Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Zwapnienie wątroby objawy

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
alexa85



Dołączył: 30 Mar 2016
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Mar 30, 2016 9:16 am    Temat postu: Zwapnienie wątroby objawy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam. U mojej cioci podczas USG wyszło niewielkie zwapnienie wątroby, 8mm i chciałam się dowiedzieć czy ktoś miał do czynienia z czymś takim? Czy to się leczy? Co trzeba z tym robić?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
szofer68



Dołączył: 10 Mar 2016
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Kwi 04, 2016 3:05 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z tego co się orientuję to takie niewielkie zwapnienie wątroby nie ma jakiś szczególnych objawów. Może to być pozostały ślad po jakimś stanie zapalnym. Ale jeśli nie daje Ci to spokoju idź do lekarza, zrób dodatkowe badania i zapytaj po prostu o zwapnienie wątroby i objawy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
dirty_dancing2



Dołączył: 07 Kwi 2016
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Kwi 19, 2016 2:10 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeżeli te zwapnienia wątroby nie występują w pęcherzyku żółciowym to raczej nie trzeba nic z tym robić. Przeczytałam gdzieś żejest to : "ogniskowe odłożenie złogów wapniowych w wątrobie samoistne lub pod wpływem przebytego procesu zapalnego". Jest to stan po procesie zapalnym. Warto jednak skonsultować to z lekarzem czy nie ma jakiegoś tła pasożtniczego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
filemon



Dołączył: 22 Mar 2016
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Kwi 28, 2016 11:27 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

na ogół zwapnienie wątroby jest spowodowane przebytym stanem zapalnym. Nie trzeba się tym jakoś specjalnie martwić, jednak powinno się to co jakiś czas kontrolować.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
sam.antha



Dołączył: 07 Kwi 2016
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Kwi 28, 2016 2:51 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

u mojej znajomej na usg wyszło tez niewielkie zwapnienie wątroby. lekarz powiedział jej, że to właśnie po jakiś stanie zapalnym i że nie powinna się tym przejmować. Normalnie funkcjonuje, dobrze się czuje, ładnie wygląda. Musi tylko co jakiś czas robić badania i powtarzać usg, ale to w pewnym wieku już raczej norma Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group