Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Zwichnięta/Skręcona kostka ?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ZaQESL



Dołączył: 04 Lip 2014
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lip 04, 2014 2:32 pm    Temat postu: Zwichnięta/Skręcona kostka ? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam

Wczoraj schodziłem szybko ze schodów i ześlizgnęła mi się noga, krzywo stanąłem. Ból w momencie był niesamowity..
Po 10 minutach ból prawie całkowicie przeszedł, grałem w piłkę, odczuwałem tylko lekki dyskomfort.
Wieczorem zauważyłem że kostka jest mocno spuchnięta jak na zdjęciach.

Mogę stawać na palcach, a kostka praktycznie boli tylko jak unoszę palce do siebie, lub skręcam stopę w prawą stronę.
Okładam od wczoraj lodem i smaruję maścią.

Co robić dalej? Dziękuje i pozdrawiam ! Wink

[usuwam linki bo nie działają - admin]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nike



Dołączył: 14 Mar 2014
Posty: 42

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lip 04, 2014 5:22 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zmniejsz zdjęcia, ja tam widzę głownie kłaki Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ZaQESL



Dołączył: 04 Lip 2014
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lip 04, 2014 6:30 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

http://oi58.tinypic.com/sfhx54.jpg

http://oi60.tinypic.com/9row8g.jpg

http://oi59.tinypic.com/ofpoy0.jpg

przykładam lodem, smaruję diclozaja i nadal opuchnięte jest mocno.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Astiz



Dołączył: 26 Cze 2013
Posty: 87

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Pon Lip 07, 2014 12:30 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A jak jest dziś? Pewnie trochę lepiej, bo w dzień po takim zwichnięciu zawsze najbardziej boli. W pierwszy człowiek nie zawsze tak odczuwa, ale na drugi dzień jak się budzi to jest najgorzej Smile Trzeba odpoczywać, nie męczyć nogi, czasem delikatnie ją rozchodzić, smarować, okładać lodem, czasem wiele osób na opuchliznę stosuje mocz Smile Błędem było to, że grałeś potem w piłkę no ale wiem jak to jest, nie boli to musi być dobrze Wink hehe.. grunt, żeby już powoli przechodziło Smile Wtedy będzie wszystko dobrze
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ZaQESL



Dołączył: 04 Lip 2014
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lip 07, 2014 1:03 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Opuchlizna zeszła, prawie jej nie widać. Odczuwam minimalny dyskomfort tak jakby w ścięgnie w kostce. Dzisiaj rozchodziłem ją dosyć i przez pierwsze pół godziny chodzenia odczuwałem lekki ból w na dole w łydce. Przykładam lodem i smaruję maścią Very Happy Mam nadzieję że już będzie dobrze i nie będzie powikłań bo nie mogę na to pozwolić ;/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Pasta



Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 285

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 31 podziękowań w 31 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Wto Lip 08, 2014 10:17 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Eheh no to widzisz Smile Następnym razem będziesz miał nauczkę, żeby nie grać w piłkę Wink Pewnie już będzie dobrze, ale jeszcze oszczędzaj nogę przez kilka dni, po takim świeżym urazie możesz szybko nabawić się ponownie kontuzji a chyb a tego nie chcesz ;P Tak czy siak, dobrze że już wszystko jest w porządku Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
BartoszGlow



Dołączył: 08 Lip 2014
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lip 08, 2014 2:21 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja ostatnio grałem w kosza i kolano mi się posypało... Masakra... Przecież tak gorąco jest...
Mam nadzieję, że znajdę jednak jakiegoś dobrego specjalistę...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
MateuszRa



Dołączył: 17 Lip 2014
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lip 17, 2014 9:07 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Na pewno znajdziesz... : )
Przecież wystarczy wpisać to w google Razz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ZaQESL



Dołączył: 04 Lip 2014
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lip 21, 2014 1:23 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Minął jakiś już 3 tydzień od kąt skręciłem kostkę.

Przykładałem lodem, smarowałem maścią, i do dnia dzisiejszego opuchlizna zeszła, ból w 99% też. Nie boli mnie gdy kręcę stopą, podczas chodzenia, lecz gdy naciągnę stopę pod pewnym kontem, czuję ból jakby ścięgna. Na dzień dzisiejszy porównując z drugą nogą, kostka jest lekko opuchnięta. Co mogę z tym zrobić? Dziękuje i pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
KamilaK



Dołączył: 29 Lip 2014
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lip 29, 2014 1:44 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a byłeś u lekarza?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group