Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Bóle w nadbrzuszu

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rafig17



Dołączył: 27 Cze 2011
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Cze 27, 2011 7:52 pm    Temat postu: Bóle w nadbrzuszu Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie jestem Rafał mam 17 lat od środy czuję nieduży ból na środku nadbrzusza. Pojawił się on po 2 godzinnej grze w koszykówkę, była to mój pierwszy wysiłek fizyczny od bardzo długiego czasu. Szczerze mówią boję się, ponieważ ból nie ustępuje mimo, że minęły 4 dni. Nie występują żadne nudności , wymioty ani biegunka. Mam pytanie czy to może być związane z mięśniami brzucha? Bardzo się boję, że to może być refluks
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Pon Cze 27, 2011 10:00 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

może to zakwasy ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
1nika



Dołączył: 28 Mar 2011
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Cze 28, 2011 4:53 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

rafig17 czy możesz coś więcej napisać o tym bólu i jego charakterze pikący, gniotący....?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
rafig17



Dołączył: 27 Cze 2011
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Cze 28, 2011 7:37 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Byłem już z tym u lekarza i jestem skierowany na gastroskopię. Pani doktor ma silne podejrzenie refluksu u mnie. Jestem w totalnej rozpaczy mam 17 lat a moje życie już tąpnęło. Powiedzcie mi czy z refluksem da się jeszcze zaznać w życiu trochę szczęśliwych chwil? ;(
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Sro Cze 29, 2011 7:36 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

rafig17
jasne, że się da!
refluks to nie wyrok.
jeśli to on to leki + odpowiednia dieta zminimalizują objawy.
ja też cierpię na refluks. początkowo brałam bardzo silne dawki leków, dwa rodzaje. obecnie biorę tylko jedną tabletkę na cały dzień. pilnuję się.
jeśli chcę zjeść coś "niedozwolonego" to wtedy biorę pozostałe tabletki i jest ok Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
rafig17



Dołączył: 27 Cze 2011
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Cze 29, 2011 8:41 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja dostałem w formie testu lek Nolpaza. Wziąłem 1 dziś rano i niestety efektu nie ma. Mam pytanie czy czasami trzeba trochę pobrać te leki zanim zaczną działać?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Czw Cze 30, 2011 6:44 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

zazwyczaj powinny działać od razu. ale weź też pod uwagę że wiele zależy od objawów i tego jak Twój organizm zareaguje na lek.
w dodatku to nie jest powiedziane, że akurat ten lek Ci pomoże.
bierz go wg zaleceń lekarza a jeśli okaże się nieskuteczny to udaj się ponownie na wizytę.

lekarz kazał Ci się stawić na kontrolę?
kiedy masz gastroskopię?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
rafig17



Dołączył: 27 Cze 2011
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Cze 30, 2011 8:49 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Gastroskopia jest w trakcie umawiania, albo na październik mam czekać albo kurcze nie w tym roku więc to odpada, mama wykłada pieniądze i zrobimy prywatnie bo publicznie to zdecydowanie za długo. Natomiast pani doktor czeka na mnie w poniedziałek.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
rafig17



Dołączył: 27 Cze 2011
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Lip 02, 2011 9:29 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Gosia85 mam do ciebie jeszcze takie pytanie czy ty możesz zjeść np jakieś ciasto albo coś z tych słodkości żeby nie złapało czy jak skosztujesz to refluks natychmiast powraca?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Nie Lip 03, 2011 5:21 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

kiedy brałam leki regularnie w bardzo dużych dawkach to po pewnym czasie objawy nie wracały.
obecnie biorę minimalne dawki żeby sprawdzić jak organizm reaguje.
kiedy zjem coś zakazanego typu czekolada, ciasto, coś pieczonego to automatycznie wraca duszący kaszel (u mnie objawia się w ten sposób) lub / i uczucie zgagi.
wystarczy jednak, że wezmę wtedy dodatkowy lek i dolegliwości ustępują.
aha- i robię tak za poleceniem lekarki gastrolog więc żeby nie było, że sama sobie dobieram leczenie Wink bo tego robić absolutnie nie wolno.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group