Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

--> Morfologia, analiza wyników krwi, part.3

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 11, 12, 13  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Wyniki badań
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Sob Lip 24, 2010 9:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hmm .. dość dziwny sposób szukania pomocy dla pacjenta.
wiem, że nie podajesz danych ale gdybym ja przeczytała o sobie na forum to więcej bym do Ciebie nie przyszła.
owszem- po to są konsultacje. ale tutaj na forum nie ma lekarzy więc o co Ci chodzi?
Confused
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
docmed



Dołączył: 24 Lip 2010
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Lip 25, 2010 9:39 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem każdy sposób jest dobry , ja muszę przyznać że nie wiem pomimo wielu badań i konsultacji , dlatego szukam pomocy gdzie się da . Pacjentka z tego powodu była także na izbie przyjęć w szpitalu wielokrotnie i ..... odesłali ją na rejon bez diagnozy . Nie wiem czemu ona puchnie i chciałbym się dowiedzieć co mogę zrobić . Może ktoś miał takie objawy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
murzyn99



Dołączył: 28 Lip 2010
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lip 28, 2010 4:24 pm    Temat postu: ANALIZA BADAŃ Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam proszę o opinie na temat wyników badań mojej córki która ma 4 lata oto wyniki:
OB-33
PŁYTKI KRWI-194,0
INNE(EO,BAZO,MONO)-17%
RF-UJEMNY
CRP-0,45
LEUKOCYTY-10-20

Temat przenoszę w odpowiednie miejsce
Mala_mi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mala_mi
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Maj 2007
Posty: 3310

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 134 podziękowań w 134 postach


PostWysłany: Czw Lip 29, 2010 10:32 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ob powdyższone - to może być sygnał, że w organizmie toczy się proces zapalny, który trzeba zlokalizować.

Reszte trudno zinterpretowac nie podales norm, ani jednostek - bez tego bedzie ciezko coklwiek powiedziec.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pipol



Dołączył: 29 Lip 2010
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lip 29, 2010 8:44 pm    Temat postu: witam Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

odebrałem dzisiaj wyniki badań krwi niepokoi mnie wynik triglicerydy (*) 38mg/dl ten znaczek jest na czerwono w tych nawiasach. Co on oznacza?

Po pierwsze: Nie pisz takich samych, dublujacych sie postow - drugi post usunelam
Po drugie: uzywaj domyslnej czcionki
Po trzecie: Umieszaj swoje tematy w odpowiednich poddziałach - temat przenosze.
Nastepne zlamanie regulaminu bedzie karane ostrzeżeniem. Bo go nie przeczytałeś i na dzien dobry 3 razy go zlamales.
Mala_mi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mala_mi
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Maj 2007
Posty: 3310

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 134 podziękowań w 134 postach


PostWysłany: Czw Lip 29, 2010 9:02 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie ma podanych norm obok tych wyników?

Zwykle na wynikach badań jest adnotacja na dole co oznacza symbol "*". jest to odniesienie do jakiejs uwagi znajdujacej sie pod wynikami.
Poczytaj dobrze swoja kartke z wynikami.
Kazde lab. moze miec inne uwagi.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pipol



Dołączył: 29 Lip 2010
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lip 29, 2010 9:14 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

na wynikach badań norma jest od 40 ja mam 38, nic więcej nie jest napisane co to oznacza, pytam ponieważ nie wiem czy to coś poważnego, nie ma żadnych uwag
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mala_mi
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Maj 2007
Posty: 3310

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 134 podziękowań w 134 postach


PostWysłany: Czw Lip 29, 2010 9:58 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak czy siak z wynikami musisz isc do lekarza rodzinnego, podwyzszony poziom triglicerydów nie jest zdrowy, i nalezy robic cos w kierunku ich zbicia.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Czw Lip 29, 2010 10:07 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ale to jest obniżony poziom. dziwna sprawa, zazwyczaj obniżone trójglicerydy się nie zdarzają.. jak już to podwyższone Wink pipol, byłeś jakoś długotrwale chory?
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mala_mi
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Maj 2007
Posty: 3310

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 134 podziękowań w 134 postach


PostWysłany: Czw Lip 29, 2010 10:07 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A sorki moje niedopatrzenie Very Happy Moj blad Very Happy
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Wyniki badań Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 11, 12, 13  Następny
Strona 6 z 13

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group