Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Złamana kosc przedramienia

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rado85



Dołączył: 07 Paź 2008
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Sro Sty 07, 2009 8:55 pm    Temat postu: Złamana kosc przedramienia Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam. Miałem wypadek 9 lipca 2008. Złamałem kość przemieszczeniem. Leczenie operacyjne, miałem wsadzony drut. 3 listopada drut został wyjęty jednak zrost nie był kompletny. Drut zostałwyjęty poneważ przy nadgarstjku tworzyłą mi się tak zwana kaletka chyba (gulka na końcu druta). ostatnia moja wizyta była u ortopedy 18 grudnia. nie zrobił jednak zrobienia zdjęcia RTG tylko kazał przyjść za 2 miesiące. Przepisany został tylko preprat o nazwie protelos (chyba) i kosztował 200 zł wiec go nie kupiem. Poistanowiłem więc zrobic na własną rękę zdjecie i pójść prywatnie do specjalisty. Dzisaj odebrałem zdjęcie i jeszcze u specjalisty nie byłem. W Wyniku badania radiologicznego był następujący opis:
Stan po wieloodłamkowym załamaniu 1/3 dalszej trzonu kości promieniowej prawej. brak zrostu odłamowa zaznaczona sklerotyzacja struktury kostnej fragmentów obwodowych głównych odłamów.
Z mojej oceny ręka wyglada gorzej niz po ostatnim zdjeciu 20 listopada- ale jestem tylko laikiem, jednak dla mnie są widoczne większe przerwy miedyz kosciami niż wcześniej.

Pytania:
1.Co to znaczy ten wynik, w szczególnosći sklerotyzacja struktury kostnej?Czy ta sklerotyzacja to coś poważnego?
2. Przed wypadkiem wyczynowo uprawiałem sport (podnoszenie cieżarów) a gdzieś wyczytałem że ta"sklerotyzację" częściej mają sportowcy, czy to moze bycprzyczyna?
3.Dlaczego ten zrost może trwać tak długo, kiedy lekarze mówili mi że zrost moze trwać nawet pół roku? (pół roku, mam 24 lata)
4.Czy ten lek jest rzeczywiscie warty swojej ceny i dlaczego przepisano mi go dopiero 5 miesiecy po wypadku?
5. Co mam zrobić? Iść do lekarza specjalisty prywatnie czy czekać na kolejną wyznaczoną wizytę u lekarza prowadzącego do 18 lutego?

Bardzo prosze o odpowiediz, i z góry dzięuję
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Sro Sty 07, 2009 9:25 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

1."Brak zrostu odłamowa zaznaczona sklerotyzacja struktury kostnej fragmentów obwodowych głównych odłamów. " Oznacza to, że złamanie nie zrasta się, a struktura kostna fragmentów obwodowych odłamów jest przewapniona. Czy jest to poważne...Powoduje zwiększenie łamliwości kości.

2. Możliwe ze tak, ale ja szczerze mówiąc nie zauważyłam tego zjawiska jeszcze.

3.Zrost ten może trwać długo, ponieważ po pierwsze występuje sklerotyzacja, po drugie nie stosujesz leku który został Ci przepisany, po trzecie jest to dość "parszywe" złamanie.

4.Protelos jest lekiem stosowanym przy leczeniu osteoporozy. Jednym z jego działań jest wspomaganie odbudowy kości, dlatego lek ten został Ci przepisany. Przepisano Ci go tak późno, gdyż kość nie chce się zrastać.

5. Ja poszłabym prywatnie do specjalisty. Złamania odłamkowe trzeba leczyć możliwie szybko, żeby nie doszło do większych przemieszczeń.

Pozdrawiam:)
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group