Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Zwichnięcie kostki?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ncherry



Dołączył: 26 Kwi 2010
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Kwi 26, 2010 11:16 am    Temat postu: Zwichnięcie kostki? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kilka dni temu zaczełam biegać- ot tak- dla sportu. Wczoraj jednak zaczeło mnie boleć pod kostką. Zaznacze, że nie gdy biegłam- ale po dobrych paru godzinach. Kostka nie jest opuchnięta ani nic w tym rodzaju ale strasznie boli gdy chodzę. Pół roku temu miałam złamaną kość śródstopia na tej samej nodze. (Nie wiem czy jestem nie czuła na ból czy co, ale złamanie odkryłam dopiero po 3 tygodniach- gdy zdesperowana kazałam zrobić sobie zdjęcie na którym to wyszło.) Czy mogłam (po raz kolejny) nieświadomie złamać lub zwichnąć kostkę, nie czując tego w danym momencie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Pon Kwi 26, 2010 5:56 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

może sobie tylko coś naciągnęłaś.
ale może to też być coś poważniejszego.
w tym celu powinnaś udać się do lekarza a do tego czasu zaniechać biegania.

a tak w ogóle- czy przed bieganiem robisz rozgrzewkę?
w jakich butach biegasz?
ile ważysz?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ncherry



Dołączył: 26 Kwi 2010
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Kwi 26, 2010 6:54 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzis juz sobie bieganie odpuscilam-chodzenie sprawia mi bol-nawet nie chce myslec co by bylo gdybym robila jakis szybki marsz nie mowiac juz o bieganiu. Rozgrzewke zawsze przed bieganiem robilam, buty...-moze nie sa jakies super specjalne do biegania-ot tak,zwykle adidasy.Moze to wlasnie byl moj blad?!Jesli chodzi o wage...to coz,okolo 74kg-jestem jednak dosc wysoka- 178cm,wiec nie mam nadwagi...
Czy to,ze mialam w grudniu zlamana kosc srodstopia moze miec cos z tym wspolnego po takim czasie??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Pon Kwi 26, 2010 9:21 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie wiem. ale skoro noga boli coraz bardziej to idź do lekarza.
noga po ostatnim złamaniu może być bardziej narażona na urazy, dlatego lepiej sprawdzić o co chodzi.
co do butów - najważniejsze żeby były dla Ciebie wygodne i dobrze trzymały kostkę.
pytałam o wagę bo przy sporej nadwadze bieganie nie jest zbytnio wskazane ale u Ciebie powinno być ok Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group