Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

zlamanie nadgarstka-prosze o pomoc!

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
akemir



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sty 08, 2008 11:27 pm    Temat postu: zlamanie nadgarstka-prosze o pomoc! Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,
Dwa tygodnie temu zlamalem nadgarstek (kosc promieniowa). Od tego czasu mam reke w gipsie. Jeden lekarz zalecil mi 4 tyodnie gipsu, drugi 6 tygodni - ktorego powinienem sie posluchac?
Kolejnym problemem jest fakt, ze jestem narciarzem - zastanawiam sie, czy moglbym pojechac na narty na poczatku kwietnia, jezeli zlamanie bylo pod koniec grudnia? Jak dlugo goi sie takie zlamanie (mam 24 lata), aby kosc osiagniecia dosc dobra twardosc.
Czy jest mozliwe zabezpieczenie owego nadgarstka (np. stabilizatory, szyny), ktore zabezpiecza nadgarstek. Czy moglnym wowczas pojechac na owe narty wczesniej? Oczywiscie nie chce ryzykowac kolejnego zlamania i ewentualnych powiklan. Dziekuje bardzo za wszelka pomoc.
Adam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Zibi
Przyjaciel forum


Dołączył: 14 Cze 2007
Posty: 1380

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Wto Sty 08, 2008 11:44 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moje złamanie "trwało" 3 tygodnie. Potem lekka rehabilitacja tj. ćwiczenia w domu. Myslę, że miesiąc to max więc do kwietnia będzie ok.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
chódy



Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 15

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Sty 09, 2008 8:12 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

miałem podobne złamanie, tyle ze w 2 nadgarstkach naraz Laughing gips 4 tygodnie, potem dostałem jakies zele do smarowania i wykonywałem cwiczenia w domu, z tydzien, moze 2 zajeło mi rozruszanie nadgarstków, potem juz było ok
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
akemir



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Sty 09, 2008 4:28 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziekuje za dopowiedzi. Zastanawiam sie jednak dalej, kiedy kosc nadgarstka bedzie miala odpowiednia twardosc (np.80% normalnej twardosci). Poza tyum czy te stabilizatory rzeczywiscie chronia oprzed urazami. Moze moglbym pojechac w gory juz w drugim tygodniu lutego? Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Zibi
Przyjaciel forum


Dołączył: 14 Cze 2007
Posty: 1380

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Sro Sty 09, 2008 5:43 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zobacz najpierw jak to będzie wyglądać, czy dasz radę etc. Potem decyduj Smile Pzd
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kinia_18
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Lip 2007
Posty: 712

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: z internetu
PostWysłany: Sro Sty 09, 2008 8:48 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No ja miałam złamany nadgarstek w dwóch miejscach i musiałam gips trzymać 6tygodni. Niedostałam żadnych ćwiczeń i nic ineggo po zdjęciu gipsu po tych 6tyg ręka była jak nowa. Wieć myśle że w twoim wypadku 4 wystarczą ale lepiej zaczekaj i zobacz jak reka bedzie się czóła po zdjęciu gipsu tak najlepiej bedzie
_________________
Wszyscy Ci których dotknie Miłość stają się nieśmiertelni, żyją w sercach tych, którzy tą miłością ich obdarzyli.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
raf12



Dołączył: 09 Sty 2008
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sty 10, 2008 6:18 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wcale nie zawsze jest tak super, najlepiej skonsultuj sie z lekarzem bo ja np. kiedy złamałem obie kości w nadgarstku to miałem gips około 2 miesięcy a potem rehabilitacja długa a ręka nie sprawna do tej pory. nie mówie że ty tak będziesz miał ale lepiej uważać i spytac sie dokładnie lekarza
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group