Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Zlamanie zuchwy

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Majster363



Dołączył: 19 Paź 2011
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Paź 19, 2011 12:57 am    Temat postu: Zlamanie zuchwy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie,

5dni temu dostalem urazu zlamania (pekniecia) zuchwy nie zrozumialem do konca lekarzy raczej zlamania. Jest to zlamanie w polowie policzka i pekniecie na dolnej szczece w dol miedzy trojka a czworka. Oczywisciie wiem ze taki uraz powinno sie leczyc operacyjnie jednak obecnie operacja nie wchodzi w gre. Bol troche ustal jednak po stronie zlamania nie moge zlaczyc zebow szczeki dolnej i gornej a takze mam ograniczene czucie w polowiie dolnej wargi i w zebach po stronie zlamania.
Co moge zrobic aby uraz ten jak najlepiej sie zrosl bez zabiegu nie korzystajac z pomocy lekarskiej ( obecnie obwiazalem sie twarz i szczeke bandazem moge ja normalnie otwierac i ruszac na wszystkie strony, jednak jedzenie wchodzi w gre tylko zupy) Dodam ze to raczej zlamanie bez przemieszczenia bo z tego co widzialem na zdjeciu nie bylo widac jakoby bylo widoczne jakies przestawienie. Jaki czas moze potrwac zrastanie sie tych kosci bez zabiegu
Prosze nie pytac czemu nie moge skorzystac z zabiegu operacyjnego i medycznego

Bardzo prosze o jakas porade bo nei mam sie do kogo zwrocic.
Piotr
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
asia29



Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 113

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Sob Paź 22, 2011 4:32 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeśli nie skorzystasz z pomocy lekarza, to żuchwa zrośnie Ci się tak jak jest obecnie czyli nie będziesz mógł złączyć zębów, będziesz trochę krzywy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group