Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Ból żołądka w nocy

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
fifcia11



Dołączył: 26 Lut 2010
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lut 26, 2010 2:17 pm    Temat postu: Ból żołądka w nocy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam. Od jakiegoś czasy dopada mnie ból żołądka w nocy i wybudza mnie ze snu.Jest to taki ból jakby ktoś w dłoni go ścisnął a ja mam wrażenie że jak puści to będzie ulga. Za pierwszym razem obyło się bez tabletki przeszło po około godzinie.Zaczęłam analizować co zjadłam i podejrzewałam ostre przyprawy.Po tygodniu zapomniałam się i zjadłam ostre i ból znowu pojawił się w nocy.Stwierdziłam że to chyba ta przyczyna więc unikałam ostrego jednak dzisiaj w nocy ból też się pojawił.Taki sam jak poprzednie czyli mocny uścisk pod mostkiem mocne ściśnięcie żołądka po wzięciu ibupromu przeszło i zasnęłam. W sumie były takie 4 nocki od stycznia nigdy tego wcześniej nie miałam. Jaki może być tego powód ? Jeszcze raz mnie to dopadnie to pójde do lekarza jednak teraz się zastanawiam czemu tak się dzieje.Nigdy rano ani w dzień tylko zwykle w nocy około 3 godz mocne ściśnięcie żołądka i tylko pozostaje leżenie na plecach bo przewrót na bok wzmaga ból i ustępuje dopiero po tabletkach około godziny.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mala_mi
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Maj 2007
Posty: 3310

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 134 podziękowań w 134 postach


PostWysłany: Pią Lut 26, 2010 2:55 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moze spróbuj no-spe działą rozkurczowo powinno to pomóc, moze to sa bole na tle psychicznym? Stres? Jak nie to idz do lekarza... byc moze trzeba zrobic badania.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
fifcia11



Dołączył: 26 Lut 2010
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lut 26, 2010 3:11 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nigdy nie wiem kiedy ten ból dopadnie. Brać nospe gdy się pojawi czy wcześniej tak w razie czego ? Dzwoniłam już dowiedzieć się o gastroskopie w znieczuleniu bo troche się martwie nigdy takich bóli nie miałam. Stresy zaczęły się u mnie w październiku zeszłego roku i tak się ciągnie.
Wczoraj strasznie się zdenerwowałam i zaczynam się zastanawiać czy te bóle nie dopadają mnie po dniu porządnych nerwów ale czy to możliwe ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mala_mi
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Maj 2007
Posty: 3310

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 134 podziękowań w 134 postach


PostWysłany: Pią Lut 26, 2010 3:59 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mozliwe... możliwe że nabawiłaś się wrzodów pod wpływem stresu.

"Niezależnie od przyczyn owrzodzenia mogą ulegać zaostrzeniu wskutek nawyków dietetycznych nadmiernego stesu pod wpływem kofeint, palenia tytoniu i nadrywania alkoholu"

"Przebieg i objawy wykazują znaczne zróżnicowanie. Pieczenie w żołądku, uczucie ssania, najczęściej występuje przy pustym żołądku"
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
fifcia11



Dołączył: 26 Lut 2010
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lut 26, 2010 6:08 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Chce umówić się na wizyte na gastroskopie.Pani przez telefon powiedziała mi że robią ze znieczuleniem miejscowym lub ze środkiem tzw: głupi jaś
Teraz się zastanawiam jak to jest z tym głupim jasiem wiem że to ma na celu ogłupić ale nie wiem czy to jest lepszy wybór w razie jakbym miała zdecydować .Wie ktos z was coś więcej na ten temat ?
Wolałabym skontrolować jednak czy nic tam się nie dzieje w żołądku niż się domyślać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Pią Lut 26, 2010 7:00 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

fifcia11
Wystarczy znieczulenie miejscowe.gastroskopia nie jest taka straszna jak to niektórzy opisują.Więcej strachu jak problemu.Z tego co opisujesz wygląda na refluks.Można zastosować Bioprazol Bio(w początkowym okresie 2 kapsułki przed jedzeniem rano,po unormowaniu 1 kaps.)Ostatni posiłek ok.godz.18-19.Również dodatkowo Acidolac(bakterie kwasu mlekowego)Wskazana też dieta lekkostrawna .
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
fifcia11



Dołączył: 26 Lut 2010
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lut 26, 2010 7:11 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

carboczar myślisz że moge na wstępie sama się podratować tym co napisałes (aś Smile ) zanim wybiore się do lekarza ? Nie chce panikować a ostatnio faktycznie moja dieta lekkostrawna nie była co faktycznie mogło odbić się na moim żołądku. Chyba lepiej bym się poczuła gdyby to były bóle przejściowe w ciągu dnia a u mnie to jest zawsze w nocy. I wczoraj przykładowo z niczym nie przegiełam w jedzeniu no może tylko tym że około 21 godz zjadłam loda w kubeczku no ale to chyba nie było powodem.Bywało że o 22 jadłam porządne posiłki i nic mi nie dolegało. Więc skąd ten ból dzisiejszej nocy.Pojawia się ot tak po prostu ?
Spróbuje ten Bioprazol Bio może faktycznie za wczesnie na panike. Ale tak to jest jak człowiek nie cierpi na żadne dolegliwości i nagle ból nie pozwala spać w nocy i to cholernie ściskający ból echhh
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Pią Lut 26, 2010 7:28 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Masz nadkwasotę i bardzo możliwe,że również stany zapalne lub nadżerki w żołądku,Stąd takie objawy(cóż kiedyś się pojawiają,na to się pracuje długi okres czasu)Dlatego zalecał bym wykonanie gastroskopii.W nocy można zjeść malutką kromeczkę pieczywa albo napić się wody,która rozcieńczy kwasy żołądkowe(dobra jest woda mineralna nie gazowana)na ten okres przejściowy proszę stosować dietę lekkostrawną(bez używek,słodyczy potraw tłustych i smażonych) dietę znajdziesz w necie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
fifcia11



Dołączył: 26 Lut 2010
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lut 26, 2010 7:37 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bardzo dziękuje za pomoc. Dostosuje się do tych wskazówek i mam nadzieje ze szybko żołądek dojdzie do formy. Postaram się zadbać o diete i okaże się czy będzie troche lepiej . Po tych informacjach troszke uspakajających Smile zwróce uwage na odżywianie i jak bóle się powtórzą to jednak zrobie badanie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Dawid18



Dołączył: 22 Cze 2010
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Elbląg
PostWysłany: Sro Lip 07, 2010 6:48 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ostatnio odczuwam straszne bule w okolicach podbrzusza, nie wiem co to jest nigdy tego nie miałem ale teraz trwa to od około 5 dni (raz się nasila a raz puszcza). Wziąłem no-spa bo to podobno jest na skurcze ale nie pomogło. Czy znacie coś silniejszego? Słyszałem od koleżanki że Buscopan jest dobry i pomógł jej na problemy kobiece, ale nie wiem czy na bóle męskie też pomoże, a nie chce się faszerować lekami które mogą mi nie pomóc tak jak Nospa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group