Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

1500 kalori!! Za mało??!!

Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dieta i odchudzanie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Alisa



Dołączył: 18 Cze 2007
Posty: 20

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Cze 18, 2007 7:38 pm    Temat postu: 1500 kalori!! Za mało??!! Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Co wy ludzie mówicie? Przecież podobno jak sie chce schudnać to nie powinno sie przekraczać 1300? tak słyszałam? Zresztą ostatnio sobie obliczyłam ile mniejwięcej ja dziennie kalorii zjadam.I co mi wyszło? Jem ogólnie ok 1300 kalorii dziennie i nie czuje sie niedożywiona a co więcej nie jestem wcale głodna bo nie głodze sie jem tyle ile potrzebuje, najadam sie i nie potrzebuje więcej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Pon Cze 18, 2007 9:41 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

zapotrzebowanie energetyczne zależy od płci, wieku, wagi, wzrostu, wykonywanej pracy, chorób itp. nie da się go jednoznacznie określić. generalnie dla kobiety dzienne zapotrzebowanie kaloryczne wynosi podobno 1800-2000 kcal. polityka wyżywienia ludności twierdzi, ze dla kobiety wartość 2248kcal na dobę to jest granica głodu (jakoś tam liczone statystycznie, wiec też bardzo uogólnione). ja osobiście mam prace siedzącą, ale i tak nie wyżyłabym na 1300 kcal dziennie! wg mnnie to za mało.
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Yalissea
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Cze 2006
Posty: 1395

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Cze 19, 2007 7:05 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zapotrzebowanie dzienne kaloryczne mniej więcej wygląda tak:

Kobiety 21-59 lat praca lekka 2100-2300
Kobiety 21-59 lat praca umiarkowana 2400-2800
Kobiety 21-59 lat praca ciężka 2900-3200

Ale tak jak wind powiedziała, dołożyć należy jeszcze wagę, wzrost...itp.
Bo myślę, że nie masz 12 lat Wink więc chyba Ci zapotrzebowanie dla tej grupy wiekowej niepotrzebne Razz

1300 kalorii to już dieta, a nie normalny sposób żywienia.
Nie można utrzymywać takiej ilości kalorii/dzień dłużej niż miesiąc... później mogą się zacząć problemy zdrowotne.

A żeby schudnąć to różne diety są: 1300, 1000, dieta tłusta, jogurtowa...
Ale nic nie pomoże tak, jak ruch Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Wto Cze 19, 2007 8:50 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hehe ja?? Wink chyba Emilka Laughing oki wybaczam pomyłke Razz
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Alisa



Dołączył: 18 Cze 2007
Posty: 20

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Cze 19, 2007 10:07 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hmm to może dla tego od jakiegos czasu kreci mi sie w glowie. tylko że ja taka iloscia naprawde czuje sie najedzona. a co do diet to ostatnio slyszalam nawet o takiej w ktorej dziennie nie mozna przekroczyc 500 kalorii ale to juz zdecydowanie przesada :/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
karioka
Przyjaciel forum


Dołączył: 01 Kwi 2006
Posty: 843

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach


PostWysłany: Wto Cze 19, 2007 1:02 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Według mnie to, ze kręci Ci się w głowie może być oznaką znacznego osłabienia organizmu. Na Twoim miejscu zmieniłabym sposób żywienia, najlepiej w porozumieniu z dietetykiem.
_________________
I'm your little butterfly... Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
helloween
Przyjaciel forum


Dołączył: 01 Maj 2006
Posty: 1008

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach


PostWysłany: Wto Cze 19, 2007 3:40 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hhahaahaa najgorsze diety Laughing Laughing polegne Laughing Laughing

Tak nigdy nie schudniesz. Malo osob to wytzrymuje bo dieta bardzo oslaba - stracisz owszem ale na poczatek wode ktorej w organizmie jest sporo - a tluszcz tylko ubijesz.

Wez na logike jedzac tak malo z czego czerpiesz energie ? zasadniczo zrodlem energi sa weglowodany - eliminujesz je wtedy zrodlem staje sie bialko (na poczatek miesniowe, lub z jedzenia) przy stosowaniu odpowiedniej diety nie czerpiesz energi z bialka czy wegli tylko z tluszczu.

A ta dieta ? samozlo Very Happy na poczatek palisz miesnie i pocisz sie z calej wody. Potem oslabiasz sie. i w koncu schodzisz z diety i co ? organizm nagle dostaje jedzenie i co teraz ? zaczyna je magazynowac Smile i tak powstaje jojo Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Alisa



Dołączył: 18 Cze 2007
Posty: 20

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Cze 19, 2007 10:33 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ale ja wcale sie nie odchudzam, jem tyle boczuje sie najedzona, nie glodze sie, ani specjalnie nie ograniczam ,zreszta nie mamz czego chudnac:P tylko dziwi mnei to ze to ile jem ni9e miesci sie w normie skoro ja czuje sie najedzona. nie wiem mozesie przyzwyczailam do tego. Chociaz w sumie jestem dos drobna osoba wiec moze tyle mi po prostu wystarcza. dzis chyba przekroczylam 1300 kcal bo zjadlam pysznego duzego loda mniam:) moze w glowie mi sie krecic nie bedzie ;P
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
helloween
Przyjaciel forum


Dołączył: 01 Maj 2006
Posty: 1008

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach


PostWysłany: Sro Cze 20, 2007 8:39 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jesli chcesz podniesc kalorycznosc posilkow do kazdego posilku dodawaj lyzke olejow lnianego, oliwy z oliwek utd czyli zdrowego tłuszzczu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Alisa



Dołączył: 18 Cze 2007
Posty: 20

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Cze 20, 2007 7:27 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tylko ze ja jem praktycznei tylko platki z mlekiem, owoce, jogurty itp od jogurtow jestem uzalezniona nie moge bez nich zyc Smile mniam!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dieta i odchudzanie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group