Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

--> Wyniki giekologiczne, sprawy kobiece, hormony

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Wyniki badań
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ewa kucza



Dołączył: 28 Cze 2010
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Cze 29, 2010 4:53 pm    Temat postu: wynik badania Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam!
Bardzo proszę o przetłumaczenie wyniku,bo nie wiem czy muszę na gwałt pędzić do lekarza!!!!!!!!!!!!
Rozpoznanie kliniczne:Residua post abortum
Rozpoznanie patomorfologiczne: Decidua et fragmenta chorii
Baedzo bym prosiła o szybką odpowiedź bo nie ukrywam że się martwię
Z Góry dziękuję za szybką odpowiedź
Pozdrawiam!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Wto Cze 29, 2010 9:00 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ewa kucza

Rozpoznanie kliniczne:Residua post abortum
Pozostałość po poronieniu
Rozpoznanie patomorfologiczne: Decidua et fragmenta chorii
Doczesna z fragmentami kosmówki

_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ewa kucza



Dołączył: 28 Cze 2010
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lip 01, 2010 10:41 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam!
Bardzo dziękuję za odpowiedz rozumiem że wyniki są dobre?
Pozdrawiam! Buziaki!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
annka22



Dołączył: 08 Sie 2008
Posty: 94

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Pon Lip 12, 2010 9:56 am    Temat postu: Wyniki badań ginekologicznych - proszę o pomoc! Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Byłam odwiedzić ginekologa.

Na początek dodam, że mieszkam w Japonii i tutejsze metody badań nieco różnią się od naszych polskich metod.

Po wejściu do gabinetu wytłumaczyłam panu doktorowi, że od 2 miesięcy dokuczało mi pieczenie i żółty śluz i że od ponad roku mam małą nadżerkę.
Gin zbadał mnie dokładnie. Najpierw wsadził coś metalowego do pochwy, aby obejrzeć macice potem dotykał jajników. Na koniec miałam robione badania na obecność raka, mięśniaków, cytologia plus skan macicy i jajników (zdjęcia wyglądają podobnie jak USG). Po ok 10 minutach dostałam wyniki i skany.

Badanie:
[img][/img]

I skany:
e.th.jpg[/img][/URL]
[aby powiększyć kliknąć na skan]

Lekarz powiedział, że wszystko wygląda na to, że jestem całkowicie zdrowa. Nic nie wspomjiał o nadżerce ani o żółtym śluzie. Powiedział, że jak czuję pieczenie i mam żółty śluz to zapisze mi jakieś globulki.

Po tygodniu od wizyty listem dostałam resztę badań: na obecność raka, cytologia itp Postaram się przetłumaczyć na polski i dodam tutaj, ale badanie nie potwierdza obecności żadnych chorób czy raka.

Cytologia:
Mam Class 1 Shocked Zawsze miałam dwójeczkę.
i tam jest takie coś jak Bethesda: NILM
Czy ktoś wie co to oznacza?

Wyniki są dobre, ale niemożliwe, żeby nadżerka się rozpłynęła!
A co sądzicie o moich jajnikach i macicy ze skanów?
Co to jest ta czarna dziura na jednym jajniku i ta "skaza" na macicy, ? Sad

Z góry dziękuję za pomoc.


Ostatnio zmieniony przez annka22 dnia Pią Lip 16, 2010 7:42 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Wto Lip 13, 2010 8:48 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

co do usg nie pomogę, natomiast NILM w Bethesdzie oznacza: brak podejrzenia środnabłonkowej neoplazji oraz raka - czyli ok! Smile

jedyne co wydaje się nie tak, to te bakterie i leukocyty - moim zdaniem możesz mieć lekka infekcję bakteryjną i stąd też może wynikać ten żółtawy śluz. ja bym na Twoim miejscu kupiła jakiś probiotyk dla kobiet, aby odbudować dobrą mikroflorę w pochwie. u nas jest dobry lacibios femina, poszukaj w Japonii probiotyków, które mają też wskazania ginekologiczne a najidealniej by było, gdyby miał właśnie l. rhamnosus gr-1 i l. reuteri rc-14
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mama224



Dołączył: 27 Sie 2010
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Wrz 10, 2010 7:23 pm    Temat postu: Wyniki badań USG Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Byłam dziś na usg i okazało się że ,,w zrzucie prawego jajnika torbiel z siatką włóknika w świetle o śr. 40 mm-czekoladowa/? a wizyta u lekarza dopiero w poniedziałek .Czy to coś groźnego, bo jestem po operacji usunięcia macicy z powodu mięśniaka,czy to może oznaczać kolejny zabieg ..Proszę o pomoc
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kika84



Dołączył: 16 Wrz 2010
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Wrz 16, 2010 10:27 am    Temat postu: Wyniki badan Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam otrzymałam wynik na którym pisze tak Naerus pigmentosus comositus partim proliferans. Excisio completa MelanA/+9/ HMB45/-/ Ki67/-/. Prosze domyslam się że ten wynik dodatni jest zły tylko niewiem w jakim stopniu.Dziękuje za Crying or Very sad najszybszą odpowiedz

Scalam / Zibi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Zeus_



Dołączył: 02 Gru 2010
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Gru 02, 2010 10:56 am    Temat postu: Histopatologia Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Do badania pobrano mi: wycinek z kanału szyjki macicy i wyskrobiny z kanału szyjki.
Wynikiem jest:
a) Fragment prawidłowego nabłonka wielowarstwowego płaskiego z podścieliskiem.
b) Endocervicitis chronica.
Ogniskowa metaplazja płaskonabłonkowa, bez cech dysplazji.
Co oznacza taki wynik, proszę o odpowiedź.

Przenoszę / Zibi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
di



Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lut 17, 2011 1:07 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam
do badania pobrano mi wycinek z jajowodu w trakcie operacyjnego usuwania ciąży pozamacicznej
wynik badania histopatologicznego:

Skrzepy krwi
Duża ilość granulocytów
Małe fragmenty tkanki włóknistej

prosze o objasnienie czy jest sie czym martwic czy wszystko jest ok?
prosze o odpowiedz
pozdrawiam di
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Plus123



Dołączył: 04 Kwi 2010
Posty: 1136

Wysłał podziekowań: 13
Otrzymał 33 podziękowań w 32 postach

Skąd: hebzia
PostWysłany: Pon Cze 27, 2011 5:24 pm    Temat postu: cytologia Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam dziewczyny Wink

chciałam o coś zapytać was, ostatnio miałam robioną cytologię i byłam u gina, wyszło mi:

C. Interpretacja/Wynik
Inne zmiany nienowotworowe
- Zmiany odczynowe związane z zapaleniem (łącznie z typową regeneracją)

GRUPA PAPANICOLAOU: II

ginekolog mi powiedział, że to "prawie nic" i normalny wynik, czy ma rację ?
_________________
im mniej wiesz tym lepiej śpisz..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Wyniki badań Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 4 z 5

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group