Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Zdiagnozowany autyzm u dziecka, co dalej?

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dziecko
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kowal28



Dołączył: 04 Lis 2011
Posty: 19

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Sob Sie 01, 2015 3:13 pm    Temat postu: Zdiagnozowany autyzm u dziecka, co dalej? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

U mojego syna zdiagnozowano autyzm. Czy są tu rodzice dzieci z tą chorobą?
Czy zaufaliście jednej diagnozie postawionej przez psychiatrę czy szukaliście potwierdzenia jeszcze u innego lekarza?
Czuję się trochę zagubiony i nie bardzo wiem co dalej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mandragora



Dołączył: 27 Paź 2011
Posty: 18

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach


PostWysłany: Nie Sie 02, 2015 8:57 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja swojego syna diagnozowałam w Promitisie w Warszawie i nie potrzebowałam już potwierdzenia tego przez innych lekarzy Exclamation Diagnoza została przeprowadzona bardzo dokładnie, bo składała się w sumie z czterech etapów. Potem przedstawiono mi możliwości terapii z których obecnie korzystamy.
Doskonale rozumiem Twoją dezorientację, ale grunt to trafić na odpowiednich sepcjalistów, tak aby dziecko było w dobrych rękach Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kowal28



Dołączył: 04 Lis 2011
Posty: 19

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Pon Sie 10, 2015 9:31 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cztery etapy diagnozy? To u nas w poradni był tylko jeden etap.
Hm, chyba muszę w takim razie pomyśleć o jakiejś porządnej diagnozie.

A przy jakiej ulicy mieliście tą diagnozę w promitisie? Bo znalazłem ich stronkę, ale widzę, że w Warszawie mają kilka placówek.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mandragora



Dołączył: 27 Paź 2011
Posty: 18

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach


PostWysłany: Czw Sie 13, 2015 11:56 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tzn u nas np pierwszy etap był na rembielińskiej. A już np etap gdzie byli psychiatrzy przy Garibaldiego (bo tam przyjmują). Ale my diagnozowaliśmy się już jakiś czas temu Exclamation
Najlepiej będzie jak zadzwonisz na numer centralnej rejestracji i zapytasz o diagnozę: jak ona przebiega, jakie są terminy i jak jest "technicznie" realizowana Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pinto



Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 14

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sie 13, 2015 8:19 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja sam nie diagnozowałem córki w Promitisie, bo diagnozę mieliśmy już wcześniej zanim poznałem tą placówkę, ale szczerze mówiąc słyszałem o nich wiele dobrego, więc polecam spróbować się umówić. Są też specjalne fora gdzie piszą rodzice dzieci z tą chorobą. Warto poszukać, bo można dowiedzieć się wielu praktycznych rzeczy i otrzymać masę wsparcia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kowal28



Dołączył: 04 Lis 2011
Posty: 19

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Pią Sie 14, 2015 10:04 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziękuję Wam za pomoc.
Dzwoniłem do promitisu i pierwszy etap diagnozy mamy za 2 tygodnie.
I faktycznie pani przez telefon wszystko mi fajnie i jasno wytłumaczyła.
Trzymajcie kciuki w takim razie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pinto



Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 14

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Wrz 15, 2015 11:41 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kowal, i jak? jesteście już po diagnozie? Jak wszystko przebiegło?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kowal28



Dołączył: 04 Lis 2011
Posty: 19

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Wto Wrz 22, 2015 10:21 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

pinto napisał:
Kowal, i jak? jesteście już po diagnozie? Jak wszystko przebiegło?


Tak, tak, jesteśmy już po diagnozie.
Wszystko przebiegło tak jak opisaliście. 4 etapy, zaczęliśmy od ul. Rembielińskiej.
Ta pierwsza diagnoza od psychiatry się potwierdziła, syn ma autyzm. No ale teraz przynajmniej mam pewność, że został porządnie zdiagnozowany.

Póki co rozpoczęliśmy przygodę z przedszkolem Promitis. Po diagnozie bardzo fajnie nas pokierowano co dalej, jakie mamy wyjścia, jakie metody leczenia, jaka terapia itd. Póki co syn chętnie chodzi chociaż dla nas na razie to nadal stres kiedy idzie do przedszkola. Ale to już chyba taka rola rodzica
Razz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
agakowalska



Dołączył: 10 Mar 2015
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Wrz 22, 2015 11:50 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie - w jakim wieku zdiagnozowano autyzm u waszych dzieci ? I czy w ogóle czy późniejsza diagnoza może przełożyć się na efekty pracy i leczenia? ;> Pytam, bo mam w rodzinie dziecko, u którego podejrzewam autyzm i spełnia ono wszystkie podstawowe parametry, żeby klasyfikować je do tego syndromu Sad Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kowal28



Dołączył: 04 Lis 2011
Posty: 19

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Sro Paź 14, 2015 12:48 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

agakowalska napisał:
Mam pytanie - w jakim wieku zdiagnozowano autyzm u waszych dzieci ? I czy w ogóle czy późniejsza diagnoza może przełożyć się na efekty pracy i leczenia? ;> Pytam, bo mam w rodzinie dziecko, u którego podejrzewam autyzm i spełnia ono wszystkie podstawowe parametry, żeby klasyfikować je do tego syndromu Sad Sad


U nas tak jak już pisałem, diagnoza potwierdziła się gdy ponownie ją przeprowadziliśmy w promitisie. Było to niecałe 2 miesiące temu, a syn ma obecnie 4 lata.

A to dziecko w Twojej rodzinie ile ma lat?
Generalnie ja uważam, że im wcześniej zacznie się terapię i leczenie tym oczywiście lepiej dla dziecka. Późna diagnoza autyzmu na pewno ma jakieś "skutki uboczne" i wpływa chociażby na rozwój tego dziecka.
Ale nigdy nie jest za późno, dlatego jeśli są takie podejrzenia to polecam to jak najszybciej zweryfikować.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dziecko Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group