Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

--> Morfologia, analiza wyników krwi, part.3

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11, 12, 13  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Wyniki badań
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Koliber



Dołączył: 13 Maj 2010
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Maj 17, 2010 8:46 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie podawałem reszty bo były w porządku byłem u lekarza i powiedział że skoro reszta w porządku to tymi nie ma się co martwić.Ale sam nie wiem.Jest jeszcze coś ile bym nie wypiłto nie wymiotuje od paru dobrych lat w ogóle wiecie może co jest tego przyczyną?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Pon Maj 17, 2010 9:04 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Koliber napisał:
Jest jeszcze coś ile bym nie wypiłto nie wymiotuje od paru dobrych lat w ogóle wiecie może co jest tego przyczyną?


Nie bardzo rozumiem do czego to pytanie dotyczy.Wyników czy tego że nie wymiotujesz.
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Koliber



Dołączył: 13 Maj 2010
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Maj 18, 2010 6:37 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

carboczar napisał:
Koliber napisał:
Jest jeszcze coś ile bym nie wypiłto nie wymiotuje od paru dobrych lat w ogóle wiecie może co jest tego przyczyną?


Nie bardzo rozumiem do czego to pytanie dotyczy.Wyników czy tego że nie wymiotujesz.

Myślałem po prostu że te dwie sprawy maja coś wspólnego dlatego o to zapytałem.A tak w ogólnie to mam zapalenie wątroby typu b wczoraj wyczytałem że podczas tej choroby jestem podatny na wypłukanie magnezu z organizmu w większym stopniu i być może dlatego drętwieje mi język i ręka na drugi dzień po spożyciu większej ilości alkoholu.Podejrzewam że brak wymiotowania od paru dobrych lat też jest z tym związana chyba że myślisz że to z innego powodu?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wuja93



Dołączył: 23 Cze 2010
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Mokre
PostWysłany: Sro Cze 23, 2010 4:08 pm    Temat postu: Nadmiar czerwonych krwinek w organizmie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Chciałbym sie dowiedziec za co odpowiadaja czerwone krwinki i czy ich nadmiar szkodzi i co moze sie stac
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Sro Cze 23, 2010 5:43 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wuja93
Głównym zadaniem erytrocytów jest przenoszenie tlenu i dwutlenku węgla.
Wzrost,to erytrocytoza, inaczej czerwienica wskazuje na nieprawidłowości patologiczne ale również na zwiększoną produkcje erytropoetyny czy też niedotlenienie.Należy zaznaczyć że sam wzrost RBC jeszcze o niczym nie świadczy.Wyniki badań krwi danego składnika morfologicznego zawsze rozpatruje się w stosunku do innych.
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Ewa L



Dołączył: 14 Lip 2009
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Suwałki
PostWysłany: Wto Lip 06, 2010 8:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam Smile U mojej mamy stwierdzono niedokrwistość makrocytową i wykonano biopsje szpiku kostnego. Dodam że mama przebyła leczenie raka jajnika. Proszę o interpretację biopsji szpiku kostnego. OPIS SZPIKU: Komórkowość preparatów szpiku mierna. Układ czerwonokrwinkowy odsetkowo znacznie powyżej normy - 51%, tor dojrzewania normoblastyczny z obecnością pojedynczych paraerytroblastów - 2,5% i megaloblastów - 5,5%. Układ granulocytarny odsetkowo poniżej normy - 35%, bez cech odmłodzenia. Układ chłonny stanowi 14%, w tym limfocyty - 11,5% i plazmocyty - 2,5%. Megakariocyty płytkotwórcze obecne. Z góry dziękuje Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Ewa L



Dołączył: 14 Lip 2009
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Suwałki
PostWysłany: Pią Lip 16, 2010 5:57 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam. U mojej mamy stwierdzono niedokrwistość makrocytową i wykonano biopsje szpiku kostnego. Dodam że mama przebyła leczenie raka jajnika. Proszę o interpretację biopsji szpiku kostnego. OPIS SZPIKU: Komórkowość preparatów szpiku mierna. Układ czerwonokrwinkowy odsetkowo znacznie powyżej normy - 51%, tor dojrzewania normoblastyczny z obecnością pojedynczych paraerytroblastów - 2,5% i megaloblastów - 5,5%. Układ granulocytarny odsetkowo poniżej normy - 35%, bez cech odmłodzenia. Układ chłonny stanowi 14%, w tym limfocyty - 11,5% i plazmocyty - 2,5%. Megakariocyty płytkotwórcze obecne. Z góry dziękuje Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
paula78



Dołączył: 20 Lip 2010
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lip 20, 2010 2:40 pm    Temat postu: morfologia, PLT ponad tysiąc - niemowlę 7-tygodni Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,
odebrałam wyniki krwi 7-tygodniowej córki i PLT mam 1124, norma do 450

Krew pobierano z palca, z innych wyników trochę za nisko hemoglobina i hematokryt
Na pewno będę musiała powtórzyć morfologię, wizytę lekarską mam za 6 dni
Czy ktoś miał aż tak wysokie PLT?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Sro Lip 21, 2010 11:16 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

paula78
a może to błąd w laboratorium?
koniecznie idź z małą do lekarza wcześniej. albo przynajmniej powtórz badania .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
docmed



Dołączył: 24 Lip 2010
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Lip 24, 2010 12:28 pm    Temat postu: trudny przypadek Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam problem z pacjętką 26 letnią i nie wiem co jej dolega . Zgłosiła się do mnie około 2 lat temu z powodu obrzęku ciała ( brzuch i nogi ) , ciśnienie w normie , temperatura także , nie choruje na żadne choroby . Problemem są obrzęki . Odesłałem ją do ginekologa - ciąża wykluczona , ginekologicznie zdrowa , wszystkie wyniki badań morfologia , mocz , tsh , prawidłowe. Kolejnie odesłałem do nefrologa - przyczyny nerkowe wykluczone , podejrzewałem alergie więc zapisałem lek alergiczny. Gastrologicznie również zdrowa w rozpoznaniu patomorfologicznym : trzy fragmenty błony śluzowej jelita grubego o średnicy 0,5-5 mm , w których stwierdzono cechy nieznacznie nasilonego zapalenia z niewielkim naciekiem zapalnym z limfocytów i nielicznych granulocytów kwasochłonnych w blaszce właściwej oraz powierzchniowymi nadżerkami . Zaburzeń architektoniki cew nie stwierdzono . Nie stwierdzono wzrostu liczby limfocytów wewnątrznabłonkowych ani cech pogrubienia błony podstawowej. Obraz zmian jest niespecyficzny. Nie upoważnia do rozpoznania mikroskopowego zapalenia jelita. Echo serca: Jamy serca nieposzerzone , bez przerostu ścian i odcinkowych zaburzeń kurczliwości. Funkcja skurczowa lewej komory prawidłowa . EF 64%. Śladowa niedomykalność zastawki mitralnej i trójdzielnej. Przepływy w normie. Wiotka przegroda międzyprzedsionkowa na długości 20 mm , bez cech przecieku w badaniu TTE. Zwraca uwagę obniżona ruchomość żyły głównej dolnej 20-25% , szer. 17,5mm. Aktualnie znów pojawiły się u pacjentki obrzęki morfologia :
WBC 10.3 K/ul
LYM 5.0 RM 48.4 %L
GRAN 4.7 45.7 %G
RBC 4.51 M/ul
HGB 13.2 g/dl
HCT 39.7 %
MCV 88.1 fl
MCH 29.3 pg
MCHC 33.2 g/dl
RDW 14.9 %
PLT 151. K/ul
MPV 9.7 fl

OB 7

SEG 56%
LYMP 36%
MONO 7%
EOSIN 1%

Pojedyncze granulocyty oboj. ziarnistość wzmożona.

glukoza , cholesterol , trójglicerydy , ldl , asp , alt , ggtr w normie , elektroforeza białek w surowicy w normie.
Czy ktoś może pomóc lub nakierować co to może być lub też jakie jeszcze badania zlecić ?????

Temat przenosze w odpowiednie miejsce
Mala_mi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Wyniki badań Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11, 12, 13  Następny
Strona 5 z 13

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group