Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

złamanie podudzia, rotacja stopy - co robić?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
embe



Dołączył: 26 Sie 2007
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Nie Sie 26, 2007 1:50 am    Temat postu: złamanie podudzia, rotacja stopy - co robić? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,

Rok temu w wypadku złamałem obydwie kości lewego podudzia tuż nad kostką (około 5 cm). Zostało to nastawione i ustabilizowane płytką ZESPOL. Kości się zrosły, jednak została rotacja lewej stopy do wewnątrz o około 20 stopni.

Czy znacie jakieś metody/sposoby na pozbycie się rotacji stopy? Słyszałem o operacyjnym łamaniu i ponownym nastawianiu kości, jednak tę metodę lekarze odradzają, jako ryzykowną. Może dałoby się zrobić jeszcze coś innego? Z góry dzięki za radę. Pozdrawiam

michał
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Nie Sie 26, 2007 12:56 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie wiem, czy da się to nieoperacyjnie zlikwidować. może trochę pomogłaby gimnastyka lecznicza, rehabilitacja?
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
embe



Dołączył: 26 Sie 2007
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Nie Sie 26, 2007 3:55 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzięki za odpowiedź. Jestem już po rehabilitacji i reszta leży w moich rękach...w sumie w nogach. Ćwiczenia i jeszcze raz ćwiczenia. Mam jednak na myśli metody typu obuwie korekcyjne, czy coś w tym rodzaju...takie na siłę nastawianie.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Nie Sie 26, 2007 4:19 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie znam się za bardzo, ale powinno być obuwie korygujące takie wady. a jak nie, to może dałoby się zakładać np. do chodzenia po domu jakąś szynę?
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Zibi
Przyjaciel forum


Dołączył: 14 Cze 2007
Posty: 1380

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Nie Sie 26, 2007 5:10 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Rehabilitacja chyba tutaj odegra największą rolę. dobrze też nogę dodatkowo usztywnić jak napisała emilka.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
embe



Dołączył: 26 Sie 2007
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Nie Sie 26, 2007 6:23 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z lekarskich opinii zrozumiałem tyle, że kość jest źle złożona i trzeba zastosować drastyczną metodę typu "aparat na zęby", żeby ten cały układ zechciał się trochę podprostować. Coś, co mechanicznie będzie wymuszać inną pozycję. Orteza? Buciki?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Nie Sie 26, 2007 8:43 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

są teraz dostępne świetne ortezy i tutory unieruchamiające, które właśnie nie tyle stabilizują ale jak się dobierze odpowiednie, to unieruchamiają w konkretnie wybranym zakresie terapeutycznym, więc myślę, ze to mogłoby przynieść pozytywny efekt Wink
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group