Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Biegunka, wymioty po przyjęciu tabletki - zbiorczy

Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
syli



Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lip 17, 2007 3:36 pm    Temat postu: wymioty po 1,5h a skutecznosc antykoncepcji Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzien dobry,

Wczoraj przyjelam druga tabletke z nowego opakowania ( tabletki
harmonet) i po
1,5h wystapily wymioty, niewielkie,a po 3h juz mocniejsze -zatrucie pokarmowe... Nie przyjelam nowej tabletki i zamierzam brac dalej wg
schematu.

Przez najblizsze3 tygodnie nie bede sie kochac, jestem ciekawa czy po
tych 3
tygodniach antykoncepcja tez bedzie obnizona, czy zdazy juz wrocic do
normalnego poziomu i planowalam nie robic 7dniowej przerwy, czy nowe
opakowanie
zapewni jakby od nowa skutecznosc, wszystko sie od nowa zaczynie-ca?a
ochrona?
Czy moze lepiej zrobic 7 dniowa przewe i dopiero zaczac nowe
opakowanie?

Z niecierpliwoscia czekam na odpowiedz, bardzo sie denerwuje jak
sprawa wyglada
ze skutecznoscia tabletki i czy jakos po 7 dniach wszystko wracado
normy...

Z powazaniem,Syli
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
che_



Dołączył: 03 Lut 2008
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Lut 03, 2008 10:08 pm    Temat postu: zwymiotowana tabletka Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Od 3 cykli biore regularnie tabletki harmonet. Dwa dni temu uprawiałam sex z moim chłopakiem bez uzycia prezerwatywy, ale przy regularnie zazywanych tabletkach. tabletke wzielam po stosunku. Wczoraj natomiast 3 godziny po zazyciu tabletki zwymiotowałam. Dzisiaj wzięłam 2 tabletki. Czy istnieje jakie kolwiek prawdopodobnienstwo ciąży? proszę o szybką odpowiedź. boje sie strasznie chociaz to chyba nie możliwe.. Sad SadSad


----edited by emilka----
nadałam inny tytuł i skasowałam rząd emotek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Nie Lut 03, 2008 10:18 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

którą tabletkę z opakowania zwymiotowałaś?
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nelly



Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 15

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lut 19, 2008 11:36 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie rozumiem, co wy nie macie ulotek przy tych tabletkach? wydaje mi się że niezależnie którą tabletkę zwymiotowała może dojść do zapłodnienia podczas stosunku. Ja osobiście biorę mercilon i na ulotce pisze że po zwymiotowaniu czy też zapomnieniu trzeba zrobić to i to. Kiedyś brałam inne tabletki i tam też pisało że po zapomnieniu lub zwymiotowaniu trzeba 7 dni odczekać lub stosować inną metodę. Ja tak robię i działa Very Happy
Nie rozumiem tylko jednego, gdy kupiłam tabletki to pierwsze co przestudiowałam całą ulotkę parę razy, do tego jeszcze czytałam w internecie jak wiele kobiet się skarży na objawy uboczne czy też wpadkę. To moim zdaniem jest naprawdę ważne.

Aha... nie powinnaś brać dwóch tabletek. Gdybyś zapomniała to owszem powinnaś wziąć zapomnianą tabletkę ale nie w tej sytuacji Confused
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kotecka_psotecka



Dołączył: 17 Lip 2008
Posty: 10

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Czw Lip 17, 2008 6:08 pm    Temat postu: Biegunka, wymioty po przyjęciu tabletki - zbiorczy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Może nie będę go pisać w temacie:)
Ale chodzi o biegunkę po przyjęciu tabletki. Podobnież działanie tabletki nie jest ważne jak już pójdzie się do łazienki... . Ale nie rozumiem... jeśli pójdzie się do łazienki 5 minut po wzięciu tabletki chyba nic nie powinno się stać... (?) a jeśli nic się nie stanie to po jakim czasie może być to groźne? Rolling Eyes


------edited by emilka------
staraj się nadawać tytuły tematom bardziej sugerujące tresć
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Pią Lip 18, 2008 3:01 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

pomyśl logicznie. przecież 5 min po połknięciu nie wydalisz tabletki anty z górnego odcinka pokarmowego. myślę, że nawet po 30min jeszcze nie.
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kotecka_psotecka



Dołączył: 17 Lip 2008
Posty: 10

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Pią Lip 18, 2008 7:02 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dooobrze spokojnie ... tylko się pytam...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Pią Lip 18, 2008 10:27 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

... a ja odpowiadam Wink
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
moni1111



Dołączył: 13 Lip 2008
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Lis 02, 2008 11:28 pm    Temat postu: Wymioty po wzięciu tabletki Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hej dziewczyny, moze ktoras z Was miala podobna sytuacje, lub orientuje się w temacie - otóż biore od 2 miesięcy tabletki antykoncepcyjne. Po wzieciu drugiej tabletki z opakowania nastapily u mnie wymioty (tabletke wzielam o godz 21 a wymioty nastapily dokladnie o godz 24:40)
Czy powinam obawiac sie ryzyka zajscia w ciaze podczas stosunku przez nastepne dni...?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Pon Lis 03, 2008 1:29 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ulotka się kłania:
należy przyjąć pominiętą tabletkę tak szybko, jak to możliwe (nawet jeśli oznacza to jednoczesne przyjęcie dwóch tabletek), a kolejne zażywać o stałej porze. Przez następne 7 dni należy stosować dodatkowe metody antykoncepcyjne (metody mechaniczne). Jeżeli w tygodniu poprzedzającym pominięcie tabletki utrzymywano stosunki seksualne, jest możliwe zajście w ciążę. Należy niezwłocznie poinformować o tym lekarza.
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group