Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Choroba,przyjmowanie leków - wpływ na terminowość miesiaczki

Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Objawy ciąży
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kaja1
Gość









PostWysłany: Pon Sty 09, 2006 7:23 pm    Temat postu: Choroba,przyjmowanie leków - wpływ na terminowość miesiaczki Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czy infekcja gardła (angina) może opóźniać termin miesiączki? Tuż przed spodziewanym terminem okresu miałam gorączkę (ponad 38 stopni), leczyłam się antybiotykami. Okres spóźnia mi się pięć dni. Ile dni po terminie spodziewanej miesiączki można wykonać test, by dał prawdziwy wynik? Proszę o odpowiedź. Łączę pozdrowienia.
Powrót do góry
root



Dołączył: 17 Sie 2005
Posty: 168

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Pon Sty 09, 2006 9:07 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Temperatura a tym bardziej antybiotyki mogą powodować rozregulowanie cyklu.
Różne są testy ale 10 dni po stosunku możesz wykonac test i będzie wirygodny.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
sylwia



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 84

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sty 10, 2006 12:54 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Oczywiście, ze tak. Sama jestem po antybiotykach i okres spóźnił mi się tydzień może więcej, ale to bardzo częste zjawisko przy lekach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kinga



Dołączył: 22 Lut 2006
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: KIELCE
PostWysłany: Sro Lut 22, 2006 10:06 pm    Temat postu: Przesynięcie miesiączki przy zapaleniu dróg rodnych Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam taki problem-ponieważod 4 dni spóżnia mi się miesiączka-i boje się że to może być ciąża. Czy przyczynić się mogło że mam stan zapalny dróg rodnych to znaczy że mam grzybice i drożdzyce i biore tabletki o nazwie Nystatyna oraz kilka razy w miesiącu robie sobie irygacje z octu i wody. Czy to mogło się przyczynić do spóżnienia miesiączki i co mam dalej robić- proszę pomóżcie Sad Sad Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Paweł
Przyjaciel forum


Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 1544

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Tychy
PostWysłany: Sro Lut 22, 2006 10:18 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak to mogło wpłynąć na przesunięcie okresu - zapalenie i przyjmowanie tabletek Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
scarlett



Dołączył: 03 Kwi 2006
Posty: 194

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Wto Kwi 18, 2006 3:10 pm    Temat postu: przeziebienie czy ciaza Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mam pytanko, wczoraj mialam bardzo wysoka goraczke ponad 39 i dosc czesto oddaje mocz. Zastanawiam sie czy to jest spowodowane jakas grypa czy moze jestem w ciazy.
ostatnie krwawienie mialam 3 kwietnia i trwalo 5 dni (normalnie) ale slyszalam, ze bedac w ciazy takze sie miesiaczkuje
_________________
scarlett
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Paweł
Przyjaciel forum


Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 1544

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Tychy
PostWysłany: Wto Kwi 18, 2006 4:54 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Co do tej miesiączki podczas ciąży tam znajdziesz link do tego tematu jest on dość dobrze omówiony.

http://www.biomedical.pl/forum/faq-najczestrze-pytania-w-tym-dziale-przeczytaj-vt1128.html

Podczas infekcji oraz wysokiej gorączki zaburzenia miesiączki są dość czestym przypadkiem.

Zastanawia mnie jedno skąd taka myśl? (ciąża) czy aby napewno jest poważna obawa że któraś z metod antykoncepcji zawiodła?

Do zapłodnienia dochodzi w jeden określony sposób, więc nie należało by każdego odstępstwa od stanu w miare normalnego interpretować jako ciąża.

Wysoką gorączke jest wstanie wywołać 1000 różnych innych rzeczy a i tak prawdopodobieństwo jest dużo większe niż zajść a wciąże.

Najpierw dojście do zapłodnienia potem objawy, nie odwrotnie. Bo inaczej to można nabawić sie ciężkiej nerwicy, leczonej psychiatrycznie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
scarlett



Dołączył: 03 Kwi 2006
Posty: 194

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Wto Kwi 18, 2006 5:04 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

glupio wyszlo, ze jestem jakas niedouczona ale mam powody, zeby myslec o ciazy. pisalam juz wczesniej o moim przypadku. Uprawialismy z partnerem petting (najpierw ja piescilam jego, pozniej on mnie) Nie doszlo do wytrysku poniewaz go powstrzymal. Niemniej jednak pewna iosc substancji sie z niego wydostala. Obawialam sie ze plemniki mogly sie we mnie znalezc ( moze byly na jego dloniach) Mialo to miejsce 15 marca ( prawdopodobnie w dni nieplodne). 3 kwietnia dostalam okres ( co prawda 4 dni wczesniej niz powinnam) i trwal 5 dni (byl troche mniej obfity niz zwykle) moze przez stres? Tak czy owak zastanawiam sie czy mimo wszystko mysli, ktore placza mi sie po umysle sa racjonalne czy raczej wyssane z palca i nie powinnam sie tym wszystkim przejmowac?
_________________
scarlett
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Paweł
Przyjaciel forum


Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 1544

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Tychy
PostWysłany: Wto Kwi 18, 2006 5:14 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Najlepiej zrobić, test, w tedy będziesz miała nieco więcje pewności, a w przypadku niejasności idz do lekarza, jest wstanie stwiedzić ciąże od 6 tygodnia, a jeżeli pujedzie do niego może zlecić badanie poziomu hormonu HCG (takie badanie możesz też sama zrobić - niestety odpładnie, koszt to około 25 zł, można go zrobić praktycznie w każdym laboratorum).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
scarlett



Dołączył: 03 Kwi 2006
Posty: 194

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Wto Kwi 18, 2006 5:22 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

czyli jednak istnieje mozliwosc zaplodnienia? Nie wspomnialam, ze podczas pieszczot bylismy w ubraniach a zanim moj partner "zajal" sie mna minelo troche czasu i musial pokonac bariere mojego ubrania.
Czy jakas madra glowa wyliczyla jak czesto oddaje sie mocz podczas ciazy? nie mam zadnych objawow ciazy... a testu boje sie zrobic, bo nie wiem jaki bedzie wynik
_________________
scarlett
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Objawy ciąży Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group