip 30, 2019 3:18 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Polecam wypróbować przepisy ze strony http://apetytnapolskie.com/. Szczególnie, jeśli interesuje kogoś lekka dieta przy cukrzycy, albo innych schorzeniach. Dania są łatwe w przygotowaniu i bazują na naturalnych polskich produktach. Oprócz przepisów znajdziemy też wiele porad dotyczących zdrowego odżywiania i ciekawostek na temat produktów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Rabarbarka



Dołączył: 23 Maj 2018
Posty: 17

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Wrz 18, 2019 11:28 am    Temat postu: udka pieczone Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Widzę, że nie jestem jedyną osobą, która kiedy nie ma pomysłu na obiad to zagląda do internetu. Nie jestem fanką gotowania, ale całe szczęście, że można znaleźć łatwe i proste przepisy, które potrafi zrobić każdy. Wczoraj np. na obiad mojej rodzinie zrobiłam pieczone udka z tego przepisu: https://www.kaufland.pl/przepisy/wyszukiwarka-przepisow/przepis.pieczone-udka-kurczaka.r_id=Recipe_2669821.html. Do tego ugotowałam młode ziemniaki i zrobiłam świeżą surówkę. Danie wszystkim smakowało, a mnie cieszyło to, że było zdrowe, a nie musiałam na nie poświęcić dużo czasu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dieta i odchudzanie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group