Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

ból nóg, zanik ścięgna, zmęczenie, wysokie ciśnienie

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dlodlodlo



Dołączył: 30 Kwi 2013
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Kwi 30, 2013 3:37 pm    Temat postu: ból nóg, zanik ścięgna, zmęczenie, wysokie ciśnienie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

kobieta, 47 lat, aktywny tryb życia, zbilansowana (wegetariańska) dieta, ok. 5 godzin snu na dobę, nadciśnienie, wysoki cholesterol LDL

od kilku tygodni chroniczny ból nóg, łydek lub pięt, uniemożliwiający chodzenie, sen, promieniujący wyżej, nie ustępuje przy odpoczynku, też ogólny ból mięśni, dłoni; zmęczenie

oprócz tego od kilku miesięcy zmiany skórne na karku pod linią włosów, ok. 5 x 3 cm, suche, zaczerwienione, reagujące na słońce, kosmetyki, fryzjera, itp.; też problemy z wagą, regularny sport (basen), aktywny tryb życia i zdrowa dieta i mimo to wzrost masy

ok. 2 lata temu zdiagnozowany 80% zanik ścięgna Achillesa jednej nogi i 30% drugiej, przyczyna - prawdopodobnie dieta (częściowa nietolerancja na jajka). Po pewnym czasie ból ustąpił i rzadko powracał z tak dużym nasileniem.

proszę o pomoc, na razie mam skierowanie na morfologię i staram się o usg żył i badanie na wit. b12 i wapń
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
PrettyWoman



Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 76

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 3 podziękowań w 3 postach

Skąd: Andrychów
PostWysłany: Pon Maj 06, 2013 9:23 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hmm, nie spotkałam się jeszcze z czymś takim, ale twoje objawy są bardzo podobne z RLS - niespokojnymi nogami, zwłaszcza problemy z spaniem i to, że nie ustępuje przy odpoczynku... Tutaj podsyłam Ci artykuł, możesz dokładnie o tym poczytać i sprawdzić, czy to pasuje twoim problemom.

http://www.biomedical.pl/zdrowie/rls-niespokojne-nogi-77.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Pasta



Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 285

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 31 podziękowań w 31 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Wto Maj 07, 2013 9:23 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kurcze, dziwne te objawy - z jednej strony mogą sugerować właśnie RLS, z drugiej nawrót zaniku mięśni, bo cała możliwość chodzenia, bóle nóg - wszystko zalicza się do ścięgna.

Zmiany na skórne, mogą spowodowane być jakimś uczuleniem, lub alergią - wiosna idzie w końcu, jesteś alergikiem może?Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lagics



Dołączył: 20 Mar 2014
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Mar 20, 2014 9:59 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czy w wywiadzie były stsowane antybiotyki-chemioterapeutyki (np. ciprofloksacyna) przed wystapieniem objawow? (nawet 2 lata przed nimi)?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
andzia20



Dołączył: 28 Mar 2014
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Mar 28, 2014 1:13 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Sen powinien trwać ok 8 godzin... Jesteś aktywna fizycznie i jesteś wegetarianką? Trochę ta dieta nie pasuje... Wg mnie brakuje mięsa w diecie...
Ja bym zrobiła na Twoim miejscu odpowiednie badania, żeby sprawdzić co jest nie tak... Trzeba je zrobić jak najszybciej bo nie ma na co czekać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group