Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Zdrowe i niskokaloryczne słodycze...

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowy tryb życia i medycyna naturalna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
hania7



Dołączył: 02 Cze 2011
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Cze 02, 2011 6:29 pm    Temat postu: Zdrowe i niskokaloryczne słodycze... Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Słyszeliście o słodyczach które nie niszczą zębów i mają mało kalorii? Dowiedziałam się, że są takie... To lizaki i landrynki słodzone ksylitolem. Udało mi się je zamówić usuwam Gosia85 Są dobre i zdrowe. Polecam...! Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kaliksa



Dołączył: 21 Sty 2010
Posty: 54

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Koło
PostWysłany: Pon Cze 27, 2011 12:38 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie wierzę w takie "nieszkodliwe" i zdrowe słodycze. Chyba że mówimy o owocach. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Aino



Dołączył: 20 Lip 2011
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Szczecinek
PostWysłany: Sro Lip 20, 2011 10:32 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

owoce w nadmiarze też mogą zaszkodzić - przecież są bogate w cukier!!! Ja np. jestem wielką zwolenniczką wali ryżowych i są to dla mnie fajne zamienniki słonych przekąsek czy słodyczy. Sa takie wafle smakow-Jumbo moje ulubione to ser z cebulką...pychota i ma mało kalorii. Oprócz nich sa też wafle oblane czekolada ktore na pewno są dużo zdrowsze od tradycyjnych batoników
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
eko_fanka



Dołączył: 08 Sie 2011
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Sie 08, 2011 1:01 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

najlepsze są własne - pomieszanie różnych ziaren, słonecznika, żurawiny z miodem i jajkiem, zapieczenie w piekarniku i zdrowe kalorie są to. bo nie chodzi o niskokaloryczność, tylko o zdrowie kalorie, które się nie odłożą nam w boczkach..

przykładowy przepis:

25og ziaren słonecznika
3 białka
100g miodu
1/2 łyżeczki cynamonu, laska wanilii, sok z 1 cytryny
40g mąki pszennej (razowej lub orkiszowej, można dostać w ekologicznyh s.)
20g mąki zwykłej
20g margaryny

Wykonanie:
200g słonecznika zemleć, pozostały tylko rozdrobnić.
Białka ubić na sztywno, dolewając powoli miód, domieszać do ubitej piany cynamon, miąższ z laski wanilii i sok z cytryny. Wsypywać stopniowo zmielony słonecznik i mąkę razową. Lekko wymieszać. Blachę posmarować margaryną i oprószyć zwykłą mąką[zamiast można wyłożyć papierem pergaminowym]. Za pomocą 2 łyżeczek nakładać małe porcje ciasta i posypać rozdrobnionym słonecznikiem. Piec ~20 min w 180 stopniach C.

Smacznego! Smile

Dodano po 54 sekundach:

najlepsze są własne - pomieszanie różnych ziaren, słonecznika, żurawiny z miodem i jajkiem, zapieczenie w piekarniku i zdrowe kalorie są to. bo nie chodzi o niskokaloryczność, tylko o zdrowie kalorie, które się nie odłożą nam w boczkach..

przykładowy przepis:

25og ziaren słonecznika
3 białka
100g miodu
1/2 łyżeczki cynamonu, laska wanilii, sok z 1 cytryny
40g mąki pszennej (razowej lub orkiszowej, można dostać w ekologicznyh s.)
20g mąki zwykłej
20g margaryny

Wykonanie:
200g słonecznika zemleć, pozostały tylko rozdrobnić.
Białka ubić na sztywno, dodać miód i cynamon, miąższ z laski wanilii i sok z cytryny. Wsypywać słonecznik i mąkę razową. wymieszać. Blachę posmarować margaryną i oprószyć zwykłą mąką[zamiast można wyłożyć papierem pergaminowym]. Za pomocą 2 łyżeczek nakładać małe porcje ciasta i posypać rozdrobnionym słonecznikiem. Piec ~20 min w 180 stopniach C.

Smacznego! Smile

Dodano po 22 sekundach:

najlepsze są własne - pomieszanie różnych ziaren, słonecznika, żurawiny z miodem i jajkiem, zapieczenie w piekarniku i zdrowe kalorie są to. bo nie chodzi o niskokaloryczność, tylko o zdrowie kalorie, które się nie odłożą nam w boczkach..

przykładowy przepis:

25og ziaren słonecznika
3 białka
100g miodu
1/2 łyżeczki cynamonu, laska wanilii, sok z 1 cytryny
40g mąki pszennej (razowej lub orkiszowej, można dostać w ekologicznyh s.)
20g mąki zwykłej
20g margaryny


Smacznego! Smile

Dodano po 19 sekundach:

najlepsze są własne - pomieszanie różnych ziaren, słonecznika, żurawiny z miodem i jajkiem, zapieczenie w piekarniku i zdrowe kalorie są to. bo nie chodzi o niskokaloryczność, tylko o zdrowie kalorie, które się nie odłożą nam w boczkach..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
johan



Dołączył: 09 Sie 2010
Posty: 39

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lis 29, 2011 4:07 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Teraz dość często spotykałem się z zamiennikami cukru. Tylko, że drogi. Z jakiejś rośliny chyba.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tullac



Dołączył: 02 Lis 2011
Posty: 16

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Września
PostWysłany: Czw Gru 01, 2011 3:46 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

johan napisał:
Teraz dość często spotykałem się z zamiennikami cukru. Tylko, że drogi. Z jakiejś rośliny chyba.


Stewia?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
johan



Dołączył: 09 Sie 2010
Posty: 39

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Gru 15, 2011 1:10 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak też czytałem, dość droga jeszcze. Ma jakieś składniki pozytywne?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Krycha



Dołączył: 20 Gru 2011
Posty: 9

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Gru 20, 2011 8:37 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

aja sobie kandyzowany imbir dzis kupilam Smile
Cos rewelacyjnego!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
dinka



Dołączył: 05 Kwi 2012
Posty: 26

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Kwi 06, 2012 5:32 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kandyzowany imbir??? Do czego dodajesz?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Werona



Dołączył: 06 Cze 2012
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Cze 06, 2012 9:47 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A wracając do stewi naprawdę dużo dobrego słyszałam o tym zamienniku cukru - jego niewątpliwą zaletą jest to, że w przeciwieństwie do słodzików nie zawiera aspartamu, który ma właściwości rakotwórcze (co skrzętnie chcą ukryć producenci słodyczy i słodzików).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowy tryb życia i medycyna naturalna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group