Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Zatoki szczękowe

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mbru



Dołączył: 20 Mar 2010
Posty: 9

Wysłał podziekowań: 6
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Bydgoszcz
PostWysłany: Sob Mar 20, 2010 7:46 pm    Temat postu: Zatoki szczękowe Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam

Mam pytanie jak można leczyć lub za pomocą jakiś środków zatoki szczękowe z podejrzanym tor bielem przynosowym u 63 latki (mojej Mamy)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
malixa



Dołączył: 11 Lut 2010
Posty: 125

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 7 podziękowań w 7 postach

Skąd: z nikad
Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Nie Mar 21, 2010 2:39 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Napisze tak - sa srodki farmakologiczne, ktore dzialaja miedzy innymi w obrebie zatok - dzialaja na wirusy, a w szczegolnosci bakterie beztlenowe czyli na to, co w tym obrebie wystepuje! Ten srodek nazywa sie Metronidazol - sama bralam. Kiedys byl uznawany jako antybiotyk, teraz antybiotykiem podobno juz nie jest jak mi powiedziala moja lekarka kiedys. To wiem na 300%
Nie wiem tylko jak zareagowalaby na to twoja mama, nie wiem jakie bierze leki i czy bylaby interakcja nimi, czy nie jest uczulona i jaka powinna byc dawka bo to sprawa indywidualna albo dobierana na mase ciala. Z tym juz do lekarza - tyle co wiedzialam tyle mam nadzieje pomoglam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mbru



Dołączył: 20 Mar 2010
Posty: 9

Wysłał podziekowań: 6
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Bydgoszcz
PostWysłany: Nie Mar 21, 2010 10:12 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam

Dziękuję Pani za informacje.

Póki co dzięki informacji napisanych przez Panią powyżej mama uda się jeszcze do lekarza w celu informacyjnym i ewentualnie rozpoczęciem leczenia.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
malixa



Dołączył: 11 Lut 2010
Posty: 125

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 7 podziękowań w 7 postach

Skąd: z nikad
Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Nie Mar 21, 2010 2:26 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie ma za co:] Ciesze sie ze chociaz troche moglam pomoc ale wybor z pojsciem do lekarza popieram:]
I nie pani - Malixa po prostu
Rowniez pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group