Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Bóle w nadbrzuszu

Idź do strony Poprzedni  1, 2
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rafig17



Dołączył: 27 Cze 2011
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Lip 03, 2011 10:25 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Aha,ale jak stosujesz się do zaleceń to czujesz się w 100 proc okey?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Pon Lip 04, 2011 12:57 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jeśli stosuję się do zaleceń, przestrzegam diety i staram się wystrzegać produktów, które wywołują u mnie zgagę to jest ok .
i tak: obiad zjadam na 2-3 części, w odstępie 1-2 h. unikam surowej cebuli - bo po niej mam zgagę, prawie nie ruszam czekolady.
mleko piję najwyżej 1,5 % choć przeważnie sięgam po 0,5%.
staram się nie używać cukru, nie jeść papryki ani ostrych przypraw.

ogólnie w diecie chodzi o to, żeby zobaczyć jak dane produkty na Ciebie działają. u mnie, jak już wspomniałam; niedozwolona jest cebula surowa - ale marynowana już tak.
to co szkodzi jednej osobie z refluksem nie znaczy, że zaszkodzi też Tobie. po prostu sam musisz sprawdzić jak żołądek reaguje.

jak często jesz? ile czasu jest między posiłkami? czy są to małe czy duże porcje. kiedy pojawia się u Ciebie ból w nadbrzuszu ? po konkretnych daniach, za dużych porcjach? co robisz po posiłku? kładziesz się? czy zachowujesz pozycję pionową?
ile płynów pijesz codziennie i czego?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
rafig17



Dołączył: 27 Cze 2011
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Lip 16, 2011 11:31 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Na razie nie pomaga ta nolpaza. Pani doktor twierdzi, że powinienem go brać co najmniej przez 4 tygodnie. Gastroskopia dopiero w październiku a pani doktor mówi,że niestety bez gastroskopii nie może mnie zdiagnozować. Jest tot taki ból, że czasem sam zastanawiam się czy mnie boli, więc mogę z tym egzystować. Boję tylko czy to nie zaczyna się np rak.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group