Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

--> Wyniki giekologiczne, sprawy kobiece, hormony

Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Wyniki badań
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
irena 192



Dołączył: 08 Maj 2008
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Maj 08, 2008 3:11 pm    Temat postu: --> Wyniki giekologiczne, sprawy kobiece, hormony Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

endometrium w srodkowej fazie wydzielniczej co to znaczy?



-----edited by emilka----
zmieniłam tytuł tematu na bardziej sugerujący jego treść
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Czw Maj 08, 2008 4:06 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

że zmiany w błonie śluzowej macicy są charakterystyczne dla środka fazy wydzielniczej

zakreskowałam ten moment mniej więcej tutaj (tyle, że tutaj jest przy cyklach 28dniowych)



_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
irena 192



Dołączył: 08 Maj 2008
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Maj 09, 2008 11:55 am    Temat postu: Po usunięciu macicy - rozpoznanie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bardzo prosze o wyjasnienie czy moj wynik jest prawidlowy i niewymaga dalszego leczenia jestem po operacji usuniecia macicy .Torbiele nabotha kanalu szyjki macicy endenomyosiszwana endometrioza wewnetrzna-guzki endometialne w blonie miesniowej macicy lagodna zmiana ,miesniak trzonu macicy ,endomerium w srodkowej fazie wydalniczej prosze o pomoc w wyjasnieniu .

prosze o wyjasnienie czy miesniak trzonu macicy oraz endometium w srodkowej fazie wydalniczej to lagodna zmiana czy nie


----edited by emilka----
nie zakładaj tylu pokrewnych tematów, połączyłam je i zmieniłam tytuł
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Pią Maj 09, 2008 2:32 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a to rozpoznanie nie jest przed zabiegiem usunięcia macicy? bo ten zabieg stosuje się w celu leczenia adenomyosis i mięśniaków macicy.
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tola18



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 42

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Cze 12, 2008 9:31 am    Temat postu: Wyniki badań CA 125 Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hejka mam takie pytanko moja mama robiła sobie badania CA 125 i jej wynik to 30,38 a dalej pisze tak Wart. referencyjne [<35] i moja mama jest starsznie zmartwiona dzis niby idzei do goinekologa z tymi badaniami ale chicialabym wiedziec wczesniej co oznacza ten wynik czy ma sie czym martwic blagam o odpowiedzi


Twojego posta z działu "objawy ciąży" skasowałam, bo jedno do drugiego nijak sie ma ----- emilka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Czw Cze 12, 2008 3:48 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jest to marker nowotworowy raka jajnika i ten wynik mieści się w normie, więc nie wiem, czemu się Twoja mama martwi.
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tola18



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 42

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Cze 12, 2008 6:25 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

acha no ja wiem co to jest tylko mi chodzilo o wyni,m czy dobry jest ale jak tak to dziekuje bardzo:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Sabina K.



Dołączył: 30 Kwi 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Kwi 30, 2009 9:12 am    Temat postu: Hormony- prosze o analize Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Prosze o pomoc w analizie wynikow:

25 dzien cyklu:
Estradiol: 57.1 pg/ml
Progesteron: 1.72 ng/ml
Prolaktyna: 0 min 40.7 ng/ml (min 1.9- max 25.0)
60 min 230 ng/ml (min 1.9- max 25.0)
120 min 140 ng/ml (min 1.9- max 25.0)
Anty-TPO ab: 532 (max 35)


Wyraznie widac, ze wyniki prolaktyny sa bardzo wysokie. Dodatkowe podczas badania wykryto u mnie duze zmiany mastopatyczne. W poniedzialek mam USG piersi.
Bardzo prosze o analize. wizyte mam dopiero za 2 tyg i dosc sie denerwuje.
dziekuje bardzo,
sabina
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Czw Kwi 30, 2009 1:21 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

bierzesz jakieś leki?
niektóre leki np lit podnoszą znacznie poziom prolaktyny.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
jolusia



Dołączył: 27 Paź 2009
Posty: 24

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Paź 27, 2009 7:10 pm    Temat postu: wyniki badan histopatologicznych Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie mam bardzo wielka prośbe chodzi mi o wynik histopatologiczny, ktory brzmi tak; w wyskrobinach posrod obfitych skrzepow krwi drobne fragmenty endometrium z obrazami proliferacji. Co znaczy ten wynik?Bardzo prosze o pomoc.Z gory dziekuje
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Wyniki badań Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group