Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Zmiana tabletek

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
hammerofhate



Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Mar 20, 2012 7:13 pm    Temat postu: Zmiana tabletek Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hej, zmieniam tabletki yasminelle na naraya (ten sam skład ale cena niższa) i mam problem bo jak byłam u lekarza to kompletnie zapomniałam się zapytać o ważną rzecz. Otóż... kiedyś przez pomyłkę wzięłam 2 tabletki jednego dnia i zabrakłoby mi jednej na ostatni dzień, więc wzięłam ostatnią tabletkę z nowego opakowania i tak było do teraz. I nie wiem co mam zrobić przy tej zmianie. Brać Yasminelle do końca i dobrać jedną z tych tabletek naraya czy jak to zrobić? nie mam jak się dostać teraz do lekarza żeby zapytać więc proszę was o pomoc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Sro Mar 21, 2012 9:21 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja bym rozpoczela od razu naraye bez przerwy jesli juz przyjmujesz tabletki z wybrakowanego opakowania yasminele.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Izabella027



Dołączył: 05 Mar 2013
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Mar 05, 2013 9:53 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hej dziewczyny Smile
Niedawno zaczęłam brać pierwsze tabletki antykoncepcyjne i mam kilka pytań w związku z tym.

1. Zaczęłam brać tabletki Daylette 8-17 lutego, ale przestałam je brać, bo źle się czułam. Poszłam do ginekologa zmienił mi tabletki na Diane-35. Pierwszą wzięłam 22 (piątek) lutego i też tego samego dnia rano dostałam krwawienia z odstawienia Daylette. Kiedy w takiej sytuacji tabletki zaczną mi dawać zabezpieczenie?

2. W środę 27 lutego wzięłam czwartkową tabletkę z końca blistra. Dalej przyjmowałam tabletki prawidłowo w każdym dniu. W tym wypadku zostanie mi do wzięcia w środę na koniec blistra tabletka środowa i nie wiem czy w czwartek mam również brać tabletkę środową, której nie wzięłam. Czy są jakieś poważne konsekwencje z powodu mojej pomyłki?

Mam nadzieję, że jest to w miarę do zrozumienia Wink

Dodano po 44 sekundach:

I prosiłabym o w miarę szybką odpowiedź Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Macalsca



Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 59

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 5 podziękowań w 5 postach

Skąd: Heaven
PostWysłany: Sro Mar 13, 2013 10:08 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

1.Przy zmianie tabletek ze słabszych na mocniejsze efekt antykoncepcyjny nie jest przerwany, więc nie jest wymagana dodatkowa ochrona. Natomiast jeśli zmieniasz tabletki antykoncepcyjne z mocniejszych na słabsze należy stosować dodatkową ochronę antykoncepcyjną podczas 7-dniowej przerwy i pierwszych 7 dni stosowania nowych tabletek, ponieważ organizm musi się przestawić na mniejszą dawkę hormonów. Zakładam, że skoro Twoj lekarz nie zalecil przerwy, u Ciebie wchodzi w grę pierwszy przypadek Wink

2. To czy jest to bez znaczenia zależy czy to co zażywasz jest tabletką jednofazowa czy też tzw. trójfazową . Jeżeli jednofazową to generalnie możesz być spokojna. Jeżeli trójfazowa to ich skutecznośc przy pomyłce może byc zmniejszona. Zaznaczam iż tabletki tzw trójfazowe mają różne hormony w różnych tabletkach i ma znaczenie kolejność ich zażywania. Myślę, że jeśli kolejnośc jest naprawdę istotna, na ulotce powinna się znajdowac o tym wzmianka.

Zazwyczaj oznaczenie dniami tygodnia ma wylacznie na celu nie branie 2 tabletek w ciagu jednego dnia. Ile razy sie zastanawialas.. czy wzielam juz dzis pigolke? - jedno spojzenie oka i sparwa jasna Smile

Mam nadzieję że pomogłam. Oczywiście w razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości zalecam udanie się do lekarza - zawsze najpewniejszy sposób

P.s. Przy okazji natknelam sie na troche niepokojacych informacji dotyczacych Diane 35 - poczytaj w Internecie! Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Izabella027



Dołączył: 05 Mar 2013
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Mar 14, 2013 6:00 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Chyba źle ujęłam tą zmianę tabletek.
Brałam Daylette tylko przez 10 dni. Potem zrobiłam sobie 5-dniową przerwę, bo tak jak mówiłam źle się czułam. Dopiero piątego dnia poszłam do ginekologa i przepisał mi Diane-35, tego też dnia rano dostałam krwawienia z odstawienia.
W takim razie jestem zabezpieczona?

Diane-35 to tabletki jednofazowe Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group