Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Zgrzytanie zębami

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Stomatologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kabo91



Dołączył: 22 Paź 2009
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Racibórz
PostWysłany: Czw Paź 22, 2009 4:58 pm    Temat postu: Zgrzytanie zębami Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam problem z zgrzytaniem zębów....SadSad Problem pojawił sie już jakiś czas temu(kilka lat). Dochodzi do tego szczególnie podczas snu. Nie wiem jak mogłabym temuu zapobiec...Bardzo proszę o pomoc...wskazówki....czy może wynikać to z niedoboru witamin?? Boję się ze za kilka lat pozdzieram je sobie całkowicie.....i tak już wyglądają inaczej(jest ich jakby mniej). Czy musiałabym zrobić sobie jakies badania?? Przeczytałam ze możliwa przyczyną są pasożyty...ale jakie?? Jak je wykryć?? Stres wykluczam...... Proszę o pilną odpowiedż...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Czw Paź 22, 2009 8:18 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

kabo91
Przyczyn takiego stanu jest kilka,oczywiście tak jak podejrzewasz może to być zarażenie pasożytami przewodu pokarmowego(np lamblioza czy owsica) wskazane badanie kału czy krwi(zależy jaka metoda oceny)Inne podejrzenie to wadliwy zgryz ale nie można pominąć nerwicy ,stresów.Czyli badanie stomatologiczne i lekarz ogólny(rodzinny)
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kabo91



Dołączył: 22 Paź 2009
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Racibórz
PostWysłany: Sob Paź 24, 2009 11:32 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

bardzo dziękujęSmile gdybym wykluczyła nerwicę.....pozostaje jeszcze badania na pasożyty....i oczywiście dentysta....a czy ktoś może wie...czy Metronidazol jest na receptę??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Sob Paź 24, 2009 3:02 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

kabo91 Tak,jest na Rp.
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Ona_22



Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 27

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Sty 04, 2010 12:02 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przyczyna na ogol sa tzw przedwczesne kontakty zebow - wezly urazowe wystepujace przy nieprawidlowym zgryzie (stloczenia, przmieszczenia) - zgrzytanie wynika z dazenia do starcia owej przeszkody i stabilizacji zwarcia - konieczna wizyta u stomatologa. Moze to byc zwiazane rowniez ze stresem. Leczenie bruksizmu czyli zgrzytania to - likwidacja przyczyna i szyna relaksacyjna na noc (zapobiegajaca starciu, wykonuja ja zarowno stomatolodzy ogolni jak stomatolodzy protetycy-po wykonaniu konieczna jest wizyta kontrolna w celu sprawdzenia czy szyna jest odpowiednio dostosowana). Powinno pomoc. Czasem dodatkowo stosuje sie leki miorelaksacyjne - ale o tym opowie Ci dokladniej lekarz Smile

Dodano po 56 sekundach:

A, czesto sprawe zalatwi prawidlowe leczenie ortodontyczne i likwidacja ewentualnych wad zgryzu. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Agata23



Dołączył: 23 Lut 2010
Posty: 21

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Sro Mar 10, 2010 3:20 pm    Temat postu: zgrzytanie zebami Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja też miałam taki problem. Parę lat temu gdy miałam nerwówkę też zgrzytałam w nocy zębami w czasie snu. Gdy stres minął problem zniknąłSmile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
majorka



Dołączył: 25 Lut 2012
Posty: 43

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Sierakowice
PostWysłany: Pon Mar 19, 2012 4:34 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja slyszalam ze jak sie zgrzyta to znaczy ze sa robaki pasozyty
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Indis



Dołączył: 08 Lis 2012
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Mazowsze
PostWysłany: Czw Lis 08, 2012 6:31 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja zauważyłam ten problem u narzeczonego, zrzytanie pojawiło się kiedy miał długotrwałą, stresującą sytuację w pracy. Czytałam o skutkach zgrzytania i sposobach zapobiegania, takich jak unikanie jedzenia o późnych godzinach,stosowanie nakładek. Problem zniknął sam podczas urlopu - wtedy już nie zdażało się żeby zgrzytał przez sen. Teraz problem powraca i wydaje mi się, że ten typ poprostu tak ma. Każdy z nas inaczej reaguje na stres, nie wiem czy cokolwiek innego jak rozwiązanie problemów i zmartwień może pomóc. A może ktoś z was zna jakąś maść lub inny środek, który pomógłby na nocne zgrzytanie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Stomatologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group