Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Ciągłe zmęczenie

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowie psychiczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ankaaaa



Dołączył: 10 Cze 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Cze 10, 2009 10:33 am    Temat postu: Ciągłe zmęczenie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, mam taki problem: cały czas jestem zmęczona, rano nie mogę zwlec się z łóżka, spać bym najchętniej szła zaraz po 16tej, wieczorem to już oczy na zapałki tylko. No i ogólnie nic mi się nie chce, już nie wiem jak tłumaczyć chłopakowi i znajomym by nie czuli się urażeni że wieczorne wyjścia to nie dla mnie.... Nie wiem co to może być. Pogoda? Może depresja? Ostatnio wszystko wali mi się na głowę... mam trochę problemów w domu, mama wylądowała w szpitalu, może to przez to, boję się że zawalę sesję... Koleżanka mówiła że to może być niskie ciśnienie, zmierzyłam i mam 80/60, nie wiem czy to niskie? czy to groźne? powinnam iść do lekarza? Pozdrawiam, Anka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kadarka



Dołączył: 04 Sie 2008
Posty: 24

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Cze 10, 2009 12:06 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Spokojnie, idą wakacje, wyluzuj i wszystko będzie dobrze :)Najlepiej pójdź do lekarza, niskie ciśnienie się normalnie leczy. Jeśli to jest rzeczywiście tego problem, bo może też chodzić o coś innego, ale to ci lekarz najlepiej powie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Sro Cze 10, 2009 4:47 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ankaaaa napisał:
80/60,

no to jest moim zdaniem bardzo niskie ciśnienie. norma to 120/80.
może z tego powodu chce Ci się ciągle spać- ale wtedy, tak myślę, że chciałoby Ci się spać przez cały czas.
idź do lekarza, niech zmierzy Ci ciśnienie jeszcze raz. w razie czego przepisze odpowiednie leki.
poproś go też o skierowanie na badanie krwi, mocz przy okazji też.
a co do tej senności- to czy pojawiła Ci się właśnie wtedy gdy zaczęłaś mieć problemy? niektórzy ludzie tak właśnie reagują na wzmożone napięcie psychiczne- przesypiają ten ciężki dla nich czas.
ale moim zdaniem dobrze żebyś poszła do lekarza - niech poszuka czy nie ma jakichś innych powodów twojej senności.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
helloween
Przyjaciel forum


Dołączył: 01 Maj 2006
Posty: 1008

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach


PostWysłany: Pią Cze 12, 2009 2:10 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie jest to na pewno normalne.
idz do lekarza..
JA mam problemy natury psychicznej /depreska/ moje cisnienie to np 100/70
Byla dziewczyna ma padaczke i tez bardzo niskie cisnienie wiec powodow moze byc kilka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nevermore6



Dołączył: 28 Sty 2009
Posty: 14

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: łodź
PostWysłany: Pią Cze 12, 2009 8:45 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

prosta recepta: kawa kawa i jeszcze raz kawa. obudzi każdego. jak znalazł i na depresję i na niskie ciśnienie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
helloween
Przyjaciel forum


Dołączył: 01 Maj 2006
Posty: 1008

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach


PostWysłany: Pią Cze 12, 2009 3:16 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
prosta recepta: kawa kawa i jeszcze raz kawa. obudzi każdego. jak znalazł i na depresję i na niskie ciśnienie.


a mozesz nie radzic bzdur ?
Rolling Eyes

wlasnie takich typow bym banowal.. nie przyjrzysz sie problemowi i piszesz bzdury..
Trzeba poznac powod oslabienia i z nim walczyc a nie z samym zmeczeniem..
Kawa jest ok na krotka mete al ile mozna ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
loco_marina



Dołączył: 26 Sie 2008
Posty: 14

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Cze 12, 2009 4:07 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dokładnie, kawa kawą, a po kawie telepanie a dalej wrzody, powodzenia Wink Jeśli taki stan utrzymuje ci się długo to faktycznie może być coś nie tak i warto sprawdzić. Te ciśnienie rzeczywiście masz niskie, nie jestem wprawdzie lekarzem, ale jak dla mnie to powinnaś coś brać, ja znam na to tylko gutron, moja mama go bierze na zawroty głowy. z tego co piszesz to na pewno ten stan utrudnia życie więc chyba warto poszukać pomocy Smile a chłopak niech po prostu chodzi wcześniej spać razem z tobą i wszyscy będą zadowoleni Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
henri_27



Dołączył: 27 Sty 2009
Posty: 14

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Katowice
PostWysłany: Pią Cze 12, 2009 7:43 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie dramatyzujcie, każdy lubi pospać, a niektórzy bardziej Wink Ja nie pijam kawy, ciśnienie mam ok i po prostu akceptuje potrzeby mojego organizmu Smile) i żyję Smile) Choć niektórzy nazywają to lenistwem Wink) jak zwał tak zwał, ale nie zamierzam niczego zmieniać, ot, takie sobie hobby – jedni lubią nurkować inni szydełkować a ja wolę w tym czasie spać Very Happy No i pogoda rzeczywiście nie pomaga, czasem słońce czasem deszcz normalnie Wink) co chwilę się zmienia i nic dziwnego że jest się ciągle zmęczonym. ale spoko, przyjdzie lato to się unormuje, już niedługo Wink) głowa do góry Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Pią Cze 12, 2009 9:48 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

henri_27 napisał:
nie dramatyzujcie, każdy lubi pospać, a niektórzy bardziej

wszystko jest ok jeśli danej osobie NIE PRZESZKADZA że ciągle chce jej się spać. problem w tym, że ankaaaa przeszkadza to w funkcjonowaniu. a więc dla niej nie jest to normalny stan. inaczej nie napisałaby tego posta, nie?

i moim zdaniem to nie jest dramatyzowanie tylko szukanie pomocy i odpowiedzi na dręczące pytania.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Hitsu_91



Dołączył: 25 Lip 2011
Posty: 132

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Sie 29, 2011 4:28 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czy przyczyną szybkiego męczenia może być brak magnezu ? Chodzi o mojego kolegę.Ma on pracę,w której dźwiga dużo rzeczy, więc nie dziwię się, że jest po niej zmęczony.Oprócz tego trenuje piłkę nożną.Jednak bywało tak, że miał kilka dni wolnych, nie był w pracy ani nie grał w piłkę.Wstawał rano, ok godz. 8-9 po 6-9 godzinach snu.W ciągu dnia nie robił nic męczącego oprócz jazdy samochodem, konno lub spaceru, jednak po południu czuł zmęczenie i musiał spać - krótko bo krótko, ale jednak.
Powinien w związku z tym zrobić jakieś badania?Morfologię krwi? Brać jakieś witaminy?
Bo na więcej wypoczynku raczej nie można liczyć.
Proszę o odpowiedź.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowie psychiczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group