Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Zgaga

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pituszka
Przyjaciel forum/Specjalista położnik


Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 3256

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Kalisz
PostWysłany: Pią Sie 31, 2007 10:29 pm    Temat postu: Zgaga Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Oki, zalozylam temat bo strasznie ostatnio meczyla mnie zgaga i nic nie pomagalo, bylam w aptece duzo roznych srodkow i nic , pierwszy raz mnie dopadla Confused moze macie jakies sposoby na to ???
pozdarwiam wszystkich Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Zibi
Przyjaciel forum


Dołączył: 14 Cze 2007
Posty: 1380

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Pią Sie 31, 2007 11:00 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Co z Rennie? Spróbuj wypić mleko, albo inne sposoby
- śmietana ( słodka )
- mięta i rumianek

"Picie mleka, herbat ziołowych (np. z żywokostu) lub wyciśniętego soku z ziemniaków powinno się przyczynić do złagodzenia dolegliwości."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pituszka
Przyjaciel forum/Specjalista położnik


Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 3256

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Kalisz
PostWysłany: Pią Sie 31, 2007 11:05 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

o! wlasnie rennie mialam i nie pomoglo, mleko te zpilam ale herbatek ziolowych to nie Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Pią Sie 31, 2007 11:31 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

moim zdaniem dobre na zgagę jest manti i ranigast.

słyszałam też, że można wspomóc się migdałami i siemieniem lnianym, ale głowy za tą informację nie dam Wink
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Zibi
Przyjaciel forum


Dołączył: 14 Cze 2007
Posty: 1380

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Sob Wrz 01, 2007 12:01 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Prędzej popij Manti ( powodzenia w smaku Razz )
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Sob Wrz 01, 2007 7:00 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pituszka szkoda ze nie ogladałas "grunt to zdrowie", tam ost. było o zgadze. Zapamietałam takie zdanie:
"Przede wszystkim należy ograniczyć kawę i alkohol. Również niektóre potrawy mogą powodować zgagę. Są to przede wszystkim produkty bardzo tłuste, pikantne lub słodkie (w tym czekolada), a także kwaśne (kiszona kapusta, warzywa i owoce marynowane w occie, cytrusy). Niewskazane są też gazowane słodzone napoje, dużo lepiej pić niegazowaną wodę, herbatki ziołowe lub soki. "
aha słyszałam ze pomaga rozgotowane siemię lniane( gotuje sie do czasu az sie zrobi kleik) Razz mozna jeszcze wypic lyzeczke sody rozpuszczonej w szlance cieplej wody(bleeeee), kolejne ohydztwo: wypicie soku po ogorach kiszonych lub zjedzenie ich samych w małych ilosciach Razz
Swoja droga ja nigdy nie miałam zgagi...czym to sie objawia? stałym pieczeniem w przełyku??
Pituszka mam nadzieje ze cos Ci wkoncu pomoze Exclamation Razz
_________________




Ostatnio zmieniony przez wind_of_hope dnia Sob Wrz 01, 2007 7:01 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kinia_18
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Lip 2007
Posty: 712

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: z internetu
PostWysłany: Sob Wrz 01, 2007 7:00 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ranigast pomaga wiembo brałam i najlepiej osłonowo siemie lniane tak jak mówi emilka
_________________
Wszyscy Ci których dotknie Miłość stają się nieśmiertelni, żyją w sercach tych, którzy tą miłością ich obdarzyli.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pituszka
Przyjaciel forum/Specjalista położnik


Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 3256

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Kalisz
PostWysłany: Sob Wrz 01, 2007 3:42 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no zgaga w koncu sama przeszla, chyba zjadlam wtedy jakiegos ogorka i po tym slad po niej zaginol hehe Wink
alkoholu ostatnio troche bylo, w koncu mialam urodzinki to pewnie przez to hehe Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Sob Wrz 01, 2007 4:06 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pituszka i wszystko jasne Wink Very Happy widzisz ogorasy pomagaja Wink)
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
poranek



Dołączył: 06 Kwi 2007
Posty: 59

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: zaświaty
PostWysłany: Pon Wrz 03, 2007 5:52 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zgaga to najcześciej nadkwasota zoladka, faktycznie mleko pomaga itp zawiesiny, ale nie zawsze.

W zgadze dobrze jest podgryzac cos miedzy posilkami np, sucharki, maca, chrupki kukurudziane itp. aby nie gromadzil sie nadmiar kwasu w zoladku.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group