Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Źrenice- zbiorczy

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Okulistyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
qweasd



Dołączył: 30 Maj 2006
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Maj 30, 2006 8:49 pm    Temat postu: Źrenice- zbiorczy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, juz od jakiegos czasu mam nierowne zrenice. Dotad nie przejmowalem sie tym, az do momentu gdy przypadkiem uslyszalem w telewizji, ze moze byc to skutkiem jakiegos urazu glowy. I tu moje pytanie do was, czy powinienem sie tym przejmowac ?
Takie zrenice mam mniej wiecej od roku i nie mialem przed tym zadnego, powaznego urazu glowy. Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Iwa
Przyjaciel forum


Dołączył: 23 Lut 2006
Posty: 179

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Czw Cze 01, 2006 8:45 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nierówne źrenice wystepują przy krwotoku podpajęczynkowym w mózgu. Wtedy po jednej zazwyczaj stronie - urazu, nie ma reakcji źrenicy na światło, nie zwęża się ona. Ale nie żyłbyś już myślę. Zresztą krwiaki są wynikiem urazów.
Rozszerzone źrenice występuja też jak wiadomo po zażyciu narkotyków, ale to tez zapewne wykluczamy.
Czy jest dla Ciebie ta "nierówność źrenic"? nie reagują na światło? po jednej stronie jest węższa, po drugiej szersza?
Jak to się objawia?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
qweasd



Dołączył: 30 Maj 2006
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Cze 01, 2006 10:50 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Prawa zrenica nie reaguje na swiatlo i jest caly czas duza, a lewa reaguje normalnie i przez to jest mniejsza od prawej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Iwa
Przyjaciel forum


Dołączył: 23 Lut 2006
Posty: 179

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Pią Cze 02, 2006 9:57 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Odwiedziłabym na Twoim miejscu okulistę. Może coś z ciśnieniem w oczach?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Zulusia



Dołączył: 20 Lis 2009
Posty: 28

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Lubraniec
PostWysłany: Czw Lut 25, 2010 11:00 pm    Temat postu: przesunięcie źrenicy?? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dziś rano gdy lerzałam i pisałam sms zamazał mi sie obraz w prawym oku. zamknełam oko jak otworzyłam po ok 10 minutach widziałam prawie normalnie. potem troche podwójnie. po paru godzinach jak przeglądałam się w lustrze zauważyłam że moja źrenica jest bardziej z prawej strony ;/ czemu tak mam ??
moze mi ktośpomóc? prosze o odpowiedzi ;/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Okulistyka Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group