Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Ciąża urojona i stres

Idź do strony Poprzedni  1, 2
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowie psychiczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
scarlett



Dołączył: 03 Kwi 2006
Posty: 194

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Sro Paź 21, 2009 7:23 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny ja mam to samo; z tym, ze ja zyje w ciaglym strachu od ponad 3 lat..... kazdego miesiaca przezywam gehenne zwiazana z podejrzeniem o ciaze... mimo, ze nigdy nie pekla nam prezerwatywa, i stosuje tabletki antykoncepcyjne..... to jest jakas masakra,
jest to dla mnie takim obciazeniem, ze wybralam sie do specjalisty....chodze na terapie.
Tydzien przed okresem, zaczynam swirowac: robie po kilka testow dziennie, ciagle drecze swojego faceta, czy aby na pewno nie jestem w ciazy, a co jesli tak, na chwile mi przechodzi a pozniej znowu wraca... to cos strasznego, placze po katach, tygodniami jestem na lekach uspokajajacych.... Wlasnei teraz jest taki czas, jestem w trakcie 7 dniowej przerwy ( po pierwszym opakowaniu po prawie rocznej przerwie od tabsow) jest 6 dzien a ja nadal nie mam krwawienia. Nie jestem w stanie zajac sie niczym innym, tylko mysleniu o tym, czy jestem w ciazy. Zrobilam juz 3 testy ciazowe, wszystkie negatywne ale jutro ide na badanie hcg, choc nie wiem czy i to mi wystarczy... popadam w obled.
Mimo, iz mam prawie 30 lat, to wydaje mi sie ze nie jestem gotowa na sex i wszelkie konsekwencje z nim zwiazane.... dlatego jeszcze nie wiem jak mu to powiem ale chyba przestaniemy sie kochac... bo to nie dla mnie
_________________
scarlett
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Pią Paź 23, 2009 5:57 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

może tymczasowa rezygnacja z seksu jest dobrym rozwiązaniem.
skoro tak bardzo boisz się ciąży.. lepiej zrezygnować z seksu niż być cały czas na lekach uspokajających.
poruszasz na terapii ten problem? i to czego tak naprawdę się boisz?
PS. gdybyś była w ciąży to leki przeciwlękowe tylko zaszkodzą dziecku (choć osobiście wątpię żebyś była w ciąży)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nipsu



Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Paź 23, 2009 8:42 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

bardzo dobrze, że udałaś się do specjalisty! zgadzam się też z Gosią - może warto zrobić sobie przerwę w życiu seksualnym, zamiast szpikować się lekami???
dla chłopaka z pewnością będzie to trudne, ale teraz też nie jest łatwo, biorąc pod uwagę twoje stany lękowe...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
scarlett



Dołączył: 03 Kwi 2006
Posty: 194

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Sob Paź 24, 2009 8:39 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak poruszam ten problem na terapii, przyczyna mojego leku jest bardzo duzy zwiazek emocjonalny z moimi rodzicami, mimo, ze mam prawie 30 lat to ciagle mi sie wydaje, ze jestem ich mala dziewczynka.... i pare innych jeszcze przyczyn.
Rozmawialam juz, ze swoim partnerem i szczerze powiedziawszy on tez jest juz zmeczony ta cala sytuacja, poniewaz ciagle pytam czy nie pekla albo nie zsunela sie przezerwatywa, czy na pewno nie jestem w ciazy, czy nic nie zawiodlo i tak ciagle to samo....od trzech lat. Przez moje leki kochamy sie z dwoma, czasami trzeba zabezpieczeniami i 1, czasami 2 razy w miesiacu Postanowilam iz znajde i naucze sie innych technik sprawiania rozkoszy, mam nadzieje, ze sie to uda.
Pozdrawiam
_________________
scarlett
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Sob Paź 24, 2009 12:36 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

próbowałaś seksu oralnego lub analnego?
wiem, że to nie to samo ale zawsze cośSmile
powodzenia na terapii:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowie psychiczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group