Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Zły nastrój i problemy ze zdrowiem

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowie psychiczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lukasz18



Dołączył: 15 Cze 2010
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Cze 15, 2010 11:05 am    Temat postu: Zły nastrój i problemy ze zdrowiem Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich, to mój pierwszy post.
Od dłuższego czasu mam problemy ze zdrowiem, jestem przez większość czasu przygnębiony.

Co jakiś czas mam bardzo wysokie tętno i czuję się słabo. Często jak budzę się rano, czuję w żołądku coś w rodzaju skurczów, jest mi niedobrze. Jak są mocniejsze to po prostu wymiotuję. Lekarz stwierdził nadkwasowość, przepisał leki. Pomogły bardzo niewiele, albo nic. Najciekawsze że najbardziej pomaga mi.. guma Airwaves(nie mam pojęcia czemu). Generalnie nie mam na nic siły i energii. Czasem w towarzystwie mam dobry humor, ale to przechodzi.
Lekarz psychiatra powiedział, że to mogą być skutki stresu. Wcześniej chodziło jeszcze o szkołę, teraz w związku z trudną sytuacją w domu, do tego wyjazd dziewczyny na stałe za granicę. Bardzo mnie to podłamało.
Lekarz przepisał Fluoksetynę, 20mg/dobę. Biorę ją 4 dzień i te wszystkie objawy się nasilają. W tej chwili mam bardzo kiepski nastrój.
Zaraz się wykończę myśleniem, nie mam siły wyjść z domu :/
Najgorzej jest jak się obudzę w nocy.. mam straszne myśli i nie mogę zasnąć.

Co można w takich sytuacjach zrobić?
Czy ktoś z Was miał w ogóle podobne problemy?
Jak sobie z nimi poradziliście?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Wto Cze 15, 2010 3:50 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

lukasz18
po pierwsze- absolutnie nie odstawiaj leku. możesz sobie tylko zaszkodzić.
prawie 90% osób którzy rozpoczynają kurację antydepresantami odczuwa skutki uboczne.
mijają one zazwyczaj po ok miesiącu regularnego zażywania.
po drugie ważne byś wiedział, że pozytywny wpływ na nastrój i zmniejszenie dolegliwości nastąpi również po około miesiącu leczenia. choć niektórzy twierdzą, że fluoksetyna dość szybko zaczyna działać.

jeśli na mdłości pomaga Ci guma - to ją żuj. ja też mam bardzo podobnie. z tym, że ja do gumy "dorzucam" jeszcze wodę mineralną Smile
uprawiasz jakiś sport? jeśli nie to warto zacząć- świetnie niweluje objawy stresu, przy regularnych ćwiczeniach poprawia się też nastrój- organizm zaczyna wytwarzać hormony szczęścia- endorfiny.
świetnie sprawdza się też joga- ale z tym ostrożnie. ważne żeby, przynajmniej na początek, ćwiczyć w grupie pod okiem instruktora. wtedy praktycznie nie można sobie zrobić krzywdy Smile

jeśli wybudzasz się w nocy to warto zająć się jakimś uspokajającym zajęciem. mnie np bardzo pomagało kolorowanie lub rysowanie pastelami. Smile
dobrze też działa włączone radio.
kiedy było bardzo źle po prostu albo wtulałam się w poduszkę i próbowałam zasnąć (pomagają ćwiczenia oddechowe) albo włączałam komputer i grałam w scrabble.

zwróć też uwagę aby regularnie chodzić spać. unormowany rytm dnia pozwala niejako ogarnąć chorobę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lukasz18



Dołączył: 15 Cze 2010
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Cze 17, 2010 10:36 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Gosia85, dzięki za odpowiedź.
Każdego dnia czuję się coraz gorzej:( Boję się że tak zostanie, lek nie pomoże i nie będę umiał go już nigdy odstawić. Zacząć zawsze jest najprościej..
Znacznie lepiej jest ze snem. Mogę zasnąć, tylko budzę się wcześnie rano.
I nie mam siły żeby wstać, tylko tak leże czasem 3 godziny. Okropne.. ale to i tak jest lepiej.
Sportów nie uprawiam, często jeżdżę na rowerze. Ale to jakoś specjalnie nie pomaga. Chociaż teraz to nawet na rower mi się nie chce:/
Za kilka dni pojadę w góry ze znajomymi, może to mi choć trochę pomoże.
Pozostaje mi chyba cierpliwie czekać miesiąc.. choć to bardzo trudne jak na razie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Czw Cze 17, 2010 12:11 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

lukasz18 napisał:
Każdego dnia czuję się coraz gorzej:( Boję się że tak zostanie, lek nie pomoże i nie będę umiał go już nigdy odstawić. Zacząć zawsze jest najprościej..

to normalne przy początkowym etapie kuracji.
poczekaj cierpliwie miesiąc i jeśli nie będzie poprawy to warto zastanowić się z lekarzem czy te tabletki są dla Ciebie odpowiednie.
na razie nie myśl o końcu farmakoterapii. leki działają kiedy są potrzebne. kiedy już wspólnie z lekarzem uznasz że chcesz spróbować bez nich to zaczniesz odstawiać.
ważne by w tej kwestii polegać na lekarzu ale też słuchać własnego organizmu.
lek który bierzesz jest bezpieczny- nie powoduje uzależnienia psychicznego czy fizycznego tak jak np benzodiazepiny.
bierzesz lek- spełnia swoje funkcje- odstawiasz.
choć wiem, że to tylko tak prosto wygląda. w praktyce jest trudniej ale to jest możliwe Smile
udanego wypoczynku Smile

ps. skoro lepiej śpisz to widać lek zaczyna powoli działać Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowie psychiczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group