Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Żylaki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dermatologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
teresaz



Dołączył: 02 Paź 2009
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Paź 07, 2009 6:36 am    Temat postu: Żylaki Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moja babcia od kwietnia tego roku leczy się na owrzodzenie podudzia. Do tej pory stosując różne leki nie ma żadnej poprawy. Może wie ktoś czym takie schorzenie leczyć. Zrobiłam zdjęcia nogi ale niestety nie wiem jak mam je tutaj dodać.
Z góry dziękuje za pomoc w imieniu mojej Babci.Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Sro Paź 07, 2009 7:09 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

teresaz
Nie ma potrzeby umieszczania zdjęcia,wiadomo co to jest i jak się objawia.Owrzodzenia podudzia u osób starszych i nie zawsze dają się całkowicie wyleczyć, wymagającego leczenia trwającego wiele lat.Należy się starać wyleczyć przyczynę powstawania owrzodzeń a wówczas owrzodzenia same się zagoją.Jest tu rola lekarza prowadzącego.Ale również samej chorej,która powinna stosować profilaktykę jaką jest:unikać długiego siedzenia lub stania,unikanie nadwagi,stosowanie używek,należy ruszać się jak najwięcej a jeśli siedzisz nogi uniesione ku górze,polewanie nóg chłodną wodą(kolistymi ruchami od kostek w górę)Jedną z najnowszych metod(chociaż metoda jest stara) jest tzw.Hirudoterapia czyli leczenie pijawkami,gdzie jednym ze wskazań jest miedzy innymi obrzęki i owrzodzenie podudzia.W przypadku zainteresowania rozwinę ten temat.
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
teresaz



Dołączył: 02 Paź 2009
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Paź 08, 2009 3:25 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jestem zainteresowana mogła by pani rozwinąć ten temat gdzie można leczyć się taką metodą?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Czw Paź 08, 2009 9:04 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

teresaz
podam na pw.
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
RomanaM



Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Kwi 01, 2010 11:39 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Generalnie to kłopotliwy problem i najpewniejsza metoda to niestety zabieg. Na szczęście dla starszej osoby istnieje opcja zabiegów nieinwazyjnych czyli nieoperacyjnych co jest w tym wypadku dużo korzystniejsze. Nie wiem gdzie bym było babci go lepiej wykonać, ale np w Warszawie robią taką metodą dobrze i skutecznie. To jest w klinice Dr Marii Sowy Molskiej, poszukaj o tym sobie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gabryjela



Dołączył: 16 Lut 2010
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Kwi 28, 2010 11:37 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Co jak co ale generalnie -----ąc ta klinika jest bardzo dobra- to najdłużej działająca taka w naszym kraju.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dermatologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group