Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

zimowa depresja

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Zdrowie psychiczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Freya



Dołączył: 01 Sty 2006
Posty: 312

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: małopolska
PostWysłany: Pon Sty 23, 2006 2:43 pm    Temat postu: zimowa depresja Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Brak słońca, spadek tempetatury i długie wieczory..
Powszechnie wiadomo, że są powodem zimowej depresji,
która dotyka coraz to większe grono ludzi..
Jak można się przed nią uchronić ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
root



Dołączył: 17 Sie 2005
Posty: 168

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Pon Sty 23, 2006 2:58 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zalecane jest spędzanie dużo czasu na powietrzu - wtedy wystawiamy się na działanie swiatła naturalnego. Podobno bardzo pozytywnie działa otaczanie sie ciepłymi kolorami a więc pokój w jasnych kolorach. Czekolada to też sposób ale bez przesady i solarium - po takim naświetleniu podobno człowiek ma więcej energii - nie wiem bo nie próbowałem. Najlepiej wstawac rano, bo wtedy więcej czasu jestesmy wystawieni na światło naturalne. To kilka ogólnych porad. Może ktoś wymysli cos mądrzejszego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kedzik



Dołączył: 05 Paź 2005
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Babice / Graz
PostWysłany: Pon Sty 23, 2006 6:35 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Panicz oczywiscie, cos madrzejszego...
MYsle, ze po tym co zaproponowales to ja dokaldam do tego, albo obok:
Otaczas sie ludzmi pelnymi humoru, bliskimi i przyjaciolmi!! A jka dorzucic a wlasciwie dolac troche wody "ognistej" albo piwa to juz jest po depresji!!
Cz nie mam racji Panicz?? Wypilibymy co nieco... Jak mawial Kubus Puchatek!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
CiociaTori



Dołączył: 12 Paź 2005
Posty: 30

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Sty 27, 2006 2:52 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

depreche mam na 102
dołączam się do picia....

dołaczam się ja....(zapomniałam sie zalogować)

---- edit by Paweł:
Logowanie już porpawione Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
czarnoksiężnik



Dołączył: 31 Sty 2006
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sty 31, 2006 11:05 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

fruktola powiedziałaby: brakuje wam czekolady Very Happy
A ja powiem wam, że nie od pory roku zalezy nastrój a od ludzi bytujących koło nas. Chyba nie muszę przypominać, że seks poprawia samopoczucie RazzRazz sesesesee
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kedzik



Dołączył: 05 Paź 2005
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Babice / Graz
PostWysłany: Sro Lut 01, 2006 12:31 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no seks, ale nie wszyscy moga i chca!!! To trzeba beac tez pod uwage!!!

Ja do dobrych ludzi dookola i jakiegos trunku, piwa itp, dorzucilbym jeszcze stare dobre polskie komedie, typu Seksmisja, Rejs, Mis i inne... a jak to wszystko polaczymy to zapewne depresji nie bedziemy odczowac!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Freya



Dołączył: 01 Sty 2006
Posty: 312

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: małopolska
PostWysłany: Sob Lut 04, 2006 12:37 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

czarnoksiężnik napisał:
fruktola powiedziałaby: brakuje wam czekolady Very Happy
A ja powiem wam, że nie od pory roku zalezy nastrój a od ludzi bytujących koło nas. Chyba nie muszę przypominać, że seks poprawia samopoczucie RazzRazz sesesesee


może Fruktula ma jakieś udziały w Milce ? Very Happy albo Wedlu ? Very Happy
osobiście wole to pierwsze Very Happy Razz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gość










PostWysłany: Sro Mar 01, 2006 9:45 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja dołożyłabym jeszcze do tego dobrą muzykę.
Bo jakby nie było to naprawdę poprawia samopoczucie oczywiście zależy od danego gustu.
Mnie również pomaga kapiel Laughing
Wtedy człowiek czuje się taki swobodny i lekki.
Do tego jakieś olejki no i miły facet Laughing i dobry humor murowany.
Polecam Very Happy
Powrót do góry
Deprecha
Gość









PostWysłany: Sro Mar 08, 2006 11:37 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ohh ... takie rzeczy polecacie..zeby spedzac czas na powietrzu, z dobrymi znajomymi..z piwem, z komediami! A co jesli nie ma na to CZASU? przeciez jest szkola, praca do tego dochodza obowiązki a poźniej jest sie zmeczonym itp.. odechciewa sie poprostu zyc..:/ az sobie czekolade zjem
Pozdrawiam pa
Powrót do góry
Paweł
Przyjaciel forum


Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 1544

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Tychy
PostWysłany: Czw Mar 09, 2006 8:57 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No to zorganizowac sobie jakiś miły wieczór bądz wolny weekend Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Zdrowie psychiczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group