Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Zespol zlego wchlaniania

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
annetka



Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lip 30, 2008 6:57 pm    Temat postu: Zespol zlego wchlaniania Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moja mama ma zespol zlego wchlaniania. Po ostatnim dwudniowym pobycie w szitalu wypisali ja w bardzo zlym stanie. z potasem 2,4 a z tego co wiem norma to 3,6.

Mame bola wszystkie kosci i miesnie. Nie moze sie przekrecic na lozku, nie mowiac juz o wstawaniu.

Moje pytanie czy mozna w takim stanie w ogole wypisac ze szpitala? Do kogo mam z tym isc zeby znowu mame przyjeli na oddzial i podali jej kroplowki chociaz z tym potasem. Wiem ze tak niski potas moze spowodowac ze stanie jej serce.

Prosze o wszelkie porady gdyz ja naprawde nie wiem co mam zrobic czuje ze trafilam na lekarzy bez serca ktorych w ogole nie obchodzi stan pacjenta.


------edited by emilka------
zmieniłam tytuł tematu, zeby było wiadomo, o czym jest problematyka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anetka
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Kwi 2006
Posty: 1766

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach


PostWysłany: Sro Lip 30, 2008 8:37 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A dostała potas doustnie zeby zażywala w domu??
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
annetka



Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lip 30, 2008 8:52 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak ma potas w tabletkach, saszetkach zeby sie lepiej wchlanialo ale caly problem polega na tym ze organizm mamy nie wchlania tego tak jak powinien do tego ma biegunki, wymioty.

Jedynie w postaci kroplowki pomaga. Jeden z lekarzy mowil ze kroplowek nie mozna podawac w warunkach domowych. Wie ktos czy tak jest rzeczywiscie?

Ktos moze zna podobny przypadek?

Niestety trafiam jedynie na bezdusznych lekarzy ktorzy za wiele powiedziec nie chca czy tez nie wiedza...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anetka
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Kwi 2006
Posty: 1766

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach


PostWysłany: Sro Lip 30, 2008 8:58 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dla mnie dziwna sytuacja. Powinni uzupelnic potas kroplówkami... No coz taka dzisiejsza słuzba zdrowia. Może pojdziecie do lekarza pierwszego kontaktu i może wam cos poradzi.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
annetka



Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lip 30, 2008 9:08 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tez o tym myslalam. Ale jesli lekarz rodzinny wyda skierowanie do szpitala to musimy sie tam wstawic sami tak? Ale w jaki sposob jezeli moja mama jest obloznie chora i nie mamy mozliwosci ja przetransportowac do szpitala.

Dodam ze mame kosci bola wlasnie z powodu braku tego potasu juz tak miala kiedys. Wtedy gdy ja przyjmowali do szpitala miala 2,4 potasu i pozostala tam tydzien wychodzac miala 3,9 a nie jak w tym przypadku gdy lekarz twierdzi ze uzupelnili mineraly i wypisal ja...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anetka
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Kwi 2006
Posty: 1766

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach


PostWysłany: Sro Lip 30, 2008 9:10 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Musicie powiedzieć lekarzowi jaka jest sytuacja i mozliwy jest przejazd karetką. Niektore przychodnie maja swoje karetki jak nie to karetki z szpitala.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
annetka



Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lip 30, 2008 9:13 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziekuje za odpowiedz Smile

Zastanawiam sie tylko jak mozna w takim stanie czlowieka wypisac... Sluba zdrowia oszczedza chyba na czym tylko sie da nie zwazajac na czlowieka a chyba on tutaj najwazniejszy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anetka
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Kwi 2006
Posty: 1766

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach


PostWysłany: Sro Lip 30, 2008 9:33 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja tez Anetko nie rozumiem tego mimo tego że pracuje w słuzbie zdrowia Sad Są wyjatki, lekarze którzy nie zważając na nic ratuja ludzkie życie, tak jest na moim oddziale Smile
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
annetka



Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lip 30, 2008 9:49 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Na pocieszenie dodam ze ja tez trafilam na naprawde dobrych lekarzy ktorzy sie przejmowali pacjentem.

Pozazdroscic pracy na takim oddziale:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group